Ексклюзив

Імунітет до ілюзій: у Кропивницькому говорили про розвиток громадянського суспільства

. 2784

Сьогодні Кропивницький долучився до всеукраїнського форуму розвитку громадянського суспільства “Імунітет до ілюзій”. Кропивницький став одним з 24 міст, які долучилися до форуму, який тривав протягом дня як офлайн, так і онлайн. Регіональним партнером форуму на Кіровоградщині стала правозахисна громадська організація “Територія успіху”. 


131204897 3367352700029790 5076893783880305353 o

На форумі говорили про вплив пандемії на розвиток громадянського суспільства, виклики, пошуки альтернативних шляхів фінансування, співпрацю з владою.  

У Кропивницькому у форматі інтерактивної гри з капелюхами учасники форуму розповіли про нові суспільні виклики для громадських організацій. Обговорювали  з різних точок зору.

131929277 3381771495254577 1611228898406936497 n copy

Обговорення на форумі також відбувалися в інтерактивному форматі. Приміром, майстерня Капелюшника – рольова гра (запропонована британським письменником, психологом Едвардом де Боно у 1985 році) для розвитку критичного мислення 

Наприклад, громадська активістка, директора альтернативної школи “Крок” Зоя Лебідь серед негативних моментів зазначила, що зменшилася громадянська активність. А питання громадянських свобод через пандемію може відкотитися до рівня 90-х. 

Натомість з позитивних моментів інші учасники заходу зауважили, що розширилися межі географічних спілкувань, стало більше часу на навчання, як і нових можливостей.

131892435 3381771285254598 6640563137862175445 n

– Ми маємо випрацювати певний імунітет до таких катаклізмів, бо в умовах глобалізації, якщо щось сталося, наприклад, в Антарктиді, то воно відбивається у всьому світі. І ми маємо бути до цього готовими, розуміти що і як відбувається, – підсумувала виконавча директорка ГО “Територія успіху”, модераторка майстерні Капелюшника Інга Дуднік.

Також у програмі форуму від кропивничан була рольова гра “Від протистояння до діалогу”. Це була театралізована постановка від учасників про те, як громадські активісти й місцеве самоврядування можуть результативно працювати у досягненні результату. Було розіграно кілька вигаданих сценок-варіацій дій рішення кількох проблемних ситуацій: будівництво магазину на місці дитячого майданчика, а також знесення скверу і побудова на його місці гаражів. Учасники у рольовій формі розібрали варіанти пропозицій, зокрема, що потрібно звертатися у розв'язанні питання до органів місцевого самоврядування за участі ініціативної групи у складі представників громадських організацій, депутатів, однодумців-мешканців та навіть блогерів. 

Саме такий підхід дасть результати – дійти до конструктивного рішення. Головне звертатися до попереднього досвіду і використовувати напрацьований досвід. 

Спікери форуму в Кропивницькому розповіли також про свої громадські проєкти, досвід та виклики. 

Виконавча директорка ГО “Територія успіху” Інга Дуднік запропонувала громадським організаціям для розвитку переходити від фандрейзингу до маркетингу для реалізації ідей. 

– Тобто вони мають сформувати власні послуги й продавати їх, виходити на загальний ринок, – каже пані Інга. – Для того, щоб громадські організації могли заробляти та ставати самозарядними. 

За її словами, такі плани має їх організація на наступний рік. Цей процес вони планують висвітлювати у соцмережах. 

Керівниця етнопроєкту “Баба Єлька” Інна Тільнова розповіла про доволі суперечливий досвід співпраці з офіційними структурами. За її словами їх громадська організація отримала з обласного бюджету сто тисяч гривень, зокрема, і на втілення ідеї етномайстерні. 

– Але це не означає, що нам дали сто тисяч в руки і сказали робити, що ми запропонували. Це означає, що головним розпорядником коштів став обласний центр народної творчості, – каже пані Інна. – І він уже звітує про співпрацю з нами. Це звичайно добре, але звітує про те, що в ОЦНТ проводять екскурсії школярам, показуючи предмети старожитностей, які зібрала “Баба Єлька”. При цьому поки ці предмети поки перебувають у нашому приватному приміщенні і вони наразі закриті для огляду. Ми їх ще не показували. Про те разом з цим нам заборонили маркувати приміщення символікою “Баби Єльки”, а також розміщувати банер зі старовинними фотографіями, як ми планували, відповідно до проєкту і так, наприклад, як це зробив музей Гончара. Кажуть, що їх порвуть, поріжуть і вулиця не для цього.  

За словами Інни Тільнової, згодом постало питання доцільності такої співпраці з державними органами. 

– Вирішили відійти від такої співпраці. Принаймні поки що, – зауважила спікерка.

Директорка Агенції сталого розвитку “Хмарочос” Ірина Ткаченко вкотре запропонувала міськраді Кропивницького ідею використання брендованих світловідбивних філерів як подарунки для школярів, майбутніх першокласників, або студентів. За її словами, ціна питання такої ідеї – горнятко лате. 

Продюсерка, журналістка, письменниця, громадська діячка Олена Горобець розповіла як громадській ініціативі подружитися з місцевим бізнесом. Про це вона розказала на прикладі першого в Кропивницькому міського реаліті-шоу “Хочу тут жити” в рамках якого можна виграти квартиру за знання і любов до міста. За її словами, представники бізнесу, спонсори чекають на ідеї.

– Вони чекають від нас ідей, що ми запалимо їх ідеями, які будуть відповідати їх ідеології й водночас що ми зможемо реалізувати ті речі, в які віримо. Коли ми показуємо свою рішучість, віру в ті проєкти, які пропонуємо, в неї повірять інші. Треба вірити в те, що ми робимо і не боятися, – зауважила пані Олена. 

Фото, інфографіка з фейсбук-сторінки “Територія успіху”

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама