Ексклюзив

Які заходи ввела Україна аби коронавірус не поширився

. 4165

 

Уряд країни вирішив впровадити низку превентивних заходів на загальнонаціональному рівні, аби уникнути надзвичайної епідемічної ситуації з поширення коронавірусу Україною.

 Kartynka NA GOLOVNU 9

Відповідні рішення були прийняті сьогодні, 11 березня, на засіданні Кабміну.

 

Карантин у навчальних закладах

З 12 березня до 3 квітня в навчальних закладах країни вводять карантин.

- Запровадження карантину в дитячих, середніх і вищих навчальних закладах. Тобто діти в школи, університети, дитячі садочки відзавтра ходити не мають, - повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час брифінгу за результатами урядового засідання.

Натомість, що робити батькам, із зведенням раптового карантину в навчальних закладах, прем’єр-міністр так і не пояснив.

- З батьками і дітьми будемо дивитися і говорити вже по мірі того… Є законодавчі процедури, як діяти під час карантину. Так і будемо діяти згідно з чинним законодавством, - каже Дмитро Шмигаль.

Про запровадження карантину в усіх навчальних закладах Кіровоградщини відзавтра, 12 березня, повідомили місцевим ЗМІ лише сьогодні після 19:00. Як повідомляли в пресслужбі ОДА раніше, чекали на офіційний документ про введення карантину від Уряду.

 

Обмеження на проведення масових заходів

- Це обмеження на організацію спортивних, культурних, масових заходів в кількості до 200 людей. Крім заходів крайньої державної необхідності, наприклад, засідання Верховної Ради, обласних рад, тобто тих органів, які приймають державні рішення, - розповів прем’єр-міністр.

Спортивним організаціям, приміром, радитимуть проводити змагання без глядачів (вболівальників), а культурні заходи чи мітинги переносити на літо-осінь.

- Стихійні зібрання людей - це вже питання особистої відповідальності і самоорганізації людей, - зауважив прем’єр-міністр.

Відзначимо, що в Кіровоградській області обмеження на проведення масових діють з 9 березня.

 

Створять держзапас засобів індивідуального захисту

На відповідні заходи із забезпечення країни засобами індивідуального захисту виділили 100 млн грн.

- 100 мільйонів гривень - для закупівлі засобів індивідуального захисту і забезпечення поточної потреби для всіх органів і організацій, що на фронті, дотичному до розповсюдження коронавірусу, для поповнення державного трьохмісячного запасу засобів індивідуального захисту - маски, костюми, рукавички, - каже пан Шмигаль.

Також обмежили експорт товарів протиепідеміологічного призначення до моменту закриття внутрішньої потреби на засоби індивідуального захисту. Попередньо мовиться про заборону на експорт до 6 червня.

- Ввели обмеження, фактично заборонений експорт засобів індивідуального захисту українського виробництва. І для українських виробників, таких підприємств у нас є понад 400, буде державне замовлення за рахунок виділених 100 мільйонів з резервного фонду, - пояснив прем’єр-міністр. - Це також крок на збалансування ринку, щоб не було спекуляцій і завищених цін.

 

Скасовують авіарейси до/з Італії

- Сьогодні було рішення і авіакомпанії приступили до його реалізації - фактично скасування авіасполучення з Італією. Поки що, - каже прем’єр-міністр. - В подальшому будемо спостерігати. У тих країнах, де буде параболічно поширюватися вірус рекомендуватимемо авіакомпаніям припиняти авіасполучення.

 

Скоротять кількість пунктів пропуску на кордоні

Від завтра також з 219 пунктів пропуску на кордоні працюватимуть 49.

- Решта будуть закриті для пропуску громадян і автотранспорту, - каже прем’єр-міністр.

Однак перелік пунктів пропуску, які закриють нині не опублікований.

 Фото з вільних джерел

Поширюйте

Коментуйте


Реклама