Ексклюзив

На розваги та смаколики зароблятимуть самостійно: як у Дмитрівській громаді працюватиме молодіжний центр (ФОТО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 3537

 У Дмитрівській громаді запрацював молодіжний центр, де підлітки зароблятимуть на свої розваги самостійно.

dmytr 1
У січні у селі Дмитрівка відкрили молодіжний центр «Youth space». Планували, що він стане місцем, де молодь від 14 до 35 років зможе зібратись разом і створювати власні активності.

 

Залучили бюджет і грант

У громаді вже є хороша опорна школа, оснащенню якої позаздрить і Кропивницький, і вони вирішили створити місце, де молодь змогла б шукати себе.

За кошт сільської ради у приміщенні неподалік школи провели ремонт.

Від початку в громаді хотіли, щоб центр сам заробляв на свої дрібні потреби. Для втілення задуманого виграли грант на підтримку від програми USAID DOBRE.

DSC 0755

Тепер у центрі є сучасні меблі, зручні крісла-груші, проєктор, термопрес, ламінатор та фотокамера.

Нещодавно у центру з'явилась директорка, вона ж поки єдина працівниця. Аліна Аносова раніше була вихователькою у дитсадку, а зараз працює з підлітками.

dmytr 10

У центру з'явилась енергійна директорка

Зараз центр охоплює близько 200 людей. Більшість підлітки. Приходять до них не лише місцеві, а й приїжджають зі Знам’янки. Анонси скидають на сторінку в інстаграмі. Там також запускають конкурси та спортивні челенджі.

dmytr 14

Організовують безплатні кінопокази, вечори настільних ігор, мафію, розважальні програми й майстер-класи. 

Творчість гальмує карантин

Каже, є багато ідей, але їх пригальмовує карантин.

«На подію ми не маємо права прийняти більше 20 людей, через карантин. А буває, так, що приходить більше. Ми ж не можемо їх вигнати», - каже Аліна.

dmytr 9

dmytr 8

Планували профорієнтаційні заходи, зустрічі з представниками цікавих професій. Для роботи слідкують за тим, як працюють з молоддю в інших громадах.

Поки діти не дуже часто виявляють ініціативу провести щось у центрі, але активно долучаються. Іноді на заваді стає ковід.

«До 1 квітня одинадцятикласники хотіли провести тут піжамну вечірку. Самі хотіли скласти сценарій і провести, але у нас в селі захворіло кілька людей, школу закрили на дистанційне навчання і вечірку довелось відкласти», - розповідає.

dmytr 7

Встигли тут провели тренінги в рамках проєкт Dance for life. Дві школярки, які пройшли навчання, проводили 10-дений тренінг для підлітків у форматі рівний-рівному, для протидії поширенню ВІЛ та наркозалежності. За розмовами та танцями навчали однолітків берегти своє здоров’я.

Коли погода та епідемія дозволять, планують похід у місцеве урочище «Бочки», де багато не було.

«Шукаємо, людей, щоб проводити зустрічі, які їм цікаво. Наприклад, тату майстра. З депутатами їм не цікаво зустрічатись», - каже Аліна.

dmytr 5

Будуть не лише розважатись, а й заробляти

Найближчим часом планують, що на смаколики і свої проєкти хоча б частково зароблятимуть самостійно.

Хочуть офіційно ввести перелік платних послуг, які зможе надавати центр і перетворити центр на невелике соціальне підприємство.

Тут планують ламінувати документи, друкувати фото, друкувати на футболках та чашках. У майбутньому подумають і над здаванням приміщення в оренду для комерційних заходів.

dmytr 11

Навчать друку і працівників, і підлітків, які зможуть працювати як волонтери, а гроші використовувати на свої ідеї.

dmytr 6
Сільська голова Наталя Стиркуль хоче, що згодом платні замовлення центру робила і сільська рада, адже часто потрібна різна поліграфія.

Проте, поки це тільки наміри, вважають, найважливіше те, що у громаді з’явилось місце, де молоді затишно.

«Навіть коли нічого не проводимо, вони приходять поспілкуватись між собою і зі мною. Це таке місце де вони можуть прийти й відпочити, а не тинятись вулицею і шукати пригод», - каже Аліна.

 dmytr 2

Фото з Інстаграму центру

Поширюйте

Коментуйте