Ексклюзив

Смачний Кроп: локальні бренди сиру і вина для гурманів

. 6602

 

У Кропивницькому та області є щонайменше три виробники натурального сиру: смачного, свіжого та безпечного. До того ж, їхню продукцію можна продегустувати з крафтовим вином, знаним на всеукраїнському рівні, але теж місцевого виробництва. Про сирні та винні бренди нашого краю – читайте далі.


 

Depositphotos 171139406 s 2019

«Сирний рай» – марка справжнього сиру

Тел. (066) 315-75-56; Facebook: alenaprudkaya; Instagram: @sirnyi_rai
sma1
«Сирний рай» пропонує понад 20 видів натурального сиру, а також інші молочні продукти з родинної ферми. Уся продукція – перевірена, сертифікована лабораторією та належно оцінена покупцями. Про свій бренд розповідає Ксенія Прудкая, продавчиня та SMM-ниця сімейного бізнесу:
– Особливість у тому, що ми робимо все з натурального молочка. Маємо власних корів і кізочок. Гордість? Гордість – це наші клієнти, які нас дуже люблять і цінують. У нас із ними це дуже взаємно. Вся наша робота побудована саме на любові.

Придбати продукцію «Сирного раю» можна на Центральному ринку м. Кропивницький у вівторок, четвер чи суботу.

«Лісова коза» – фермерське господарство

Тел. (099) 136-06-35; Facebook: lisovakoza; Instagram: @lisovakoza;
Сайт: lisovakoza.com.ua
sma2
Це господарство, розташоване в Підлісному, займається розведенням племінних кіз альпійської породи. Але додатково «Лісова коза» запрошує на екскурсії, відпочинок у рекреаційному комплексі, та, головне, дегустацію сирів із козиного молока, яких у «сирній карті» ферми десять видів. Молоко від альпійської породи кіз вирізняється тим, що не має специфічного присмаку та запаху, ні у свіжому вигляді, ні після перероблення в сир. Дещо ще про свій бренд розповів директор з продажу ТОВ «Лісова коза» Олександр Романов:
– Дуже швидкими темпами господарство вийшло на передові позиції й стало одним з головних в Україні в цій галузі. Наші основні напрями – це розведення й продаж племінного молодняка для ферм, що спеціалізуються на козах та виробництво молока й сирів. Зараз освоюємо ще два напрями: гранульований корм для кіз та органічне добриво. Але найголовніше – це все-таки виробництво молока та сиру, які користуються великим попитом. Зараз ми впритул підійшли до питання збільшення поголів’я молочного стада, адже попит такий, що скоро нам може не вистачити молока задля його задоволення.

Молочна продукція господарства продається під брендом «Чорноліські фермерські сири». Купити її можна в магазинах міста (адреси шукайте на сайті), на фермі під час екскурсії чи онлайн.

«Крафтовий сир Румина» – сімейне сироваріння Русецьких

Тел. (066) 278-80-60; Facebook: Крафтовий-сир-Румина-348953082229999;
sma3
Бренд «Румина» пропонує продавцям близько 20-ти видів сиру, з коров’ячого чи козиного молока, за традиційними італійськими, голландськими, французькими, кіпрськими технологіями або за авторськими рецептами. В асортименті сири різної витримки, структури та смаку. Про переваги «Румини» розповідає Наталія Русецька, продавчиня та піарниця сімейного бренду:
– З-поміж сироварів нашого краю ми вирізняємось розмаїттям свого асортименту. Нашою гордістю також є якість сиру, якої ми досягли і тримаємо. А якщо говорити саме про види, то, по-перше, чоловік виготовив великі голівки напівтвердого сиру: від 5-ти до 8-ми кг. Це зовсім інша якість сиру, як порівняти з кілограмовими голівками. І по-друге, звичайно, наш авторський сир «Румінка» – аналогів у світі немає. Сировари України його теж знають, визнали, він дійсно унікальний, цікавий, і ми цьому дуже раді.

Продукцію «Румини» можна придбати на Центральному ринку м. Кропивницький, щодня, з 10-ї до 14-ї. Або замовити онлайн, на Фейсбук-сторінці, чи за телефоном.

«Korus wine» – авторські вина

Facebook: koruswine; Instagram: @koruswine
sma4
Із сироварами співпрацюють винороби. Так Руслан та Ганна Ковалевські, власники сімейної винарні, використовують сир «Румина» під час дегустації своїх напоїв.

«Korus wine» – це авторське, і тільки сухе вино, вироблене власноруч. Але не «домашнє», до якого звикли споживачі, адже воно створене за технологією, а не «за рецептом». За якістю вино «Korus wine» не відрізняється від європейських, але має особливості українського теруару. Обсяги виробництва порівняно невеликі (у 2019 р. розлито 4000 пляшок), тому вино ще не продається у магазинах, але це лише підвищує цінність напою, адже «Korus wine» постійно експериментує з сортами та блендами. Про здобутки бренду розповідає сам пан Руслан:

– «Korus winе» кожного року має нагороди на різноманітних професійних конкурсах, які проводяться в Україні. Останню – срібну медаль – ми отримали за ігристе вино «Мускат брют», на всеукраїнському конкурсі Одеський залив, який проходив 6-7 серпня в м.Одеса. Цей конкурс проводився серед малих та великих виробників, за світовими стандартами й правилами, та за участю експертів, які мають європейську освіту не менше рівня WSET 3. Наразі ми готуємося до нового сезону виноробства, та до конкурсу у рамках проєкту "Винний Гід". Минулого року ми вже брали в ньому участь, і потрапили до всеукраїнського каталогу виробників вина. Зараз ми єдині місцеві виробники в своїй галузі.

Скуштувати унікальні вина «Korus wine» можна на спеціалізованих фестивалях, або особисто, завітавши до садиби Ковалевських на дегустацію.

Підготувала Тала Черепова

Матеріал був виданий завдяки підтримці чеської неурядової організації NESEHNUTI в рамках Програми трансформаційної співпраці Міністерства іноземних справ Чеської Республіки.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама