Ексклюзив

На межі з червоною зоною: як Кіровоградщина готується до погіршення ситуації з коронавірусом

. 7103

Кожного дня у Кіровоградській області офіційно фіксують близько 200 нових пацієнтів з ковідом. Зараз Кіровоградщина вступає у традиційний період зростання гострих респіраторних інфекцій навесні, однак, констатує Олег Рибальченко, директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА, ковід звичайні інфекції витісняє.

 karantyn

Нагадаємо, карантинну зону визначають за кількістю хворих на 100 тисяч населення, а також завантаженістю лікарень.

За тиждень рівень госпіталізацій пацієнтів з ковідом зріз на 3%. Це великі темпи зростання, якщо вони продовжать рости у геометричній прогресії.

Фактично область зараз в помаранчевій карантинній зоні, але вже на межі із червоною зоною. Зараз 46,7% ліжок для хворих на ковід зайняті. Коли цей показник  перевищить 50% - ми «почервоніємо», тому область готується.

Готуються збільшувати кількість місць у лікарнях

«На сьогодні з початку епідемії в області зареєстровано понад 14 тисяч випадків коронавірусу. Зараз близько 4000 людей лікується, з них 447 в умовах стаціонару», - каже Олег Рибальченко, директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА під час брифінгу 8 квітня.

Минулого тижня в області збільшили чисельність ліжкового фонду в наявних лікувальних базах. Зараз збільшили кількість місць для потенційних пацієнтів у Маловисківській, Добровеличківській і Знам’янській лікарнях – тепер там готові приймати по 40 пацієнтів водночас. Загалом зараз в області 1110 ліжок для пацієнтів з ковідом.

Готові ввести в дію і додаткові лікарні. Якщо чисельність пацієнтів у нинішніх лікарнях для хворих на ковід перевищить 50% (зараз вона 46,7%), тоді додаткові ліжка організують в Олександрійській, Новомиргородській і Світловодській ЦРЛ.

«Ми на сьогодні робимо все, щоб не обмежувати госпіталізацію. Всі пацієнти, які мають підтверджений ковід і підстави на лікування в лікарні  - запалення легень з порушеннями дихання – бригади екстреної медичної допомоги доставляють таких пацієнтів у госпітальні бази», - каже Рибальченко.

Близько  3% пацієнтів помирають.

Кисень є

Всі госпітальні бази забезпечені киснем. Резерв кисневих концентраторів є. Їх будуть додавати на нові госпітальні бази, якщо доведеться їх відкрити.

«Британський» коронавірус має особливості

В області вже зафіксований британський штам коронавірусу, який має свої особливості перебігу. Особливість його у тому, що на 5-7 день захворювання (день захворювання визначається від дня першої появи температури), у пацієнтів, які порівняно непоганого себе почували різко і швидко розвивається пневмонія.

Саме в цей період важлива діагностика і за потреби призначення антибіотиків, або госпіталізація.

«В реальності ж ми бачимо, що пацієнти у перші дні хвороби, коли температура висока, роблять комп’ютерну томограму і бачать, що запалення легень немає. Це заспокоює пацієнта, він вважає, що немає чого хвилюватись і лікується симптоматичними засобами вдома. На жаль, на 5-7 день може розвиватись недіагностована пневмонія, тому бажано, щоб у цей період пацієнта оглянув сімейний лікар. Якщо цього не відбувається, а пневмонія є, то на 7-10 день ми вже бачимо занедбаного пацієнта у важкому стані», - пояснює Олег Рибальченко.

Вакцинація триває

9142 з наявних в області 12 000 доз вакцини AstraZeneca/Covisheld індійського виробництва вже використані. Серйозних ускладнень, окрім ломоти й температури, після щеплення в області не було.

В області є 40 стаціонарних пунктів вакцинації та 10 мобільних бригад, які працюють за заздалегідь узгодженим графіком виїздів до організованих колективів. Вдень щеплюють близько 500 людей за день. Таким чином наявні вакцини планують використати наступного тижня.

Проте така статистика незадовільна. Рибальченко вважає, що кожен пункт міг би щеплювати по 100 людей щодня, таким чином щодня в області б щеплювали 5000 людей.

«Але це пов'язане саме з бажанням визначених категорій отримати щеплення», - каже посадовець.

«Після завершення цього етапу ми очікуємо постачання нових вакцин. Це буде одночасно вакцина Pfizer, яка буде направлена безпосередньо для вакцинації мало мобільних людей, які знаходяться вдома, оскільки ця вакцина містить одну дозу в одному шприці. Це зручно для мобільних бригад», - каже Рибальченко.

Крім того, ми отримаємо велику партію вакцин Coronavaс від виробника Sinovac (Китай).

Скільки доз цих вакцин отримає область і коли саме  - невідомо.

 Також згодом, коли прийде час вдруге вакцинуватись вже щепленим людям, область отримає ще вакцин AstraZeneca, проте вже корейського виробництва.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама