Ексклюзив

Новий рік у лікарняній палаті: як створити диво для маленьких пацієнтів

. 5809

 

Новий рік - особливо очікуване малечею свято, яка знайде зранку під ялинкою подарунки. На жаль, є й дітки, яких Дід Мороз не застане вдома у ліжечку, адже свято доведеться зустріти в лікарні. Як же створити новорічне диво для маленьких пацієнтів?


 

DSC08042 1

Замість жалощів – радість

Для Марини Новий 2019 рік розпочався в Кіровоградській обласній дитячій лікарні. Вона у костюмі Снігуроньки разом з іншими аніматорами – Дідом Морозом та Нюшею – прийшли туди о 9 ранку, аби принести маленьким пацієнтам радість і мішок подарунків.

Приміряти на себе роль казкового персонажа і розважати малечу для дівчини не в новинку, адже вона професійний аніматор, проте емоції цього дня не порівняти із забавками на святковому ранку чи дні народження.

На новий рік у лікарні залишаються лише найтяжчі пацієнти.

«Головне було не показувати свій жаль. Ми не співчувати прийшли, а дарувати казку», - каже Марина.

Заходячи в палату, де була змога, тихо вмикали музику святкових дзвіночків. Ішли з вітаннями, а з великої торби діставали подарунки.

«Подарунки для дітей придбали в рамках благодійної акції ПриватБанку», - надує дівчина і додає, що там були ті іграшки, які найпопулярніші серед малечі, - «Подарунки були дійсно хороші. Ляльки «LOL», м’які іграшки, конструктори - все що дійсно люблять діти».

17470

Окрім дітей, які не чекали такого дива, до сліз розчулені були батьки, які були поряд зі своїми малятами.
Про те, що позитивні емоції корисні для здоров’я, сперечатись не доводиться. У світі та і багатьох українських містах існує практика «лікарняних клоунів»: коли люди різних професій одягають на себе клоунські костюми, і як волонтери відправляються до лікарні, аби розбавити сірі і серйозні будні маленьких пацієнтів яскравими барвами, показати, що крапельниця, це не так вже і страшно, і що місце для радощів все одно залишається.

Часом для маленьких пацієнтів, яким часто доводиться терпіти болючі процедури, волонтери створюють «скриньки хоробрості»: кошики де після уколу дитина може вибрати собі подарунок.

Психологи підкреслюють величезний взаємозв'язок між емоціями дитини та її фізичним станом.

"Складно уявити, що відчувають діти в лікарні. Більшість дітей із важкими захворюваннями і їх батьки проходять через весь спектр емоцій (тривога, страх, жаль, розчарування, образа, гнів). Більшість батьків, яким повідомили, що в їхньої дитини захворювання, відчувають себе спустошеними. Хворобливі емоції гніву, печалі, провини, страху і заперечення є загальними почуттями всіх батьків, яким сказали, що їхня дитина хвора.

В цілому, їм, як правило, вдається знайти спосіб впоратися, проте, бувають випадки, коли і діти і батьки дуже потребують додаткової підтримки. Традиційні подарунки в лікарнях є частинкою одужання. Діти з хорошим настроєм відволікаються від медичних процедур, від персоналу й одужують набагато швидше. Подарунки помагають повірити в дива, повірити в те, що мрії та бажання збуваються. Це дуже важливо - не відчувати себе самотніми, не залишатися сам на сам з хворобою, особливо це важливо для тих, хто потрапив у складну життєву ситуацію. Це варто робити навіть заради однієї дитячої посмішки, заради того, щоб ці діти швидше повернулися додому. А якщо кожен з нас приєднається до благодійної акції, то ми зможемо навколишній світ зробити кращим і добрішим. Наміри, спричинені любов’ю, загоюють рани", - психолог Оксана Чеканова.

Як це працює?

privat

Акція, яка відбулась у лікарні Кропивницькому минулого року, повториться і цьогоріч у всіх обласних дитячих лікарнях країни в рамках акції ”Звичайне диво” від ПриватБанку та Mastercard.

Зареєструвавшись в акції, клієнти просто роблять покупки із карток банку, а з кожної транзакції 1 гривня перераховується на благодійність. До кожної благодійної гривні ще по одній додають ПриватБанк та Mastercard.

Подарунки отримає близько трьох тисяч пацієнтів. Акція триває до 31 грудня, а вже зібрано майже три мільйони гривень. Відстежувати хід збору коштів можна на сайті акції.

Що ж буде з грошима, які залишаться після купівлі подарунків? Ці кошти витратять на закупівлю ліків та медичного обладнання для дитячих лікарень.

Так наприклад, у минулі роки за підтримки благодійного Фонду Приватбанку, який наповнюють клієнти, дитячі лікарні Кропивницького отримали різноманітне обладнання.

У травні цього року лікарня отримала від Фонду наркозну станцію “Leon” вартістю майже 1,8 млн грн.
У грудні минулого року подарували Кіровоградській дитячій обласній лікарні пульсоксиметр Rad 8 та насос шприцевий інфузійний SEP-21S Plus.

У січні 2018 році дитяча лікарня "Добруджа" - прилад, який допомагає медикам візуалізувати вени та швидко і зовсім безболісно вводити лікарські препарати (125 тис. грн).

Допомагають не завжди медичним обладнанням, а й потрібними речами. Так у 2017 дитяча лікарня "Добруджа" отримала від Фонду холодильник та морозильну камеру для зберігання медикаментів та вакцин.
Фонд не передає гроші лікарням, а закуповує через тендерні процедури безпосередньо те обладнання, яке потребує мед заклад, проконсультувавшись попередньо з медиками.

Благодійність в смартфоні

Клієнти банку можуть стати благодійниками не лише напередодні свята. Протягом всього року працює Благодійний фонд ПриватБанку «Допомагати просто!», який дозволяє жертвувати гроші за кількома напрямками: на підтримку армії та допомогу пораненим, тяжкохворим дітям або дитячим будинкам, фонду «Таблеточки». Звіти з сумами можна переглянути онлайн, як і повний щорічний звіт фонду, де описано на що саме витрачені гроші.

Усі пожертви можна зробити і “на ходу” - у декілька кліків в смартфоні. Варто лише зайти в Приват24 та обрати іконку “Добро”.

Допомагати дійсно дуже просто!

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама