Ексклюзив

#SAVENAZARENKO або в очікуванні таємничого Олександра: що з посадою голови Кіровоградської ОДА

 Автор: Анастасія Дзюбак. 5054

 Вчора, 14 квітня, мешканці області як і голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко випадково дізнались, що очільника області планують звільнити. Розбираємось чому так і що буде далі?

savenazarenko

Звільняють чи звільняється?

"Здається, їх у нас міняють раз в квартал", - жартують у соцмережах. Адже нинішній очільник області не пробув на посаді і року.

Як тільки з’явилась інформація про погодження звільнення Назаренка на засіданні Уряду, журналісти звернулись до пресслужби голови ОДА за коментарем, проте минула вже доба, а офіційного коментаря немає. З цього можемо припустити, що інформація з Кабміну стала несподіванкою і для самого посадовця.

Журналістам Суспільного Андрій Назаренко сказав, що в нього немає ніякої інформації про його звільнення з посади. Це було о 14-й годині 14 квітня.

Для області це резонанс, адже попередній голова ОДА Андрій Балонь теж довго не затримався на посаді. Він з кріслом попрощався взагалі гучно: з обшуками і арештом за підозри у хабарництві. Слідство вважає, що він організував схему і «доїв» посадовців різних відомств.

Назаренка ж призначили у серпні 2020. Представляв його особисто президент.

b12b3a4dd4616d9c92211172989eedb8

Громадський активіст Андрій Лаврусь у своєму Телеграмі висловив припущення, що причиною може бути обрання голови обласної ради нового скликання: тоді на посаду претендував нинішній очільник облради Сергій Шульга від партії «Слуга народу» і попередній керівник Олександр Чорноіваненко від «Батьківщини». Мовляв, позиція Офісу Президента не збіглася з кандидатурою, яку обрали на сесії. Відповідальність за це поклали на голову ОДА.

Ще одна з версій – підвищення. Проте, якщо це дійсно так, здається і сам Назаренко про це не знає. А в соцмережах розгорнулась ціла інформаційна кампанія на його підтримку.

Посаду намагаються зберегти закликами в соцмережах

Як тільки з’явилась інформація про погодження урядом звільнення голови Кіровоградської ОДА користувачі Фейсбуку кинулись на захист Назаренка.

Міський голова Долинської Євгеній Звіздовський першим кинувся на захист Назаренка і навіть запропонував запустити флешмоб #SAVENAZARENKO, але він не знайшов популярності. За добу хештегом скористався лише він сам.

У соцмережах публічно підтримали Назаренка волонтерка, громадська активістка і психологиня Анна Колєва, голова профспілки шахтарів «Інгульської шахти» Дмитро Бондарєв, голова координаційної ради з питань ветеранів АТО/ООС при Кіровоградській ОДА Валерій Вєхтєв, радниця патронатної служби апарату Кіровоградської ОДА Валентина Кулачко, президентка Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати Ірина Саєнко, гендиректор фірми «Велта» Андрій Бродський, голова наглядової ради компанії «Гідросила ГРУП» Павло Штутман, голова наглядової ради ПАТ «НВП «Радій» Євген Бахмач. Свою підтримку висловила навіть акторка  Ольга Сумська, яка, мовляв, Назаренка знає особисто як «дуже відповідального і добропорядного господаря свого краю».

До речі, серед 4976 фейсбук-друзів Сумської Назаренка, якого вона добре знає, немає.

sums

Інформацію про флешмоб на підтримку голови Кіровоградської ОДА опублікувала низка ЗМІ.

Не беремось оцінювати якість роботи Назаренка, проте подібна технологія вже використовувалась попередниками.

Наприклад, у 2012 році, тодішній очільник ОДА від партії "Регіонів" Сергій Ларін заявив, що якщо їх мажоритарники не виграють вибори він добровільно покине посаду. Коли представник їх партії програв у Кропивницькому, ЗМІ почали публікувати лист-звернення до Ларіна.

«Кіровоградська еліта» прохала не полишати свою посаду, мотивуючи все це різними похвалами та подяками всій «єдиній команді». Тоді Ларін нібито прислухався до голосу народу і залишився. Проте тоді йому не загрожувало реальне звільнення, а швидше це була гра на публіку.

Хто наступний?

Поки рішення про звільнення Назаренка президент ще не підписав, уже шириться чутки про те, що наступним головою ОДА стане Олександр. Інформацію про те, що нібито обирають між  депутатами облради Олександром Чорноіваненком від «Батьківщини» і Олександром Горбуновим від "За майбутнє" оприлюднили з посиланням на власні джерела деякі медіа, а також чутку про "таємного Олександра", який очолить область повідомив Андрій Лаврусь.

У пресслужбі обласного осередку партії "Батьківщина" ситуацію щодо можливої посади не коментують. За їх словами він зараз перебуває у відпустці, тому інформацією не володіють.

Олександр Горбунов сказав у коментарі "Гречці", що чутки коментувати не буде.

Словом, область запаслась попкорном і спостерігає, що ж буде далі.

Поширюйте

Коментуйте