Ексклюзив

Неприєднані і без грошей: як почався новий рік для селища Нового

. 2088

Бюджетні програми Кропивницького планують затвердити до кінця січня і відбудеться це без урахування інтересів селища Нового, якщо до того часу селищна рада не прийме рішення про приєднання до міста.

nove

Про це під час передачі "Тема дня", що вийшла на UA: Кропивницький 13 січня повідомив голова міської бюджетної комісії Олег Краснокутський.

Нагадаємо, селище Нове вкотре зірвало голосування про приєднання до Кропивницького. На останній сесії, яка мала відбутись 10 січня, новенські депутати висунули нові умови.

Сергій Денисенко, селищний голова Нового каже, що офіційна версія депутатів така: хочуть відтермінувати приєднання до Кропивницького до лютого. Вважають, до того часу поки місто ухвалить програми ЖКГ та будівництва, які врахують інтереси селища. Мовляв, якщо вони приєднаються зараз, то інтереси новенців зможуть проігнорувати.

Попри те, депутати міськради Кропивницького ще до нового року прийняли Меморандум, у якому виклали гарантії для селища, зокрема і реалізацію низки будівельних проєктів, підтримку закладів освіти і подібне, а зараз фінансувати селище у законний спосіб не можуть.

Депутати селищної ради почали ставити додаткові умови. Серед них детально прописати обов'язки майбутнього старости (цю посаду, у разі приєднання, мав би обіцяти нинішній селищний голова).
Проблема полягає в тому, що внесення поправок може стати підставою для скасування і оскарження рішення про приєднання у судовому порядку та і саме відтягування приєднання створює труднощі з фінансуванням.

Голова земельної комісії міськради, депутат Олег Краснокутський ситуацію називає фарсом.

"Їх дії йдуть всупереч волі їх виборців. Я не розумію взагалі нащо створювати таку ситуацію. По-перше, ми не передбачили в міському бюджеті видатки на фінансування селища Нового, бо ми не мали права - це окрема територія. Вони не затвердили навіть свій селищний бюджет і матимуть здійснювати фінансування по 1/12 бюджету минулого року," - каже Краснокутський.

Громадський транспорт, вивіз сміття, виплати зарплат бюджетникам, які працюють на селищі вже під питанням, адже якщо фінансування здійснюватиметься за минулорічним кошторисом грошей просто бракуватиме - мінімальні зарплати із січня зросли. Також минулого року селище отримувало 4 млн грн субвенції від міста, що допомагало підтримувати існування - зараз цих коштів немає і просити їх, при неухваленому селищному бюджеті, немає юридичних підстав.

"Січень ми якось переживемо, але кожен місяць у нас накопичуватиметься 400 тисяч гривень боргу", - каже селищний голова. До того ж, готуючись до приєднання у селищній раді вже звільнилась частина спеціалістів, серед них і економісти. Ситуацію називає патовою.

Краснокутський припускає, що зараз хочуть сформувати свій бюджет, заклавши туди шалені суми на всі можливі потреби попри дефіцит коштів, затвердити, а тоді спробувати приєднатись і вимагати виконання запланованого.

"Зараз наші колеги граються і поки не розуміють, яка може настати ситуація. Якщо через їх бездіяльність або дії наступлять ситуації, через які зупиняться заклади освіти, невивіз сміття, який викличе захворювання, тобто будуть наслідки для населення, то їх можна буде притягнути до відповідальності," - підсумовує Краснокутський.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама