Статті

На Кіровоградщині люди з діабетом змушені відкладати планове лікування через карантин?

. 3565

Пацієнти з діабетом на Кіровоградщині не можуть потрапити на планове лікування. У той час як у департаменті охорони здоров'я кажуть, досить пройти тест на коронавірус і можна лікуватись, у медзакладі, який має приймати хворих, кажуть –  ще триває карантин.

 40d2303b

circle 2

Ще з минулого року Катерина Мартиновська зі Знам’янки, яка має діабет та інвалідність з дитинства по слуху не може пройти лікування в обласній лікарні. Вона розповіла, що спочатку не могла отримати направлення від лікарки, а згодом на заваді став коронавірус, через який скасували усі планові візити до лікарень. Натомість із послабленням карантину 37-річна знам'янчанка й досі не може потрапити на лікування.

– Торік в серпні я звернулася до завідувачки ендокринологічним відділенням обласної лікарні Нелі Чернявської, яка сказала, що потрібна термінова госпіталізація і необхідно взяти направлення у лікуючого ендокринолога, – згадує Катерина Мартиновська. – В направленні тоді мені відмовила Людмила Лисенко, мотивуючи тим, що в мене відсутній запис в телефонному режимі на ліжко-місце. Ми з чоловіком написали скарги до керівництва Знам'янської лікарні, але на всі скарги жодних дій не було. 6 квітня хотіли записатися телефоном на лікування в обласній лікарні, але нам повідомили, що у зв'язку з карантином, крім кардіологічного та пологового відділень хворих не приймають навіть по направленнях.

Каже, нещодавно чоловік також телефонував до обласної лікарні, вже після пом’якшення карантину, де знову почув відповідь, що до ендокринологічного відділення не приймають на лікування до закінчення карантину.

Проте самопочуття Катерини лише погіршується, адже вона мала б пролікуватися ще торік у жовтні.

– Через те, що не пройшла вчасно лікування в мене почалися проблеми з ногами: з'явилися виразка, ноги дуже опухають, важко ходити, болять нирки. За місцем проживання курс лікування та обстеження пройти не маю змоги, адже в нас відсутнє ендокринологічне відділення, – зазначила пані Катерина.

1 червня журналістка “Гречки” також зателефонувала до ендокринологічного відділення, аби дізнатися чи можна записатися на обстеження та лікування, однак також почула відмову.

– У нас карантин. Ми нікого не приймаємо. Тільки ургентні випадки, – відповідає у слухавку жіночий голос.

– Навіть, якщо зробити ПЛР-тест? – цікавиться журналістка.

– Звичайно, – відповіли в слухавку.

Натомість очільник департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко, каже, що знам’янчанка не зверталася в обласну лікарню. Крім того, їй варто зробити ПЛР-тест на коронавірус за місцем проживання і все-таки звернутися до обласного медзакладу, якщо є підстави.

– Під час карантину планова госпіталізація відбуватися не може. Якщо є підстава для госпіталізації – треба зробити ПЛР-тест, взяти направлення і звернутися в обласну лікарню, – каже Олег Рибальченко.

Наразі лікарка Катерини зі Знам’янки також запропонувала їй пройти тест на коронавірус. Однак жінці доведеться знову чекати кілька тижнів.

– Сьогодні моя мама була в лікарні, виписувала інсулін батькові. То їй Лисенко (лікарка, – ред.) повідомила, що мені аж терміново потрібно здати аналіз на COVID-19, бо я діабетик. І, якщо він буде негативний, тоді вона випише направлення до обласної після двох тижнів ізоляції, – повідомила “Гречці” Катерина Мартиновська.

Нагадаємо, через карантин онкохворі Кіровоградщини також відчули проблеми в тому, аби вчасно пройти необхідне лікування.

 Фото likar.info, надане Катериною Мартиновською

Поширюйте

Коментуйте


Реклама