Робототехніка і нормальні їдальні: як на Кіровоградщині планують покращити освітній простір

Опубліковано . в Статті

Кількість переглядів - 1866

 

Кіровоградська ОДА опублікувала для громадського обговорення проєкт програми освітнього та культурного розвитку області до 2024 року. Згідно з ним впродовж найближчих років на покращення освітнього простору в області планують витратити понад 51 мільйон гривень. «Гречка» розповідає на, що саме можуть піти гроші.

 

750 The Learning Space
Так на створення безпечних умов та інформатизацію освітнього процесу у 49 школах області планують протягом 2020-2021 років витратити майже 18 млн грн (3 млн 700 грн з обласного, а решта з місцевих бюджетів). Проєкт отримав назву «Безпечна і розумна школа».

У 2020 році за 1 млн 224 тис. грн планують реалізувати проєкт «Oнлайн-школа», який дозволить батькам контролювати відвідуванням дітьми шкіл завдяки онлайн-інформуванню. Участь в проєкті візьмуть 8 пілотних шкіл з Долинської, Добровеличківського району, Кропивницького, Бобринецької, Помічнянської та Первозванівської ОТГ. Цікаво, що бюджетного фінансування на проєкт не передбачено, а кошти планують барати із «джерел, не заборонених чинним законодавством».

150 тис. грн цього року планують витратити на «Освітній портал Кіровоградщини», що на думку авторів програми має покращити комунікацію педагогів області.

1 млн 659 тис. грн з місцевих бюджетів планують витратити на контроль онлайн-трекінг шкільних автобусів впродовж 5 років. Це дозволить слідкувати за ефективним використанням 236 шкільних автобусів. Реалізовувати задум планують за кошти місцевих бюджетів.

3 млн 400 грн з місцевих бюджетів за 5 років планують витратити на проєкт «Прозорий садочок», який має налагодити співпрацю батьків і вихователів 25 садочків області.

403 тис. грн з бюджету області у 2020 р. планують витратити на проєкт «Дистанційна школа лідерів учнівського самоврядування». Функціонування єдиної онлайн-платформи для взаємодії та комунікацій дитячих об’єднань області.

760 тис. грн за 5 років планують витратити на втілення проєкту «SmartSpace». Так на 5 років планують розтягти створення Android-застосунку для смартфонів. Як пояснюють автори, це сприятиме «створенню в мережі Інтернет інформаційно-освітнього простору дружнього до дитини, який сприятиме вихованню та формуванню особистості відповідно до завдань державної політики».

У 2020 році планують витратити понад 11 млн грн (9 млн з них із держбюджету) на реалізацію проєкту «Сучасна шкільна їдальня». Впровадження нових форм організації харчування учнів, урізноманітнення меню у 48 закладах загальної середньої освіти області.

729 тис. грн з місцевих бюджетів протягом 5 років планують витратити на реалізацію проєкту «Особлива дитина». Він передбачає залучення батьків близько 3000 дітей з інвалідністю до корекційної роботи на базі ІРЦ, забезпечення основного права дітей на освіту.

На проєкт «Гідність дитини» у 2020 р. планують витратити 3 млн грн з місцевих бюджетів. Тут мова йде про поліпшення санітарно-гігієнічних умов для 1776 учнів закладів загальної середньої освіти області.

Протягом 5 років планують витратити понад 7 млн грн на створення 60 гуртків робототехніки, що дасть можливість розвивати науково-технічні здібності близько 900 учнів, проводити наукові дослідження, використовувати моделі у реальному секторі економіки та соціуму, проводити обласні змагання, готуватися та брати участь у заходах всеукраїнського та міжнародного рівнів.

На реалізацію проєкту «Мехатроніка» протягом 5 років планують витратити 1 млн 683 тис. грн. Передбачають, що в рамках проєкту на базі Кропивницького інженерного коледжу ЦНТУ має з’явитись лабораторія мехатроніки та віртуальна лабораторія мехатроніки. Це дозволить готувати спеціалістів, які поєднують компетенції в галузях електромеханіки, електрогідравліки, електроніки, обчислювальної техніки, автоматики, штучного інтелекту, роботів та робототехніки в різні сфери життя.

Протягом 5 років 1 млн 350 тис. грн планують витратити на реалізацію проєкту «Університет третього віку «Натхнення» - швидка допомога літнім людям». А саме створення 10 філій університету в межах області. Це сприятиме соціалізації людей похилого віку, соціальній адаптації в суспільстві.

Відзначимо, що наразі до проєкту Програми можна вносити правки і зауваження. Чинності програма набуде лише після того, як за неї проголосують депутати обласної ради. Про культурні проєкти, які планують реалізувати, читайте тут.

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити