Ексклюзив

Навчання, ЗНО чи канікули: що чекає школярів і студентів після карантину

. 7863

Міністерство освіти розробило кілька сценарії щодо навчання учнів, зважаючи на ситуацію, яка склалась цього року з корона вірусом.

 

karantyn cherez koronavirus

Про це у прямому включені розповіла тимчасова виконувачка обов’язків Міністра освіти і науки Любомира Мандзій .

Коли закінчиться нинішній навчальний рік у 2020 ?

Зокрема, до 24 квітня українські школярі продовжують навчатись дистанційно, за тою схемою, за якою вчились із 12 березня. Якщо наразі у структурі навчального року у школах були передбачені канікули, то вони і зберігаються, а вчителі можуть давати менше завдань для учнів.

Загалом наразі вважають, що навчальний рік закінчиться до 1 липня, окрім випускників 11 класу.

«Безперечно, ми сподіваємось, що карантин закінчиться 24 квітня, але ми розуміємо, що може бути по-різному, тому відповідно до Закону про освіту і повну загальну середню освіту навчальний рік в Україні закінчується 1 липня. Якщо буде можливість продовжити навчання в школах у цьому навчальному році, то в травні або в червні ми повернемося за шкільні парти, знайдемо можливість опрацювати той матеріал, який подаємо зараз дистанційно. Узагальнити, підсумувати, діагностувати ситуацію з вивченням кожної окремої теми і предмету. Ми можемо зараз говорити про те, що навчальний рік в Україні закінчиться так, як передбачено чинним законодавством. Окрім випускників 11 класу», - сказала Мандзій.

Якщо ж до червня учні не повернуться до шкіл, то на початку наступного навчального року вчителі матимуть змогу опрацювати матеріал з учнями.

Навчальний рік для одинадцятикласників закінчиться тоді, коли випускники отримають документ про освіту – тобто складуть ЗНО.

Коли відбудеться ЗНО і ДПА цього року?

Державна підсумкова атестація для учнів 4 і 9 класу буде скасована. ЗНО ж залишиться.

«Якщо ми повертаємось за парти в травні, то це означає, що в травні буде пробне ЗНО, а основна сесія ЗНО розпочнеться орієнтовно після 20-их чисел червня. Якщо ж ми не повернемось за шкільні парти в травні, а повернемось у червні, то ми теж зможемо організувати пробне ЗНО до початку основної сесії», - каже виконувачка обов’язків.

Зараз для випускників готують відео, які мають ознайомити їх з процесом зовнішнього оцінювання.
Навіть, якщо у червні учні не повернуться до навчання, то  у липні чи в серпні зовнішнє оцінювання таки відбудеться. У такому випадку вступна кампанія в вишах триватиме до жовтня.

Коли закінчиться навчальний рік у закладах вищої освіти?

Для студентів закладів вищої освіти не випускних років навчальний рік завершиться так як і планувалось. Екзаменаційно-залікові сесії університети зможуть провести дистанційно у тому графіку, який затверджено закладом. Роботи, які студенти не можуть виконувати дистанційно будуть перенесені на наступний навчальний рік.

«Впринципі заклади вищої освіти теж зараз добре організовують дистанційну форму навчання. Безперечно ми можемо говорити, що дистанційно не будуть проведені єдиний державний кваліфікаційний іспит та атестація тих, осіб, які здобувають ступені доктора» - каже посадовиця.

Терміни проведення вступної кампанії в магістратуру будуть зміщені.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама