Ексклюзив

Нові тарифи: що буде з газом, електроенергією, водою та вартістю проїзду

. 6547

2021 рік для кропивничан зокрема стартує під низкою тарифних зростань або ж їх анонсів. Крім всеукраїнських анонсів збільшення ціни на газ та електроенергію, кропивничани зустрічали Новий рік і з думками про нову ціну на воду та проїзду в маршрутках. “Гречка” вирішила зібрати всі тарифні оновлення в підбірку.

 prozent

Газ і тепло

2021-й стартував для українців під гаслом тарифних зростань. І найбільше в період опалювального сезону неприємне підвищення стосувалося ціни на блакитне паливо, а також на розподіл газу. 

Наприклад, “Нафтогаз” торік у грудні попередив про зростання на 14% вартості газу з 6,33 грн до 7,22 грн/кубометр в січні. І при цьому це була одна із найнижчих цінових пропозицій на ринку. Деякі облгази в січні пропонують і до 10 грн грн/кубометр газу. 

Нещодавно українськими містами прокотилися тарифні протести, після яких в Офісі президента, Кабміні почали говорити про варіанти зменшення ціни на газ

З останньої інформації – в Україні мають ввести державне регулювання ціни на газ для всіх споживачів. Вартість – 6,99 грн за кубометр газу. Однак така фіксована ціна пропонується лише на період дії карантинних обмежень або до кінця опалювального сезону.

А ще з 1 січня зріс тариф і на розподіл газу. Абоненти ВАТ «Кіровоградгаз» платитимуть 1,92 грн/кубометр на місяць (з ПДВ) замість 1,14 грн, як було ще пів року тому. 

Крім того, торік у березні НКРЕКП своєю постановою внесла зміни до Кодексу газорозподільних систем. Йдеться про те, що з 1 січня 2021 року, замовлена потужність об’єкта споживача визначається з фактичного обсягу споживання газу за газовий рік, але не може бути меншою за:

  • 39 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
  • 126 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
  • 314 куб. м – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим. 

– Тобто всім, хто економив і спожив газу менше, будуть ціну за транспортування нараховувати виходячи з обсягу 314 куб. м, – пише кропивничанка Валентина Гончаренко. 

Натомість прем’єр-міністр Денис Шмигаль каже, що вже зараз є низка рішень по цінах за розподіл газу. Йдеться про прийняття відповідного законопроєкту і зниження ціни на розподіл газу. 

А ще кропивничанам готують інше сюрприз з підвищення на тепло. Днями на сайті Кропивницької міськради оприлюднили проєкт рішення виконкому про встановлення нових тарифів на тепло для комунального підприємства „Теплоенергетик”. У разі затвердження проєкту тарифи для населення можуть зрости на 36% і діятимуть до кінця вересня 2021 року. 

Електроенергія 

З 1 січня для побутових споживачів зріс тариф на електроенергію, адже скасовується пільговий тариф – 90 коп./кВт.год на перші 100 кВт для населення. З 1 січня і по 31 березня діятиме єдиний тариф – 1,68 грн/кВт.год.

Водопостачання та водовідведення

З 1 січня абоненти “Дніпро-Кіровоград” сплачуватимуть на понад 7 грн більше. Тариф зріс з 37,62 грн/кубометр до 44,73 грн/кубометр за водопостачання та водовідведення. Зауважимо, що і раніше тарифи “Дніпро-Кіровоград” були одними з найбільших по країні. 

А днями стало відомо, що громадам області, території яких обслуговує підприємство, запропонують передбачити кошти для покриття  різниці у тарифах на воду.

Проїзд у маршрутках

У Кропивницькому проїзд у маршрутках може зрости на 3 гривні з 5 до 8 гривень. Приватні перевізники подали розрахунки до міської ради, яка наразі вивчає їх. Остаточний варіант вартості за проїзд у маршрутках поки не назвали. Громадськості обіцяють, що документ про підвищення з’явиться на сайті міськради для обговорення. Для цього містяни матимуть місяць від початку оприлюднення проєкту рішення про підвищення тарифу. 

Натомість завтра, 15 січня, кропивничани зможуть обговорити онлайн доцільність чи недоцільність підвищення тарифу на проїзд у маршрутках міста. 

Також відомо, що є доручення “Електротрансу” переглянути тариф на комунальний транспорт. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама