Ексклюзив

У парламенті зареєстрували законопроект, який може змінити якість міського пасажирського транспорту

 Автор: Валерія Жовтун. 2806

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №4583, який ніби має поліпшити якість послуг перевезень громадським транспортом. Якщо його приймуть - у Кропивницькому матимуть зникнути старі маршрутки.

 41adfe59421f275c775a21b8adfaeb73

Зокрема, як зазначив міністр інфраструктури України Владислав Криклій, цей законопроєкт – “початок завершення ери старих маршруток”.

У документі є наступні пункти про те, що:

  • міста не просто укладатимуть договори, а визначатимуть критерії якості транспортних послуг. Наприклад, низька підлога, кондиціонування, ремені безпеки.
  • міста самі визначатимуть ціну і справедливо платитимуть за кілометри, які обслужено. Адже предметом закупівлі будуть маршрути із конкретним кілометражем. 

– Так ми прибираємо дискримінацію пільговиків, – каже міністр.

  • міста як організатори перевезень матимуть можливість накладати штрафи на перевізників за невиконання умов договору.
  • послуги закуповуватимуться виключно через систему ProZorro. 
  • громадський транспорт на маршрутах в центрі та історичних районах міст має бути максимально екологічним.
  • треба перейти на валідатори та безготівкові розрахунки. 

Крім того, чіткі правила і вимоги, виписані у договорі дозволять перевізникам планувати оновлення свого автопарку, контролювати надходження і мати гарантію відшкодування перевезення пільгових категорій пасажирів. Принаймні про це каже міністр інфраструктури.

Це може вдарити по маршрутних перевезеннях, адже транспорт часто застарілий.

Очільник управління розвитку транспорту та зв'язку міськради Кропивницького Віктор Житник повідомив, що в управлінні зможуть коментувати, коли цей законопроєкт буде запроваджений в дію.

У комунальному підприємстві «Електротранс» з 2012 року працюють за аналогічним нормативним документом для електротранспорту, тому їх підприємству нічого не загрожує.

Укладається договір і у цьому році наприклад, заплановано пробіг електротранспорту два мільйони 800 тисяч кілометрів на всі 9 маршрутів. Кожний кілометр за розрахунками коштує 48 гривень. Таке ж хочуть зробити і для автотранспорту, – каже посадовець.

За його словами, не один рік обговорюють в Кабміні законопроєкт для автотранспорту, але досі не можуть дійти до методики, яку запровадять. Ще не розробили відповідний механізм.

Нагадаємо, у Кропивницькому планують підняти тариф на проїзд у маршрутках міста. Перевізники пропонують до 8 грн. 

 

Поширюйте

Коментуйте