Ексклюзив

У Кіровоградській області третина хворих – медики: чому так?

. 4853

Станом на 14 квітня у Кіровоградській області виявили 144 хворих на Covid-19. Третина з них –54 людини - медики.

sick doctor

Чи так у всіх регіонах?

13 квітня на брифінгу міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу повідомив, що в Україні захворіло 594 медичних працівники.

Загалом станом на вчора було підтверджено 3 372 випадки хвороби. Тобто хворих медиків - 17%.

Така статистика типова для світу, сказав міністр 10 квітня в ефірі програми "Подробиці тижня" і називав статистику Італії, де 12% від всіх заражених - медики.
Проте в Україні, принаймні в деяких областях, серед хворих медики складають від 30 до 45% відсотків.

Станом на 13 квітня за даними Вінницької ОДА із 194 випадків коронавірусу в області 79 — серед медпрацівників. Це 40%

У Монастирському районі Тернопільської області із 141 зараженого – 41 медик. Тобто 30%.

У той час як у Івано-Франківській області із 300 захворілих 46 медиків. у відсотковому складі це врази менше - 15%. Такий же відсоток пацієнтів і в Закарпатській області: з 99 осіб з COVID-19, 15 - медики.

У Рівненській області із 126 захворілих - 26 медиків. це 20% пацієнтів. Проте у Рівненській ОДА заявили, що масово тестувати медиків почали лише 11 квітня, тож найближчими днями статистика може суттєво змінитись.

Медики в зоні ризику через свою професію

У перший період поширення коронавірусу в Україні на коронавірус тестували дуже вибірково. Спершу лише тих, хто контактував із хворими, або прибулими з закордону. Згодом, тих, хто має пневмонію, але тест на грип показав негативний результат. Такі були алгоритми ВООЗ, пояснює замміністар охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Лише згодом МОЗ, дізнавшись про можливість бути одночасно інфікованим і на грип, і на коронавірус, інструкцію змінили і почали перевіряти на Covid-19 всіх із запаленням легень.
Зараз у МОЗ кажуть, що на коронавірус мають тестували усіх людей із симптомами: кашлем, задишкою, високою температурою. По факту, читачі «Гречки» пишуть про те, що маючи ознаки респіраторного захворювання та температуру, звертаються телефоном до сімейного лікаря, який просто радить сидіти вдома, а зробити тест не пропонує.

Перші інфікування медпрацівників відбулись внаслідок того, що хворі на Covid-19 пацієнти перебували в тих медзакладах, які не визначені для лікування коронавірусу в області.

Лікарі працювали з ними як з пацієнтами із респіраторним захворюваннями не знаючи про те, що пацієнти є носіями. Як наслідок вони інфікувались. Таким чином відбулось поширення у Кіровоградському обласному клінічному госпіталі ветеранів, де захворіли 20 медпрацівників.

6 працівників захворіло і в приватній клініці – «Лікарні Святого Луки».

Зараз є хворі і в обласній лікарні, і в Центральній міській лікарні - це ті лікарні, які приймають хворих на коронавірус.

«Всі ці медичні працівники інфікувались, виконуючи свої службові обов'язки, перебуваючи в межах своїх медичних установ і контактуючи з хворими на коронавірус. В той самий час хочу поінформувати, що багато спекуляцій навколо того, що медичні працівники не захищені, залишені сам на сам із проблемою поширення коронавірусної інфекції. Це є лише маніпуляціями тих, хто не хоче вникати в суть справи. Дійсно, медичні працівники найбільш наражаються на небезпеку захворюваності через те, що виконують свої обов'язки по лікуванню хворих», - сказав голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь під час відеозвернення сьогодні, 14 квітня.

Що із засобами захисту?

На проблему із засобами захисту для працівників відкрито ніхто не скаржиться.
Засоби захисту звісно потрібні, але всього вистачає. Ми вдячні тим, хто нам їх надасть. Десь такі розмиті тези озвучують представники обласної влади і поширюють на офіційній сторінці ОДА вибіркові подяки тим, хто допоміг апаратурою і засобами захисту.

Перш за все увага концентрується на медиках тих лікарень, які мають приймати хворих з Covid-19.
Проте медики не з «передової» також потребують захисту.

Минулого тижня одна із медсестер поліклініки №5 у Кропивницькому, яка працює із вузьким спеціалістом, повідомила у Фейсбуці, що засобів захисту бракує.

На наступний день ситуацію прокоментувала очільниця закладу Олена Амбарна. Мовляв, їй ніхто з медиків не скаржився, а, перш за все, забезпечують тих, хто працює з пацієнтами з ознаками респіраторних хвороб.
Після цього медсестра, яка оприлюднила інформацію, спілкуватись зі ЗМІ відмовилась.

Починаючи з 1 квітня вся відповідальність за забезпечення медиків, які не працюють у лікарнях базових з лікування Covid-19, покладена на самі заклади, які стали комунальними некомерційними підприємствами і мають прямі бюджетні відносини з Національною службою здоров’я. Проте самі заклади фінансування поки не отримали, і, швидше за все, не отримають у запланованому обсязі, оскільки через карантин кількість пацієнтів, окрім невідкладних, зменшилась.

Натомість про те, що потреба є знають волонтери. Так у Кропивницькому збирають гроші і постійно передають захисні екрани, рукавички, антисептика, комплекти захисту.

Загалом же по трьох із 9 профільних для лікування коронавірусу закладах області інформацію щоденно можна відстежувати на сайті Уряду. Зараз, за офіційними даними, у базових закладах забезпечення засобами захисту складає 50-60% від потреби з розрахунку на 15 днів. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама