Ексклюзив

У 2020 Кропивницький чекатиме новий тариф на воду: чому він найвищий в Україні

. 9177

 

Днями в ЗМІ вкотре з’явилася інформація, що в Кропивницькому та й взагалі в області буде в 2020-му найдорожчий тариф на воду в порівнянні з іншими містами і регіонами - понад 37 грн/кубометр.

 

voda11

До речі, така інформація про найдорожчий тариф на водопостачання та водовідведення на Кіровоградщині з’являється щороку.

Чому найдорожчий тариф?

Як пояснює гендиректор ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Роман Ілик на такий тариф впливають три фактори:

- Так історично склалося, що Кропивницький має технологічні фактори, які впливають якраз на розмір цього тарифу в порівнянні з іншими, - каже Роман Ілик. - Це поверхневий водозабір. Очистка поверхневої води. Водовід 120 кілометрів. Перекачка трьома підйомами води до Кропивницького. Крім того, Кропивницький не є містом мільйонником. Це невеликий обласний центр і відповідно реалізація є невеликою. І ці три фактори якраз і зумовлюють, що в Кропивницькому найдорожчий тариф серед обласних центрів.

Однак тариф для абонентів “Дніпро-Кіровоград” однаковий. Приміром, і для Світловодська, де якраз є вода і не потрібний водогін. Як пояснює очільник “Дніпро-Кіровоград”, це також пов’язано з недостатньою кількістю населення (обсяги реалізації), а ще з тим, що тариф має бути однаковий для всіх абонентів підприємства, згідно із законодавством.

- Приміром, якщо візьмемо сусідні Вінницю і Черкаси, то в них також поверхневий забір і приблизно така ж кількість населення, однак в них відсутній водовід транспортування води, - каже Роман Ілик. - Якщо взяти, наприклад, Львів чи Одесу, де є водоводи, однак немає поверхневого водозабору. Вони практично підіймають чисту воду зі скважин. Крім того, це міста мільйонники, тобто мають більший об’єм реалізації.

Можливість зменшення тарифу

Гендиректор “Дніпро-Кіровоград” каже, що в рамках інвестиційного кредиту Світового банку планується зменшити витрати на електроенергію та трудовитрати, тобто зарплати працівникам.

- Частина заходів, якими ми наразі займаємося направлена на енергозбереження, зменшення витрат на електроенергію і трудовитрат. Ми зараз ведемо реконструкцію насосних станцій водопостачання, будуємо нові водопровідні очисні споруди, які забезпечать хорошу якість води відповідно до вимог СанПіНу та європейських стандартів питної води, будуємо очисні споруди каналізації. Ці заходи направлені на покращення якості надання послуг та їх здешевлення.

До речі, кредит Світового банку віддаватимуть до 2032 року. Торік вперше повернення тіла кредиту та відсотки заклали в тариф. Цьогоріч, за словами пана Ілика, зі сплачених абонентами коштів на повернення тіла кредиту та відсотки піде близько 78 млн грн.

Також у планах, зокрема, й на 2020-й рік реконструкція водозабору Холодні ключі в Кропивницькому.

- Ми передбачаємо заміну насосного обладнання, свердловин. Ми вже поміняли водопровід від Холодних ключів до насосної станції Масляниківка.

Натомість реконструкцію водозабору Лелеківський зупинили. Як пояснює Роман Ілик, через невідповідність якості питної води СанПіНу.

Тариф зменшився?

Якщо Нацрегулятору “Дніпро-Кіровоград” подавав розрахунки на водовідведення та водопостачання в 2020-му 37,47 грн/кубометр. То нині мовиться про тариф 37,14 грн/кубометр.

- Зараз Національна комісія опублікувала проєкт постанови - 37,14. Однак яким тариф буде фактично в кінці, побачимо тоді, коли буде постанова Нацкомісії, - каже Роман Ілик.

Зменшення тарифу частково пов’язане, за словами Романа Ілика, із здешевленням електроенергії наприкінці минулого року.

Очікується, що новий тариф мають затвердити наприкінці січня-початку лютого.

А вже 24 січня за процедурою має відбутися громадське обговорення проєкту постанови НКРЕКП. Детальніше місце та час проведення обговорення мають опублікувати на сайті “Дніпро-Кіровоград”.

Валерія Жовтун

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама