До Дня художника України, який цьогоріч припадає на 11 жовтня, “Гречка” підготувала добірку з п’яти художників Кропивницького. Топ художників міста – суб'єктивний вибір редакції. Дехто вже відомий і за межами країни, чиїсь роботи зберігаються у приватних колекціях, а деякі роботи можна побачити на парканах Кропивницького. У будь-якому разі їхні імена вже тісно переплелися з містом.
Андрій Ліпатов (1960-2010 роки життя)
Якщо подумати про Кропивницький, то найперше ім’я художника, пов’язане з цим містом спливе саме Андрія Ліпатова. Його роботи виконані в мистецькому напрямку як «наїв», або «художній примітив». Загалом його картини фактично стали візитівкою міста.
Андрій Надєждін
Заслужений художник України Андрій Надєждін відомий у місті також мистецтвознавець і науковий співробітник Художньо-меморіального музею Осмьоркіна. Його картини є унікальним переосмисленням українського фольклору і історії. Також є ілюстратором творів літераторів Кіровоградської області.
Ольга Краснопольська
Художниця, ілюстраторка, педагогиня Ольга Краснопольська. У її творчому доробку і міські пейзажі, і квіткові натюрморти. Однак її можна вважати художницею-урбаністкою. До речі, наприкінці літа в художниці відбулася персональна виставка під назвою “Пів голови”.
Роботи пані Краснопольської можна переглянути на сайті Художньо-меморіального музею Осмьоркіна.
“Невідомий художник”
Спочатку його називали невідомим художником, що надавав нового життя паканам і стінам Кропивницького. Його роботи може кожен охочий зустріти просто неба, не відвідуючи музеїв чи виставок, або заглянути на сторінки в соцмережах, наприклад, інстаграм.
Нині вже відомо, що “невідомий художник” насправді Дмитро Поломарчук. Віднайти роботи художника просто неба можна за допомогою карти міського стріт-арту.
Ольга Коломієць
Мисткиню Ольгу Коломієць можна побачити за творчістю просто неба на вулицях Кропивницького. Свого часу працювала в іконописних майстернях у Підмосков’ї, тому серед її робіт можна побачити ікони. Також художниця створює ілюстрації до літературно-художніх видань віршів та оповідань для малечі.
Фото використані з архіву "Гречки", сайту музею імені Осьморкіна, фейсбук-сторінок poldmgallery, Ольги Краснопольської
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте