Ексклюзив

Робототехніка і нормальні їдальні: як на Кіровоградщині планують покращити освітній простір

 Автор: Анастасія Дзюбак. 4663

 

Кіровоградська ОДА опублікувала для громадського обговорення проєкт програми освітнього та культурного розвитку області до 2024 року. Згідно з ним впродовж найближчих років на покращення освітнього простору в області планують витратити понад 51 мільйон гривень. «Гречка» розповідає на, що саме можуть піти гроші.

 

750 The Learning Space
Так на створення безпечних умов та інформатизацію освітнього процесу у 49 школах області планують протягом 2020-2021 років витратити майже 18 млн грн (3 млн 700 грн з обласного, а решта з місцевих бюджетів). Проєкт отримав назву «Безпечна і розумна школа».

У 2020 році за 1 млн 224 тис. грн планують реалізувати проєкт «Oнлайн-школа», який дозволить батькам контролювати відвідуванням дітьми шкіл завдяки онлайн-інформуванню. Участь в проєкті візьмуть 8 пілотних шкіл з Долинської, Добровеличківського району, Кропивницького, Бобринецької, Помічнянської та Первозванівської ОТГ. Цікаво, що бюджетного фінансування на проєкт не передбачено, а кошти планують барати із «джерел, не заборонених чинним законодавством».

150 тис. грн цього року планують витратити на «Освітній портал Кіровоградщини», що на думку авторів програми має покращити комунікацію педагогів області.

1 млн 659 тис. грн з місцевих бюджетів планують витратити на контроль онлайн-трекінг шкільних автобусів впродовж 5 років. Це дозволить слідкувати за ефективним використанням 236 шкільних автобусів. Реалізовувати задум планують за кошти місцевих бюджетів.

3 млн 400 грн з місцевих бюджетів за 5 років планують витратити на проєкт «Прозорий садочок», який має налагодити співпрацю батьків і вихователів 25 садочків області.

403 тис. грн з бюджету області у 2020 р. планують витратити на проєкт «Дистанційна школа лідерів учнівського самоврядування». Функціонування єдиної онлайн-платформи для взаємодії та комунікацій дитячих об’єднань області.

760 тис. грн за 5 років планують витратити на втілення проєкту «SmartSpace». Так на 5 років планують розтягти створення Android-застосунку для смартфонів. Як пояснюють автори, це сприятиме «створенню в мережі Інтернет інформаційно-освітнього простору дружнього до дитини, який сприятиме вихованню та формуванню особистості відповідно до завдань державної політики».

У 2020 році планують витратити понад 11 млн грн (9 млн з них із держбюджету) на реалізацію проєкту «Сучасна шкільна їдальня». Впровадження нових форм організації харчування учнів, урізноманітнення меню у 48 закладах загальної середньої освіти області.

729 тис. грн з місцевих бюджетів протягом 5 років планують витратити на реалізацію проєкту «Особлива дитина». Він передбачає залучення батьків близько 3000 дітей з інвалідністю до корекційної роботи на базі ІРЦ, забезпечення основного права дітей на освіту.

На проєкт «Гідність дитини» у 2020 р. планують витратити 3 млн грн з місцевих бюджетів. Тут мова йде про поліпшення санітарно-гігієнічних умов для 1776 учнів закладів загальної середньої освіти області.

Протягом 5 років планують витратити понад 7 млн грн на створення 60 гуртків робототехніки, що дасть можливість розвивати науково-технічні здібності близько 900 учнів, проводити наукові дослідження, використовувати моделі у реальному секторі економіки та соціуму, проводити обласні змагання, готуватися та брати участь у заходах всеукраїнського та міжнародного рівнів.

На реалізацію проєкту «Мехатроніка» протягом 5 років планують витратити 1 млн 683 тис. грн. Передбачають, що в рамках проєкту на базі Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ має з’явитись лабораторія мехатроніки та віртуальна лабораторія мехатроніки. Це дозволить готувати спеціалістів, які поєднують компетенції в галузях електромеханіки, електрогідравліки, електроніки, обчислювальної техніки, автоматики, штучного інтелекту, роботів та робототехніки в різні сфери життя.

Протягом 5 років 1 млн 350 тис. грн планують витратити на реалізацію проєкту «Університет третього віку «Натхнення» - швидка допомога літнім людям». А саме створення 10 філій університету в межах області. Це сприятиме соціалізації людей похилого віку, соціальній адаптації в суспільстві.

Відзначимо, що наразі до проєкту Програми можна вносити правки і зауваження. Чинності програма набуде лише після того, як за неї проголосують депутати обласної ради. Про культурні проєкти, які планують реалізувати, читайте тут.

 

Поширюйте

Коментуйте