Ексклюзив

Підсумки року: яким був 2019 рік для Кропивницького

. 5090

 

Наприкінці року прийнято підбивати підсумки і згадувати, яким був минулий рік. Редакція «Гречки» підсумувала події, які на нашу думку були ключовими для життя міста цьогоріч.

IMG 6141 2

Кадрові оновлення
Цього року місто святкувало 265 день народження, але не ця подія задала весь рік. Місто жило передвиборчою кампанією і виборами. Результати не стали несподіванкою, натомість потягли за собою низку кадрових змін та переформатувань у держструктурах. Так з’явився новий голова облдержадмііністрації, нові очільники САД, прокуратури, оновлення структури.

Тролейбуси з автономним ходом

Вже кілька років місто планомірно оновлює комунальний автопарк. Цього року на маршрут вийшли комунальні тролейбуси з автономним ходом та з’явилось кілька нових маршрутів. Продовжувати закупівлю транспорту планують і наступного року.

Вибухи на Ковалівці

Навесні мешканці всього міста були ошелешені вибухами. Жителі Ковалівки із вікон багатоповерхівок побачили вогняні стовпи. Соцмережами почали ширитись різноманітні версії. Згодом стало зрозуміло, вибух стався на автостоянці, де стояла автоцистерна із пальним. Водій цистерни загинув, кілька рятувальників постраждало.

56189970 405329226712172 1913111624869216256 n copy

Повернення у комунальну власність «Кіровоградтепло»

Дві зими Кропивницький жив під загрозою відключень газу для теплових підприємств через борги. Основна загроза була через боги підприємства «Кіровоградтепло», яке було в оренді в приватної фірми. Щоби остаточно не втратити контроль над ситуацією, місту довелось забрати у комунальну власність і пообіцяти гасити борги. Також місцева влада задумалась над пошуком інвестора і зміною системи теплового постачання міста. Зокрема міський голова заявив, що для соцзакладів планують будувати модульні котельні.

Звільнення полонених

Восени додому повернулась частина полонених Росією. Серед них і військовополонені моряки, двоє з яких - з Кіровоградщини. Зараз моряки вже повернулись до служби, а місто живе новим очікуванням: на повернення полонених терористами спецпризначенців з Кропивницького.

Відремонтована арка

Про цей об’єкт у Кропивницькому говорили років двадцять і цього року таки втілили. Від травня і до вересня тривали ремонтні роботи. Кілька місяців місто жило у транспортних негараздах, але в нагороду отримало два шляхопроводи замість одного і розвантаження цієї ділянки дороги від заторів.

pidsum

Поява новобудів

Цього року в місті вперше за часи незалежності з’явилась комунальна багатоповерхівка. Крім того будівництво новобуду приватна фірма почала на вулиці Волкова. Кілька фірм висловили інтерес у будівництві на Попова і Жадова.

Нові мурали

Стінопис, який довго чекали, з’явився у центрі міста – на стіні обласного художнього музею, а також у спальному районі – на Попова. Крім того, у місті з’явився власний «Бенксі», який анонімно наносить на стіни мотивуючі графіті. Словом, до нас дійшла мода, яка у багатьох містах вже присутня роками.

pidsum3

Ресторанний бум
У місті активно почала розвиватись ресторанна культура. В місті відкрилась низка як оригінальних закладів, так і франшиз відомих мереж. Крім того кілька разів поспіль у місті відгуляв фудфест на Козачому острові.

Відкриття «Книгарні Є»
Цього відкриття місто чекало довго, адже фактично міські книгарні можна перерахувати на пальцях одної руки. Окрім великого асортименту українських книг, заклад став майданчиком для книжкового клубу та презентацій.

pidsum1

Кропхаб
Волонтери відкрили у центрі міста хаб, в якому кожен охочий може провести культурні заходи і презентувати власні проєкти. Для соціальних проєктів місце надається безкоштовно, але часом проводять і платні заходи, або підзаробити на сплату комуналки і вдосконалення закладу.
Фактично це другий такий заклад на місто після Креативного ІТ-простору KOWO.

3-й полк знову найкращий

Загалом, це ніби і не новина для містян, проте 3-й полк вкотре поспіль визнаний найкращим серед Сил спеціальних операцій. Окрім того, полк намагається розвивати місто загалом. Так цього року розширився музей полку, який згодом планують інтегрувати до музейного комплексу міста загалом.

Очікування виборів
На політичних фронтах вже видніється очікування місцевих виборів. Вони мають відбутись восени 2020, проте підготовка до них традиційно почнеться заздалегідь. Тож наступного року місто чекатиме бум дитячих майданчиків і лавочок, клумб і політичних наметів, акцій протесту і акцій підтримки, зловтішань і кепкувань з конкурентів. Але все це буде у 2020-му, а попереду кілька тижнів святкового затишшя, застіль і колядок.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама