Ексклюзив

Бізнес в поміч: як підприємці та активісти допомогли місту боротись з коронавірусом

. 4307

У Кропивницькому від початку пандемії безліч підприємств та активістів надали різного роду допомогу медзакладам і містянам. Хто і чим допомагав дізнавалась «Гречка».

96667614 554565605494589 4730316489771450368 n

Допомога нужденним та пенсіонерам

Володимир Лебедєв, засновник «Дому Милосердя», який годує людей, що потрапили у складні життєві обставини, під час карантину розвозить продуктові набори нужденним, пенсіонерам, багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю. На карантині Володимиру розвозити продукти допомагає модель Аліна Байкова.

У Кропивницькому самотнім пенсіонерам допомагають продуктами в рамках акції “З турботою”, яку ініціював секретар міської ради Кропивницького, депутат Андрій Табалов. Крім продуктів, пенсіонерам передали захисні маски.

Також штаб «Перспектива» Артема Стрижакова доставив 10 тисяч спецаптечок пенсіонерам. Доставкою допомоги літнім містянам займаються 14 волонтерів. Ще двоє доставляють ліки та продукти.

Упродовж квітня на Кіровоградщині роздали 78 тисяч пакетів для людей похилого віку та людей із інвалідністю. Ініціативу запровадило Міністерство соціальної політики України спільно з мережею продуктових магазинів АТБ-Маркет.

Крім того, у Кропивницькому на карантині започаткували ініціативу «Банк їжі». Відділення працюватимуть в нон-стоп режимі. Взяти їжу можуть всі охочі.

"Файно Маркет" передає пакети з продуктовими наборами до Товариства Червоного Хреста, для подальшої адресної допомоги самотнім людям пенсійного віку та людям з інвалідністю. Також допомогу отримують ті, хто потрапив у складні життєві обставини та багатодітні мами.

Допомога на 8 мільйонів

За інформацією управління охорони здоров’я міськради Кропивницького, станом на 8 травня, медзаклади міста отримали від небайдужих жителів, благодійних фондів, місцевого бізнесу допомогу на загальну суму 8,4 мільйона гривень.

Лікарні отримали вкрай необхідне медичне обладнання: електрокардіограф, пульсоксиметри, небулайзери. Засоби індивідуального захисту, медикаменти, дезінфікуючі засоби, гроші.

Заклади також отримали захисні костюми, ручні дихальні апарати, інфузійні насоси, експрес-тести.

У вигляді благодійної допомоги свій одноденний середній заробіток —всього 110,6 тисячі гривень — на рахунок Центральної міської лікарні перерахували працівники міськради.

Загалом допомогли понад 30 організацій. Серед них благодійні організації, підприємці з Кіровоградщини та з-за меж області, депутати, банки.

Крім того, кропивницькі волонтери, які активно допомагали війську, створили акцію #Броня_для_медика_Кропивницький. Збирали кошти на захисні костюми, маски, тощо. Вже провели два аукціони онлайн-зустрічей та концерт і продовжують роботу.

Red and White Blood Donation Infographic copy

Їжа для медиків

Лікарі, медсестри та санітарки інфекційних відділень перебували в ізольованому режимі – на обсервації. Підприємці міста безкоштовно забезпечували смачними обідами та вечерями медпрацівників. М'ясокомбінат «Ятрань» та піца на дровах “32 см” підтримали ініціативу допомогти медичним працівникам Центральної міської лікарні Кропивницького.

До благодійності долучилися «Ресторація Кропивницьких» та служба доставки «Food Family», які у непростий для ресторанного бізнесу час не лишилися осторонь і медичних працівників, що перебувають на обсервації.

Мережа закладів «Point» запустила три благодійні ініціативи для медиків у Кропивницькому. Як повідомив бренд-шеф Володимир Овчинніков благодійна акція «Робимо добрі справи» від «Ресторації Кропивницьких» та служби доставки «Food family» стартувала з квітня.

– Почали з того, що годували десять лікарів на обсервації, в кінці квітня їх було 35. Кожний вівторок, четвер та суботу ми відправляємо комплексі вечері. Звичайна смачна українська кухня: картопля, крупи, салати, обов’язково щось м’ясне або риба, – розповідає Володимир.

Кожного дня комплекси змінюються.

– Це була наша ініціатива. Ми всі розуміємо, що ця потреба лежала на поверхні й не треба було багато про це думати, ми знаємо чим харчуються лікарі. На той час в нас були продукти, тому вирішили допомогти, – каже бренд-шеф. – Зараз намагаємося долучати до цієї акції своїх гостей, стимулюємо їх тим, що 10% від їхнього замовлення покривають витрати на ці вечері. Звісно, левову частину витрат бере на себе компанія, бо замовлень не так багато як хотілось.

Також служба доставки їжі «Kroppizza» кожен понеділок середу і п’ятницю відправляють піци на вечерю. Їх акція - «Поїв сам нагодуй лікаря», де з кожної проданої піци 5 гривень йдуть на оплату їжі для лікарів.

Мережа закладів «Point» запустила ініціативу, коли можна через сервіси доставки в закладі «Scorini» придбати обід або піцу для лікаря по собівартості. Це 35 гривень за обід і 70-75 за піцу.

– Кількість лікарів зростає, а у нас немає такого резерву, щоб постійно займатися благодійністю. Тому до цього долучаємо спільноту, – додав Володимир.

Захист лікарів

Кропивничанин Олександр Кузьмін друкує на 3D-принтері захисні екрани для медиків.

Витратив на це понад три тисячі гривень з власних заощаджень та знайомих.

– Поки ми самі не візьмемось щось міняти — ніхто за нас це не зробить. Виготовив близько двох сотень екранів. Крім кропивницьких лікарень, відправив в районі лікарні Новгородки, Компаніївки, Малої Виски, Добровеличківки, Вільшанки, Новомиргороду, Новоукраїнки.

За його словами, наразі продовжує виготовляти, адже запити є.

Шиють також захисні маски та костюми для лікарів і дизайнерські бренди.

– Наше виробництво перейшло на виробництво захисних костюмів і масок. Частину від виробленого відвозимо нашим лікарням. Також придбали респіратори для лікарів, – каже Анна Оцабрик, керівниця та дизайнерка бренду «Shade of pioni».

За словами Олександра Артюха, головного лікаря Центральної міської лікарні у Кропивницькому, станом на сьогодні забезпеченість медичних працівників у їх закладі основними засобами індивідуального захисту 100%.

 Без допомоги бізнесу нам було би непросто. Я вдячний всім, хто долучився до цього процесу. Навіть не зможу так зненацька перерахувати всіх, хто допомагав. У нас є все в достатній кількості й завдяки благодійній допомозі ми, навіть, не відчули проблеми в цьому плані, – каже головний лікар.

Ірина Маслюкова. Ілюстрація-smallbusiness.co.uk

* Матеріал опубліковано в рамках програми Media Emergency Fund, яку реалізує Львівський медіафорум, за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

#Конкурс_СторіМейкер

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама