У Дмитрівській громаді запрацював молодіжний центр, де підлітки зароблятимуть на свої розваги самостійно.
У січні у селі Дмитрівка відкрили молодіжний центр «Youth space». Планували, що він стане місцем, де молодь від 14 до 35 років зможе зібратись разом і створювати власні активності.
Залучили бюджет і грант
У громаді вже є хороша опорна школа, оснащенню якої позаздрить і Кропивницький, і вони вирішили створити місце, де молодь змогла б шукати себе.
За кошт сільської ради у приміщенні неподалік школи провели ремонт.
Від початку в громаді хотіли, щоб центр сам заробляв на свої дрібні потреби. Для втілення задуманого виграли грант на підтримку від програми USAID DOBRE.
Тепер у центрі є сучасні меблі, зручні крісла-груші, проєктор, термопрес, ламінатор та фотокамера.
Нещодавно у центру з'явилась директорка, вона ж поки єдина працівниця. Аліна Аносова раніше була вихователькою у дитсадку, а зараз працює з підлітками.
У центру з'явилась енергійна директорка
Зараз центр охоплює близько 200 людей. Більшість підлітки. Приходять до них не лише місцеві, а й приїжджають зі Знам’янки. Анонси скидають на сторінку в інстаграмі. Там також запускають конкурси та спортивні челенджі.
Організовують безплатні кінопокази, вечори настільних ігор, мафію, розважальні програми й майстер-класи.
Творчість гальмує карантин
Каже, є багато ідей, але їх пригальмовує карантин.
«На подію ми не маємо права прийняти більше 20 людей, через карантин. А буває, так, що приходить більше. Ми ж не можемо їх вигнати», - каже Аліна.
Планували профорієнтаційні заходи, зустрічі з представниками цікавих професій. Для роботи слідкують за тим, як працюють з молоддю в інших громадах.
Поки діти не дуже часто виявляють ініціативу провести щось у центрі, але активно долучаються. Іноді на заваді стає ковід.
«До 1 квітня одинадцятикласники хотіли провести тут піжамну вечірку. Самі хотіли скласти сценарій і провести, але у нас в селі захворіло кілька людей, школу закрили на дистанційне навчання і вечірку довелось відкласти», - розповідає.
Встигли тут провели тренінги в рамках проєкт Dance for life. Дві школярки, які пройшли навчання, проводили 10-дений тренінг для підлітків у форматі рівний-рівному, для протидії поширенню ВІЛ та наркозалежності. За розмовами та танцями навчали однолітків берегти своє здоров’я.
Коли погода та епідемія дозволять, планують похід у місцеве урочище «Бочки», де багато не було.
«Шукаємо, людей, щоб проводити зустрічі, які їм цікаво. Наприклад, тату майстра. З депутатами їм не цікаво зустрічатись», - каже Аліна.
Будуть не лише розважатись, а й заробляти
Найближчим часом планують, що на смаколики і свої проєкти хоча б частково зароблятимуть самостійно.
Хочуть офіційно ввести перелік платних послуг, які зможе надавати центр і перетворити центр на невелике соціальне підприємство.
Тут планують ламінувати документи, друкувати фото, друкувати на футболках та чашках. У майбутньому подумають і над здаванням приміщення в оренду для комерційних заходів.
Навчать друку і працівників, і підлітків, які зможуть працювати як волонтери, а гроші використовувати на свої ідеї.
Сільська голова Наталя Стиркуль хоче, що згодом платні замовлення центру робила і сільська рада, адже часто потрібна різна поліграфія.
Проте, поки це тільки наміри, вважають, найважливіше те, що у громаді з’явилось місце, де молоді затишно.
«Навіть коли нічого не проводимо, вони приходять поспілкуватись між собою і зі мною. Це таке місце де вони можуть прийти й відпочити, а не тинятись вулицею і шукати пригод», - каже Аліна.
Фото з Інстаграму центру
- Хату продали "з аукціону" по ціні дрів: історія "розкуркулення" з Кіровоградщини
- Ближче до Європи: в Україні оновили правила дорожнього руху і штрафи
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте