Ексклюзив

Як медики Кропивницького зустріли Covid-19: 6 фактів

. 7545

 

Сьогодні, 24 квітня, під час сесії міськради Кропивницького за ініціативи секретаря міськради Андрія Табалова зі звітом про протидію Covid-19 в місті виступила керівниця управління охорони здоров’я Оксана Макарук.

87397119 2975486802464420 5836573823247319040 n

 

Пік епідемії лише очікують

На стаціонарному лікуванні у Центральній міській лікарні на сьогодні перебуває 89 хворих з пневмонією, спричиненою Covid-19. Крім того, в готелі «Турист» на обсервації перебуває 17 осіб, які прибули в місто. На самоізоляції перебуває 47 медиків, які контактували з хворими на коронавірус.

«Ситуація є нестабільною. Щодня ми маємо збільшення кількості захворюваності і пік епідемії ми очікуємо найближчим часом. На жаль, цьому сприяли релігійні свята, де була велика кількість контактів між громадянами. Вже маємо наслідки Вербної неділі, коли минув інкубаційний період у 14 днів, і на сьогодні ми маємо зростання захворюваності», - сказала Макарук.

 

Базова лікарня відповідає стандартам, але потребує ремонту

У місті госпітальною базою для лікування хворих на Covid-19 визначено стаціонар №1 Центральної міської лікарні. У структурі закладу 255 ліжок: з них 125 інфекційного профілю, в тому числі і 12 боксів з 36 ліжками.

Заклад забезпечений медобладнанням і засобами захисту, які постійно поповнюються.

«Наявні умови на госпітальній базі в нас відповідають стандартам, але враховуючи той розмір епідемії, яку маємо на сьогодні, вони в нас дещо обмежені. Тому на сьогоднішній день ми розглядаємо питання, щоб цю базу удосконалювати і готувати її на майбутнє, щоб забезпечити належний рівень медичної допомоги всім хворим на Covid-19 з його ускладненнями. Це перш за все стосується серцево-судинної, легеневої системи. Для того, щоб проводити повноцінне лікування і реабілітацію», - каже Макарук.

Присутній на сесії головний лікар закладу, він же депутат міськради, Олександр Артюх каже, що насправді завдяки ремонту закладу в минулі роки 50 пацієнтів знаходяться у комфортних умовах. Умови перебування решти бажали б кращого і навіть самим медикам важко дотримуватись правил особистої безпеки у тих приміщеннях.

 

Були випадки, коли медики відмовлялись працювати

Попри те, що у місті і до коронавірусу була проблема з кадрами, деякі медики, коли розпочався спалах, відмовлялись працювати через страх захворіти. Вони йшли у відпустку, за власний рахунок і навіть звільнялись. Мотивували це тим, що невелика зарплата не виправдовує ризик.

Такі повідомлення неодноразово поширювали у соцмережах. Сьогодні такі факти підтвердила і Макарук.

94432431 245600803488026 8699844389947572224 n

«Дійсно мали місце і відмови, і не бажання працювати. А ще приблизно 30% кадрів мають літній вік, і тому мають свої перестороги, адже вони в групі ризику», - сказала Оксана Макарук.

Поки нагальних проблем не виникло. Брак кадрів перекривають за рахунок спеціалістів інших медзакладів.

 

Багато медиків інфікувалось

«Викликає занепокоєння високий рівень інфікування медичних працівників. На сьогодні ми маємо інфікованих 108 медичних працівників. У тому числі із міських закладів. Це 15 із Центральної міської лікарні і 2 з поліклінічного об’єднання, а також один лікар лікарні швидкої медичної допомоги. Відразу хочу зазначити, що не всі працівники інфікувалися на своїх робочих місцях чи безпосередньо при наданні допомоги ковідним хворим», - сказала Оксана Макарук.

Зараз на Covid-19 у Кропивницькому тестують всіх медиків лікарні швидкої медичної допомоги, оскільки у двох пацієнтів закладу, окрім основного захворювання тестуванням виявили і Covid-19.

Відзначимо, що ще велика частина медиків працює у медзакладах, які підпорядковуються обласному департаменту, проте знаходяться в місті. Також захворіли працівники приватної клініки.

Зараз в області створена спеціальна комісія, куди входять спеціалісти з інспекції охорони праці, які будуть розслідувати, чому на Covid-19 інфікувалось стільки медиків.

 

Ургентних хворих планують тестувати на Covid-19

Зараз у медзакладах міста планова госпіталізація не проводиться. Надається лише ургентна допомога та операції.

«Пріоритет у госпіталізації надається хворим з невідкладними станами», - каже Макарук.

Проте вже були випадки, коли в таких пацієнтів виявляли супутньо ще і коронавірус. Тому зараз планують усіх ургентних пацієнтів тестувати.

 

Гроші з бюджету, від НСЗУ та допомога благодійників йдуть на засоби захисту медиків

«Всього станом на сьогодні придбано засобів індивідуального захисту на загальну суму 3,1 млн грн», - каже Макарук.

На сьогодні в наявності є:
Костюми біозахисту, у т.ч. багаторазові -3001;
Рукавички- 73348;
Бахіли- 712;
Фартух – 269;
Респіратори – 5387;
Захист очей – 1000;
Маска хірургічна (медична) – 102573.

Із розрахунку місячної потреби забезпеченість медиків на рівні 60%, але постійно потребує поповнення.

«Для 100% укомплектування всіх медпрацівників галузі, необхідна орієнтовна сума коштів близько 20 млн грн. Ми над цим питанням працюємо постійно. Постійно по мірі необхідності виділяються кошти. Також заклади постійно отримують допомогу від меценатів і небайдужих», - каже посадовиця.

Виникали проблеми із захистом медпрацівників поліклінік вторинного рівня, але зараз це питання вирішують також.

Медзаклади на 4,8 млн грн отримали різного роду допомогу від благодійників.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама