Ексклюзив

Мертвим і живим: як будемо сплачувати тариф за розподіл газу

. 10964

З початку року мешканці Кіровоградщини зобов’язані сплачувати 1,02 грн/кубометр за розподіл газу. Це виокремлений тариф із загальної сплати за газ. І поки окремі платіжки за розподіл ще надходять до абонентів “Кіровоградгазу” уже з’являються питання, що потребують роз’яснення.

 10262a3cc20702605d0c04138bc9c991 0

Новий газовий тариф і пеня

Окрему плату за розподіл газу Нацрегулятор вже намагався запровадити три роки тому. Навесні 2017 року в НКРЕКП була спроба встановити так звану абонплату за газ. Де і передбачалося виокремлення з тарифу сплати за розподіл газу (тобто обслуговування мережі) та ціна газу, як товару. Однак після народного збурення спроба не вдалася. І ось наприкінці минулого року НКРЕКП затверджує окремі платіжки за розподіл та транспортування газу.

Нині для Кіровоградщини це тариф 1,02 грн/кубометр за розподіл газу, а по суті за утримання газорозподільних мереж, уникнення аварійних ситуацій. Він діятиме пів року. А вже з 1 липня 2020-го складатиме 1,14 грн/кубометр. Нині представники ВАТ “Кіровоградгазу”, якому і сплачується тариф за розподіл газу, пропонує сплатити всю суму тарифу за перше півріччя. Ніби це має спростити розрахунок споживачів з компанією.

83851535 3097248393621692 8168573333617508352 n

- Щоб кожного місяця не іти в банк і не платити комісію. А сплатити за декілька місяців наперед. Якщо це суми невеликі, то комісія буде більша, ніж платіж, - каже голова правління ВАТ «Кіровоградгаз» Сергій Осінський.

Приміром, також абоненти не забуватимуть сплачувати за розподіл газу до 20 числа щомісяця. До речі, за невчасний розрахунок з компанією нараховуватиметься пеня - 0,01% від суми платежу.

Однак у січні пеню не нараховуватимуть, адже платіжки споживачі отримають невчасно, а відповідно і розрахуються. Тобто пеня має нараховуватися вже з лютого. Звісно, якщо не буде збоїв у системі отримання платіжок, а також розрахунків пільговиків та субсидіантів.

Так у “Кіровоградгазі” лише планують опрацювати з управлінням соцзахисту населення питання розрахунку пільговиків, які отримують монетизацію сплати за комуналку через банки.

Нагадаємо, на тариф з розподілу газу також буде автоматично перераховуватися субсидія.

Не користуєтесь газом? Платіть за обслуговування мережі

У соцмережах натомість кропивничани обурюються чому мають сплачувати тариф за розподіл газу, якщо не користуються газом.

Представники “Кіровоградгазу” пояснюють, що в будь-якому разі споживачам доведеться платити за розподіл.

83495769 516914945601629 1037635047554809856 n

- Якщо людина не проживає. Все залежить від обсягу використання газу за “газовий рік”. Якщо показники лічильника з 1 жовтня 2018 року до 30 вересня 2019 року - залишилися незмінними, тоді згідно з Кодексом газорозподільних мереж іде нарахування місячного планового обсягу споживання залежно від групи споживачів. Загалом їх 17, - каже директорка департаменту з обліку природного газу ВАТ «Кіровоградгаз» Ольга Добровольська.

Групи споживачів - за посиланням Додаток 1. 

- Тому в залежності від встановленого газовикористовуючого обладнання, від опалювальної площі й буде йти нарахування, - зазначає Ольга Добровольська.

За її словами, нуль гривень сплати тарифу за розподіл газу ні в кого не вийде.

Рахунки, які надходять на імена померлих

У “Кіровоградгаз” також пояснили ситуацію, коли платіжки за розподіл газу надходять на ім’я померлих.

- “Кіровоградгаз” відкриває особовий рахунок на власника житла при наданні відповідною особою документів, які підтверджують право власності. Скоріш за все, за цією адресою новий власник або не вступив у права спадщини і не надав ВАТ “Кіровоградгаз” з метою переоформлення цього особового рахунку на своє ім’я підтверджуючих документів. При зверненні це все буде використано і переоформлено, - пояснила директорка департаменту з обліку природного газу ВАТ «Кіровоградгаз» Ольга Добровольська.

Можна навіть направити лист-заяву до “Кіровоградгазу” з копіями підтверджуючих документів на право власності, довідку про те, що власник не проживає в будинку/квартирі.

Як розрахуватися за новий тариф?

Нині є питання і до того, як розрахуватися за тариф за розподіл газу. Адже по суті в регіоні є близько 250 тисяч абонентів “Кіровоградгазу”, які вже мають розраховуватися за новий тариф.

- Ми зараз готуємо до відкриття новий абонентський відділ, який буде облаштований за найсучаснішим словом техніки. Там будуть термінали, електронна черга, буде більше 10 операторів, які працюватимуть з людьми і робитимуть процеси з’ясування інформації, оплати дуже простими, - розповів голова правління ВАТ «Кіровоградгаз» Сергій Осінський.

Сплатити за розподіл газу нині можна в будь-якому банку, а також онлайн за допомогою Приват24. Згодом сплатити тариф буде можливо через абонентський відділ, через чат-бота у месенджерах та онлайн-кабінеті на вебсайті “Кіровоградгазу”. За словами Сергія Осінського, є сподівання, що ці сервіси для сплати запрацюють вже в лютому.

Підготувала Валерія Жовтун. Фото автора, ілюстрація 104.ua

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама