Ексклюзив

Кіровоград-Кропивницький: як змінилось місто за 50 років (ФОТО)

. 22804

Місто як живий організм. Росте, змінюється. Десь женеться за модою. Десь зберігає традиції. Місто змінило радянську назву, але зберегло свої обриси. «Гречка» зібрала для вас фото міста 70-80-х років минулого століття, аби показати як змінився простір за ці роки. Просто рухайте слайдер по центру фото і дивіться, яким місто було, і яким стало.

Modern Travel Plain Collage Facebook Post copy

 


На листівці 1989 року на центральній площі пам’ятник Сергію Кірову. Його зняли з постаменту під час Революції гідності у 2014, відвезли на зберігання, а згодом пам’ятник зник. Зараз на постаменті червоно-чорний прапор. Цього року у місті планували починати реконструкцію площі, проте пандемія коронавірусу внесла корективи у плани. 

У 1867 на цьому місці був споруджений зимовий театр, а згодом 27 жовтня 1882 тут народився перший професійний національний реалістичний театр під орудою М. Л. Кропивницького. Історичне приміщення згоріло і згодом тут збудували нове.

На листівці 1979 року приміщення обласного театру. Нинішня будівля театру з’явилась у 2012 році. Тодішнє керівництво області від «Партії регіонів» так поспішало звести його до виборів, що будували і в морози, і не зважали на усадку. Вже за кілька місяців після офіційного відкриття на театрі з’явились перші тріщини

На фото 1972 року нинішня вулиця Дворцова (тоді Леніна) і будинок Харлаба, відомий зараз як ресторан «Prima». 

А пам’ятик Тарасу Шевченку, здається, зовсім не змінився за роки. Хіба одне дерево виросло поруч.

На листівці 1972 року кінотеатр «Комсомолець». Який ми вже пам’ятаємо як кінотеатр «Зоряний». Зараз від кінотеатру лишилась одна назва, а у приміщенні розташувались магазини.

Приміщення обласного художнього музею та сусідніх магазинчиків теж не дуже змінились із 1989. Хіба сіті-лайтів додалось, а дерев’яні вікна змінив пластик.

Сквер біля колишнього УТО ( Універсальне торгове об’єднання - так називали нинішнє приміщення, яке тепер кличуть «сільпо») позбувся великої заквітчаної клумби, натомість там з’явився пам’ятник Чорнобильцям.

Поки не дуже змінилась і набережна. Її реконструкція поки лише в проєкті

А такий вигляд відкривався із приміщення готелю «Київ» у 1989, коли скляної конструкції торгового центру ще не було.

Площа перед міськрадою змінилась.

А спорт школа залишилась такою ж.

Пам’ятник Леніну демонтували. Замість нього має з’явитись пам’ятний знак присвячений спецпризначенцям.

Використані листівки міста видані в 1972, 1982, 1989 роках, сучасні фото Валерія Лебедя

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама