Ексклюзив

Чим жив Кропивницький у 2020: ТОП-подій року, що минає

. 4133

У середині грудня люди зазвичай підводять підсумки року, що минає. «Гречка» ж вирішила підвести підсумки 2020-го у Кропивницькому.

2020pidsumky

Місто взялось протистояти коронавірусу

Ключовою подією року для міста, як і для всього світу став Covid-19. Він змінив життя містян і плани на цей рік. Медзаклади стали пріоритетом. Заради обладнання у центральну міську лікарню та розбудови нового корпусу, який ще не ввели в експлуатацію, цього року довелось поступитись мріями про реконструкцію площі Героїв Майдану і Набережної.

медик і коронавірус

На початку пандемії не обійшлось і без волонтерів. Вони допомагали лікарям масками і антисептиками, годували медиків, які днями не покидали лікарню, підвозили їх до місця роботи, коли маршрутки перестали їздити.

У Кропивницькому народилась четвірня

У Кіровоградській області вперше за багато років народилась четвірня.

родина з чотирам дітьми

Фото з Фейсбук-сторінки Анастасії Валіхновської

Доньки народились у молодій родині Валіхновських і від того часу містяни слідкують за їх долею, а родина мріє про те, що їм подарують житло, адже зараз живуть в зйомній квартирі.

Відкрили парк Перемоги оновлений

Навесні, коли країна впровадила перший локдаун, у місті відкрився частково реконструйований парк Перемоги, відомий також як міський сад. Він став місцем паломництва для кропивничан, яким так бракувало чистого повітря і змоги прогулятись та надихатись природою.

99117281 2649148318707892 6739763088628645888 n

Інгул почали освоювати як туристичний

Цього року міська влада ставила план на рекламу міста як туристичного. Планували запросити у місто на престур тревел-блогерів, але коронавірус змінив плани. Натомість несподівано як туристичний об’єкт почав розвиватись Інгул.

Волонтери взялись за те, щоб перетворити частину набережної на затишну: помили, встановили лавки та нанесли мурали.

de2b92c5e067d0013016405ceb5f71c4

Запрацювала ініціатива KropRiverTour, яка пропонувала сплави на байдарках річкою у середмісті вдень і вночі.

Ремонти доріг

Попри коронакризу продовжили ремонти доріг. Зокрема завершили ремонт вулиці Полтавської від провулка Об’їзного до вулиці Васнєцова. І навіть зробили там велодоріжку, яка щоправда отримує критику від велосипедистів і пішоходів.

Почали ремонт Клинцівського мосту на вулиці Кропивницького, який триває і нині.

З’явився новий ЦНАП

Замість одного поверху в міськраді для надання адміністративних послух створили окремий великий заклад у колишньому приміщенні кібернетичного коледжу. Він об'єднає в собі понад 300 послуг.

В наступному році ЦНАП чекає добудова. Принаймні такі видатки закладені у проєкті міського бюджету-2021.

cnap2

Містом пронісся смерч

У жовтні несподівано для людей містом пронісся смерч. Це явище нетипове для нашого регіону і люди навіть не знали як діяти під час торнадо. Дивом вдалось уникнути жертв, проте сотні осель на Балашівці і Лелеківці постраждали. Люди в прямому сенсі залишились без даху над головою. Тут знову об’єднались і місцева влада, і волонтери, які прийшли на допомогу.

065f903448b8aacdbcff145378970d96

 

Відбулись вибори

Без особливих порушень, на думку спостерігачів, у Кропивницькому відбулись місцеві вибори. Як результат оновлений склад міської ради на чолі з Андрієм Райковичем, якого переобрали на новий термін.

Селище Нове приєдналось до міста остаточно і юридично

Селище Нове не без проблем, але таки приєдналось до Кропивницької міської ОТГ. А після того як відбулись місцеві вибори юридично стало ще одним мікрорайоном Кропивницького. Щоправда великим мікрорайоном із власною старостою.

А які події стали ключовими в житті міста для вас? Пишіть у коментарях.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама