Ексклюзив

Що принесе 2021: новації, які чекають українців цього року

. 4137

 “Гречка” підготувала для вас підбірку новацій і планів, які чекають на мешканів Кіровоградщини в 2021 році.

Wishing You a Happy Holiday
Підвищення пенсії і зростання мілімалки

Цього року пенсіонерів чекає кілька етапів зростання виплат.

 • У січні зі зростанням мінімальної зарплати, розмір мінімальної пенсії зросте з 2100 до 2400 грн.
 • У березні держава проіндексує виплати відповідно до росту зарплат та інфляції.
 • У квітні автоматично перерахують виплати для пенсіонерів, які працюють. Тобто виплати будуть скореговані, з огляду на збільшення стажу та зростання зарплати, з якої розраховується пенсія.
 • У липні знову зросте мінімальна пенсія для 65-річних пенсіонерів: з 2400 грн до 2600 грн. По-друге, українцям, які мають 75 років і повний страховий стаж обіцяють збільшити пенсію на 400 грн, а мінімальні пенсії сягнуть 2500 грн. За даними Міністерства соціальної політики, це близько 1 млн пенсіонерів.
 • Також у липні будуть виплачуватись додаткові 500 грн пенсіонерам, які досягли 80-річного віку та мають повний страховий стаж.

агадаємо, у 2021 право на призначення пенсії за віком мають люди після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу у 2021 році не менше 28 років, повідомляє управління Пенсійного фонду у Кіровоградській області.

Розширять перелік послуг для майбутніх мам

Перелік безкоштовних послуг для майбутніх мам має розширитись. Окрім безкоштовних пологів безкоштовними мають обстеження для вагітних – лабораторні дослідження, УЗД, КТГ, консультації, диспансерний нагляд та інші необхідні заходи.

Продовжиться ремонт доріг

У Кіровоградській області йдеться про ремонт дороги на всій протяжності траси М-12 “Стрий-Тернопіль-Знам’янка” в уманському напрямку. Цьогоріч, за даними САД області, уже підрядники відремонтували 7 кілометрів і ще на 33 км розпочали ремонт, зокрема, мосту у Великій Висці.
Також планують відремонтувати в межах області:

 • Усю ділянку М-13 “Кропивницький-Платонове”.
 • Р-10/Р-09 – “Черкаси-Чигирин-Кременчук”.
 • Т-02-07 – “Джулинка-Гайворон-Благовіщенське”.
 • Т-24-15 – “Тальне-Кам’яначе-Нерубайка-Голованівськ”.
 • Т-15-04 – “Первомайськ-Новоукраїнка”.
 • Т-24-01 – “Городище-Шпола-Новоукраїнка-Бобринець-Устинівка”.

Зростуть тарифи

На воду

 Тариф на централізоване водопостачання та водовідведення для абонентів "Дніпро-Кіровоград" зросте у 2021 рік до 44,73 грн/кубометр. Фактично на 7 гривень порівняні з 2020.

 На газ і його розподіл

 У січні ціна на газ для побутових споживачів із січня 2021 року зросте на 14%.

Для ВАТ «Кіровоградгаз» зросте і тариф на розподіл газу. Відтепер він буде 1,92 грн/кубометр на місяць (з ПДВ).

 На електроенергію

З 1 січня 2021 року для побутових споживачів зросте тариф на електроенергію, адже скасовується пільговий тариф – 90 коп./кВт год на перші 100 кВт для населення.

На проїзд у громадському транспорті

У 2021 у Кропивницькому планують підняти ціни на проїзд у громадському транспорті. Остаточних обрахунків поки немає.

Зміняться правила мікрокредитування

З 1 січня вступлять в силу поправки до законодавства, які передбачають низку змін.

Обмеження сум штрафів на пені

Максимальна сукупна сума штрафів і пені за порушення споживачем виконання його зобов’язань на підставі договору про споживчий кредит, який не перевищує мінімальної заробітної плати, не може перевищувати розмір подвійної суми, одержаної споживачем за таким договором.

Заборона зміни процентної ставки

Закріплення на законодавчому рівні заборони зміни процентної ставки за кредитом, порядку її обчислення, порядку сплати відсотків у бік погіршення умов для споживача.

Доступ до кредитної історії

Відтепер обов’язковою умовою укладення договору про споживчий кредит є згода споживача на доступ до інформації, що складає його кредитну історію.

Кредитора зобов’язали безоплатно передавати інформацію щодо всіх споживчів, хоча б до одного бюро кредитних історій, включеного до Єдиного реєстру бюро кредитних історій.

Кредитне бюро матиме 2 дні на внесення інформації, у той час як поки це 7 днів.

Обмеження щодо кількості «швидких кредитів»

Закон обмежує можливість отримувати безмежну кількість швидких кредитів, таким чином захищаючи фінансові установи від збільшення проблемних кредитів.

 Нове меню в школах

Набрав чинності новий санітарний регламент для шкіл.
Над розробкою меню з урахуванням оновлених вимог і вікових норм харчування для дітей працюють фахівці Міністерства охорони здоров’я, представники громадських організацій, дитячі ендокринологи та дієтологи.

ЗНО з математики стане обов'язковим

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з математики з 2021 року стане обов’язковим для усіх учнів, які здобуватимуть повну загальну середню освіту.

Планується, що іспит з математики у формі ЗНО проходитимуть особи, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти в 11 класі, а також здобуватимуть професійну (професійно-технічну) освіту та освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста, окрім осіб, які здобули повну загальну середню освіту раніше.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама