Ексклюзив

Із села - у великий спорт: амбітна ідея кропивницького тренера з боротьби (ФОТО)

 Автор: Євген Савранський. 3517

Кропивницький тренер з бразильського джиу-джитсу, засновник клубу «Борець» Євген Скирда запустив оригінальний і амбітний проєкт UBP (United BJJ Pro), який має на меті популяризувати здоровий спосіб життя і розвиток спорту, дати можливість стати чемпіонами у спорті та житті незалежно від місця проживання.

2021 02 27 Skyrda

Пілотним у проєкті UBP (United BJJ Pro) стало село Хмельове Маловисківського району.
- Неважливо де ти живеш, головне – бажання. Ми хочемо допомогти відкрити спортивний клуб бажаючим у будь-якій точці світу. Для всіх бажаючих участь безкоштовна. Хочемо також допомогти дітям із районів, маленьких сил реалізувати себе в спорті, виступати на змаганнях, активно та з користю для здоров’я проводити час. Можна навіть у селі створити спортивну секцію, отримати підтримку. Це все реально сучасні технології дозволяють! - Ділиться з «Гречкою» Євген Скирда. – Село Хмельове стане нашим першим, у рамках якого ми надамо підтримку хлопцям, допоможемо з облаштуванням спортзалу, будемо супроводжувати тренувальний процес, хлопці матимуть можливість щодня отримувати знання від топових тренерів нашої команди. Це будуть прямі включення з наших тренувань, а також спеціально записані для них методичні матеріали. Один раз у місяць команда UBP Хмельове приїжджатиме в нашу академію в Кропивницький, ми будемо проводити для хлопців тренування, а також у них буде можливість поборотися і обмінятися досвідом з нашими вихованцями. Крім того, ми забезпечимо для них культурну програму (відвідування кіно тощо) після тренування.

Євген у рамках проєкту UBP днями відвідав село Хмельове, де познайомився з місцевим ентузіастом Валерієм Галатою, який шість років тому створив тренажерний зал власними руками в сільській хаті. Місцеві хлопці отримали можливість займатися фізичною культурою та спортом, а нещодавно Валерій відкрив спортивну секцію в покинутому шкільному спортзалі. Зараз під його керівництвом займається кілька десятків дітей.

2021 02 27 Skyrda2

- Євгене, вражає ваша ініціативність і бажання допомагати дітям займатися спортом! Молодці, що не обмежуєтеся містом Кропивницьким центром, підключаєте райцентри, села, даєте шанс сільським дітям досягти власними силами успіху в житті. 
- Виникла ідея. Я написав пост у Facebook про цей проєкт. Першим відповів Валерій Галата. Мені потрібен був ентузіаст, щоб «обкатати» цю модель перед тим, як запустити її масово. Потім зі мною зв’язався ще один бажаючий - інспектор прикордонної служби із Костянтинівки, що під Краматорськом (Донецька обл.). Днями він приїздив у Кропивницький. Вже зовсім скоро ми запустимо сайт проєкту UBP де будь-який бажаючий зможе подати заявку і стати частиною нашої команди. З ними будемо зв’язуватися та допомагати. Сайтом, який буде україномовним, англомовним і російськомовним, зможуть користуватися не лише в Україні, а й в інших країнах світу. 

- Поділіться першим враженням від відвідання Хмельового?
- Приїхав до цього чоловіка, а там стільки дітей! Всі міцні, розвинені, а їм у селі немає чим зайнятися. В 17-й годині в селі настає темрява і просто нічого немає. І таких сіл буже багато. Нажаль, наразі хлопці змушені займатися в залі без опалення з мінусовою температурою і протікаючим дахом, на декількох матах яким вже понад 40 років. Але навіть такі суворі умови не зупиняють хлопців, які хочуть розвиватися.

- Вже продумали зміст проєкту та контроль за його реалізацією?
- У групу однієї з соцмереж ми будемо скидати щодня усім тренерам-ентузіастам методику. Тобто вони зможуть дивитися що саме робити, в якій послідовності, з яким навантаженням, починаючи від розминки і до завершення тренування. Також буде зворотній зв'язок. Вони надсилатимуть нам свої особисті напрацювання, ми будемо коригувати. Якщо буде необхідність і бачитимемо талановитих спортсменів – будемо допомагати шукати спонсорів, по можливості допомагатимемо обладнанням.

- Яка перспектива відкриється для талановитих сільських хлопців?
- У майбутньому для хлопців з Хмельового які закінчать школу і проявлять бажання розвиватися в джиу-джитсу далі, ми будемо допомагати зі вступом до вищих навчальних закладів Кропивницького, інших містах, а також надавати їм житло і можливість тренуватися в нашій професійній команді. В нас є друзі, команда однодумців в усій України.

2021 02 27 Skyrda1

Ентузіаст Валерій Галата із Хмельового розповів кореспондентові «Гречки», що шість років тому почав збирати інвентар, створив для сільських дітей «качалку», дав можливість активно та з користю проводити час. 

- Ідея долучитися до проєкту UBP була свідомою?
- Я самоучка. Сам створив зал у сільській хаті. За тренування платять мінімальну суму, щоб я міг заплатити за світло, інші витрати, пов’яані з роботою залу. Потім закрили школу, з’явилася можливість займатися в її спортивному залі. Чому ми повинні займатися самі для себе, якщо є можливість вийти на високий рівень, займатися у хороших тренерів, які самі досягли висот у боротьбі не лише на українському, але і світовому рівні? Наші діти хочуть виступати на змаганнях, показувати результати. Побачив у Facebook повідомлення Євгена Скирди, і одразу написав йому. Він зацікавився, кілька днів тому приїздив до нас, ми особисто познайомилися. Євген нам допомагає запустити цей проєкт у Хмільовому. Зараз у шкільному залі займаємося ремонтом, щоб він був пристосований для проведення тренувань. Староста нашого села теж підтримав ідею, готовий нам допомагати. Зараз все рахуємо скільки і чого треба закупити, поремонтувати. Далі будемо займатися придбанням матів, іншого інвентаря.

- Вже шість років на ентузіазмі ви тренуєте дітей на елементарному тренажерному обладнанні. Скільки дітей нині відвідують вашу секцію?
- Є складнощі: холодно в залі, замело снігом – все це впливає, адже батьки не хочуть, щоб діти захворіли. Населення нашого села близько 2500 людей, плюс є ще сусідні села, тому в «качалці» є постійно потік: одні прийшли, другі прийшли… На сьогодні регулярно ходять близько 15-20 дітей.

- Як діти сприйняли ініціативу тренуватися боротьбою джиу-джитсу?
- Якби ви побачили їхні очі – ви б усе зрозуміли! Вони зраділи, завелися, вони зараз в прямому сенсі голодні, хочуть цю техніку вивчати. Дуже раді, що так все вийшло і діти і їхні батьки!

Заявку на участь у проєкті можна подати за посиланням


Євген Савранський

 

Поширюйте

Коментуйте