Завдяки Альоні Крячко про Бобринець почули у Європі, адже десерти кондитерки з маленького містечка на Кіровоградщині отримали високі оцінки від міжнародних експертів і принесли Україні славу у світових кулінарних конкурсах.
Хліб пекла з дев’яти років
Альона немає офіційного диплома кондитера від якогось вишу. Ця справа взагалі б могла її оминути, якби збулась перша її мрія – працювати з дітьми.
Спершу мріяла стати дитячим лікарем, проте панічний страх крові зупиняв. Тоді вирішила стати вчителем. Закінчила Олександрійське педучилище, але роботу за спеціальністю в рідному місті не знайшла. Тоді, вирішила шукати себе і здобула другу вищу освіту - менеджера-управлінця банківської справи.
«Другу освіту отримала на слабо. Оце «слабо» діє на мене як червона ганчірка на бика», - сміється Альона.
Проте робота в банку не припала до душі.
«Я дуже хотіла в школу. Мені снились діти, але місця там мені не знайшлось, а оскільки мама з дитинства привчила мене пекти з’явилась думка про кондитерську справу», - каже жінка.
Каже, мама і бабуся привчили до роботи з тістом з дитинства. Родина її поривання підтримала.
«Життя в селі таке, що не забалуєш. З дев’яти років пекла хліб: від замішування тіста до розпалювання печі, вміння вловити той момент, коли пора ставити хліб, пекти так, щоб і не перепікся, і не був глевкий», - згадує вона.
Перше навчання пройшла у 2013 році в кондитерки Марії Шрамко.
«Вона навчила мене не просто механічно виконувати бездоганно готовий продукт – квітку, яка буде максимально схожа на справжню. Вона навчила мене любити те, що я роблю і тих, для кого це роблю».
Далі були майстер-класи по європейських десертах, мусових тістечках.
Попри медалі і визнання продовжує вчитись. Зараз проходить онлайн-навчання у технолога Юлії Лєлікової.
Підкорення Європи
Про те, що потрапить на конкурси європейського рівня сама і не мріяла.
«Коли у 2018 я в Києві здобула гран-прі, золоті медалі, мене викликали на сцену і сказали, що саме я поїду представляти Україну на Кубок світу в Люксембурзі», - каже кондитерка.
Мова йшла про один з найпрестижніших кулінарних змагань – Чемпіонат Світу з кулінарного і кондитерського мистецтва у Люксембурзі, організований «The Vatel-Club Luxembourg» спільно із Всесвітньою асоціацією шеф-кухарів і проводиться раз на чотири роки.
Каже, такого не очікувала, бо сама, як перфекціоністка, бачила в своїх роботах якісь не ідеальності.
«З життя випали 4,5 місяці. Я денно і нічно робила квіти. Адже основна умова на чемпіонаті, що жодна квітка на композиції, яка була вже десь представлена раніше не має право бути представлена знову», - розповідає чемпіонка.
Робота Альони з чемпіонату в Люксембурзі
Старання були не марні. Техніку її цукрових квітів високо оцінило журі.
У 2019 у складі збірної команди Українського кулінарного союзу взяла участь у Чемпіонаті Європи з кондитерського мистецтва «Exposweet» у Варшаві. Її цукрові квіти отримали 2 золоті та 2 срібні медалі.
«Технічно, можна навчити будь-яку дівчинку. Якщо жінка захоче – для неї нема перешкод. Не дарма є приказка: «Там де не справиться дідько, пошли туди жінку». Але справа має зачепити», - пояснює Альона секрет свого успіху.
Акцент на натуральність
Її десерти замовляють у Кропивницький, Херсон, Київ.
«Тортики в нас у Бобринці досить неприбуткова справа. Кількість населення маленька, люди часто вибирають дешевші варіанти не зважаючи на якість, складники. Але це право кожного замовника», - каже кондитерка.
У її правилах торт має бути смачним і красивим, а також нешкідливим для здоров’я, цілком натуральний. Навіть барвники – природні: замість чорного – бамбукове вугілля, інші кольори – сублімовані порошки овочів, фруктів і ягід.
Каже, є противником всього того, що може бути шкідливим.
У червні пройшла навчання по веганських десертах. Тепер в арсеналі Альони десерти без продуктів тваринного походження, білого цукру.
«Дітки з півроку можуть їх їсти і я гарантую, що жодних алергій і наслідків не буде», - переконує вона.
З мрією про кулінарну школу
У творчості розвивається. Робить цукеркові букети в формі квітів з паперу, з солодким осердям, квіткові прикраси, ліпить з полімерної глини.
Проводить і майстер-класи із цукрових квітів.
«У мене вже було кілька дітей, – так Альона називає своїх учениць. – Вони зараз працюють у кондитерських цехах і вони казали, що отримали від мене більше і сучаснішу інформацію, ніж офіційні училища».
Хоча, були і такі учениці, які технічно мали великий потенціал, але зрозуміли, що цукрові квіти це не те, до чого лежить душа.
Учениць могло бути і більше, але от добратись до Бобринця на навчання складно через погане сполучення. Тому, у мріях Альони створення кулінарної школи у Кропивницькому.
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте