Ексклюзив

Як змінилося життя кропивничан на карантині

 Автор: Валерія Жовтун. 10650

 Коронавірусний карантин триває і в Кропивницькому. За ці вже тижні у когось майже нічого не змінилося, а дехто відчув справжні трансформації в своєму житті. Добре, що зміни не завжди на гірше. Адже “Гречка” поцікавилась як насправді живеться кропивничанам на карантині.

popa

Мем із соцмереж

Світлана Рубцова, фітнес-тренерка

92134125 508681106488472 3157351594547216384 n 1

Важливо пам'ятати, що світ навколо нас є відображенням того, як ми його сприймаємо.Отже, моє життя на карантині залишається моїм життям: єдиним для мене і моїх близьких. Тому, я не витрачаю його на безкінечний перегляд новин, а навпаки, докладаю всіх зусиль на створення своїх важливих подій, які наповнюють мою реальність змістом.

Впевнена, в кожного з нас є справи, бажання, або навіть мрії, на реалізацію яких зовсім не вистачало часу. У мене, наприклад, пиріг з журавлиною, який я майже п'ять років обіцяла приготувати своєму дуже терплячому чоловікові. Як результат - два пироги тільки за останній тиждень.

А ще - малювання фарбами. Я жахливо малюю, але мені дуже подобається малювати і мій син в захваті від цього заняття. Ми зібрали всі старі коробки та вирішили прикрасити їх, щоб пакувати в них подарунки друзям.

А ще разом з ним навчаємося онлайн. Безкоштовних дистанційних курсів зараз вистачає. А ще книжки, які чекали свого часу роками. 

Також кіно. Намагаємося підбирати щось особливе, тепле і приємне для перегляду всією родиною.

Наразі я залишаюся без прибутку, не маю можливості зустрічатися з клієнтами та відвідувати спортивний зал. Однак, я вирішила зосередитися на інвестуванні в майбутнє: приділити більше уваги вивченню тих матеріалів, які накопичила за останні два роки інтенсивного навчання. А ще треную маму, брата, чоловіка і тренуюся сама. І як тренерка зобов'язана нагадувати всім, що фізичні вправи змінюють імунітет, прискорюють метаболізм, збільшують об'єм легенів, тренують серце, покращують настрій. Відкривайте вікна і тренуйтеся кожен день в зручний час на м'яких домашніх килимках. На мою думку, кожна жінка, саме зараз має прийняти важливе рішення - вийти з карантину Королевою. Залюбки допоможу кожному, хто потребує консультації в цьому питанні.

І не забувайте про задоволення! Хай що там коїться, а у вас має бути хвилинка на себе. Це може бути все, що робить вас щасливішими. Для мене це спостерігати як заходить сонце, а ще обійми і смачна кава з печивом.

 

Марина Галіцька, викладачка української мови та літератури Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі

91850808 645556192901460 8501805848815730688 n

Ранок починається з кави і не менше 30 повідомлень у вайбері. Вже відчувається втома від телефону, бо постійно пишеш, говориш. Я вже навіть почала вимикати інтернет.

Хоча є і позитив - ранки без дитячих сліз, коли ніхто не поспішає в дитячий садочок і на роботу. Загалом є більше часу на дитину, зокрема на спорт з донечкою: одночасно спілкуємося і компенсуємо відсутність прогулянок. Більше часу є і на приготування їжі, прибирання і навіть час для себе.

Однак спілкування з друзями обмежено перепискою, розмовами телефоном та зрідка відеоспілкуванням.

Що стосується роботи, то тут є багато "але". Зранку не витрачаєш час на дорогу, але цей час (іноді й більше) витрачається на спілкування з учнями: консультування щодо завдань та контроль за їх виконанням. Якщо раніше інформацію повідомляла на групу, то зараз це здебільшого індивідуальна робота. В іншому без змін, бо ті ж конспекти, перевірка робіт. Головне розподілити час, щоб усе встигати.
Що стосується зарплати, то її отримую, як і до карантину. Тут, як і обіцяли, все без змін.
До речі, на карантині менше витрачаєш коштів, бо не біжиш у магазин "за молоком", а виносиш мішок. Закупи намагаємося робити на тиждень.

 

Сергій Баранов, сімейний лікар

18589108 1344784638924178 8054238494668425612 o copy

Прийом в кабінеті особливо не змінився, крім посилення епідеміологічного захисту та частішій санітарній обробці кабінету.

Однак побільшало випадків дистанційного лікування легких станів, зокрема, онлайн-консультування і навіть відеоогляд.

Загалом дуже багато пацієнтів телефонують, бо всі трохи налякані ситуацією.

На роботу ходжу пішки.


Дружина у відпустці за свій рахунок, адже садочки не працюють.

З дому майже не виходять: максимум на годинку за місто, де немає людей.

 

 

 Анна Колєва, психологиня, координаторка ГО "Центр медико-психологічної реабілітації «КОМПАС»"

90293807 3616367371770346 8455455270426902528 o

В мене карантин проходить активно, так як ми від нашої громадської організації "Центр КОМПАС" збираємося і готуємо засоби індивідуального захисту, щоб передати їх медикам, та в зону ООС військовим.


До того ж в онлайн режимі надходить дуже багато дзвінків та запитань у наших військових про подальше лікування та допомогу.


Звичайно людській психіці доводиться пристосовуватись до нових умов. Тож перші дні карантину відчувався стан перелаштування та пошуку нових моделей поведінки і дій.

Але потрібно розуміти дві речі:
1. Що до всього звикаєш і зазвичай на пристосування до нових умов йде 21 день.


2. Жити з розумінням, що все рано чи пізно закінчується і епідемії також.

 

Дмитро Поперешняк, речник патрульної поліції Кіровоградської області

84005799 1798195926978873 5839352302015610880 n copy

З’явилося більше роботи, адже поліція зараз працює в посиленому режимі.

Частіше спілкуюсь з родиною та друзями телефоном, адже переживаю за їхнє здоров'я.

Ретельніше планую видатки, особливо на покупки в магазині, які намагаюсь робити заздалегідь, щоб якомога рідше відвідувати місця масового скупчення людей.

Постійно перевіряю чи готові мої дві марлеві маски до наступного використання, адже їх треба регулярно прати та прасувати.

Частіше та ретельніше мию руки, оскільки вони є одним з основних джерел потрапляння вірусу в організм.

Роблю зарядку двічі на день та щодня їм мед для підвищення імунітету. Зберігаю оптимізм та гарний настрій.

 

Анастасія Янчук, майстриня епіляції

91694732 162971358213374 8993350231479287808 n copy

З позитивного - стала більше часу проводити з чоловіком і кішкою Зоєю.

А ще відкрила для себе кулінарію. Планую стати відомою фудблогеркою.

Загалом, коли настрій хороший, то і ситуацію в світі сприймаєш легше.

З негативного - сумую за своєю роботою, за прибутками, яких зараз немає, за спілкуванням з клієнтами.

Шкода, що давно не бачилася з батьками, братами і друзями. Усе - в телефонному режимі.

Обмін позитивною енергією і хороші емоції - це безцінно. Бажаю всім здоров’я і найшвидшого повернення до звичайного і як виявилося такого цінного життя.

 

Валерія Жовтун. Фото з фейсбук-сторінок кропивничан та надані з домашніх архівів

 

Поширюйте

Коментуйте