Статті

Обстеження на томографі у Кропивницькому стануть безкоштовними влітку, а мали б в квітні

. 7214

З липня частина пацієнтів онкоцентру у Кропивницькому зможуть проходити обстеження на томографі безкоштовно. На це передбачили 600 тисяч гривень щомісячно, а зараз триває тендер.

74507810 2397730967212908 7750367935599738880 o

Історія пацієнта, який платив

Як повідомила Liga, наприкінці квітня пацієнт поскаржився НСЗУ на Кіровоградський обласний онкоцентр. Пацієнт сказав, що йому довелося платити за те, що по контракту онкоцентру з НСЗУ мало б бути безоплатним.
«Усі надані мені послуги оплачував самостійно. Починаючи з квітня, продовжував платити за всі лікарські призначення. І коли вирішив скористатись можливістю безкоштовних медпослуг, було відмовлено», - йдеться у скарзі.

Олександр отримав направлення сімейного лікаря на МРТ головного мозку, КТ, УЗД судин шиї, для проведення операції. Онколог цього онкоцентру не відмовив, а виписав направлення до ТОВ "Український Центр Томотерапії" ( після ребредингу «Томоклінік» - ред.).

«Пішли до головного в лікарні Костянтина Яриніча і почули: ніяких коштів немає і не буде, все лягає на наші плечі», - заявляв Олександр.

Далі тривало листування між пацієнтом, закладом та НСЗУ і онкоцентр визнав, що послуги «Томоклінік» не були безкоштовними: пояснили, що для виправлення ситуації мають провести тендер.

Пояснення онкоцентру

У коментарі «Гречці» Макарук, медичний директор закладу, розповів свою версію подій.

«За час лікування в КНП «Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради» пацієнту, який написав скаргу до НСЗУ, безоплатно надавалася консультація спеціалістів та проводились функціональні лабораторні методи досліджень, хіміо – та променева терапія. Хворий, за власною ініціативою, (відповідний запис є в картці пацієнта), відмовився від подальшого оперативного втручання в онкоцентрі та виявив бажання лікуватися в Національному інституті Раку.

На момент звернення в онкоцентр хворий вже був пацієнтом Інституту раку. На базі медичного закладу є все необхідне обладнання для проведення обстежень. Інститут Раку також заключив договір з НСЗУ на пакет послуг «Діагностика та лікування онкохворих пацієнтів».

Тому в онкоцентрі пацієнту запропонували два виходи: заплатити самостійно за обстеження в «Томоклінік» або ж пройти їх в Інституті Раку безкоштовно. Що обрав пацієнт вже відомо», - каже Макарук.

Томографія стане безкоштовною влітку

За словами Макарука, наразі триває тендер, після якого частина пацієнтів зможе проходити діагностику на томографі безкоштовно. На цей вид обстеження передбачено 600 тисяч гривень щомісячно. 

Тобто, безкоштовно обстежаться ті пацієнти, які встигнуть до вичерпання цих грошей.

Попередньо кінцева дата закінчення тендеру – кінець червня.

А от тим, хто з квітня по липень (коли ця послуга, за поясненням Національної служби здоров’я, вже мала бути безкоштовною) проходив обстеження гроші не повернуть.

«Онкоцентр не веде обліку обстежень, тому надати інформацію скільки пацієнтів заплатили за обстеження, ми не можемо. Повернення коштів за проведення обстеження не передбачене чинним законодавством», - прокоментував Ігор Макарук.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама