Ексклюзив

Від замісу до полиці магазину: як хліб потрапляє на наш стіл (ВІДЕО)

. 9335

 У серці України понад 85 років завод «Формула смаку» щодня готує якісний та свіжий хліб. На підприємстві «Черкасихліб ТД» за добу печуть 63 тонни - хліба та хлібобулочних виробів. Як батон потрапляє на стіл покупців дізнавалась «Гречка».

 2e61ad58 8b0a 43f6 9889 16b395fd2005

Приготування хліба – це тривалий процес від 3 до 9 годин.

Основна сировина для виробництва хліба – пшеничне і житнє борошно. Із мукомельних підприємств його доставляють борошновозами. За допомогою компресорів перекачуються у ємності для зберігання.
На заводі «Черкасихліб ТД» всі процеси налагоджені й автоматизовані.

У цеху чисто, а аромат хлібу чутно тільки-но заходиш у приміщення.

Перед тим, як борошно потрапляє на заміс, його обов’язково автоматично просіюють. У лінію вмонтовані магніти, через які проходить борошно, аби небезпечні домішки не потрапили в хліб. На практиці такі домішки трапляються дуже рідко, каже Світлана Шевченко, заступниця директора з виробничих питань.

На підприємстві в одному з цехів працює 6 технологічних ліній. На п’яти з них зробили реконструкцію. Лінії модернізували, старі замінили на сучасні. 4 лінії відомої світової марки Gostol. Їх обслуговує небагато працівників.

У цеху працюють троє тісторобів і двоє укладальників хліба. Вони задають всі операції і процеси, які виконують автомати.

5c276e7e 3271 4ca3 807a 14a80c9d435d

За рецептом тістороб на лінії задає кількість компонентів для приготування хліба.
Все зсипається, зливається автоматично в чани для приготування тіста.

Замішується тісто протягом 8-10 хвилин. Готове тісто протягом години виброджує, щоб сформувався аромат і смак.

Виброджене тісто піднімається у чані, перекидається у воронку тістоподілювача, де оператор-тістороб задає необхідну вагу для приготування хліба чи батону. На виході вагу тіста перевіряють.

fecd9b81 eb24 48e5 ac69 9700236192a8

Ці шматочки округлюються в кульки. Потім майбутній хліб відпочиває протягом 10 хвилин для того, щоб з нього легко розкачався млинець та сформувався батон.

Так вийде гарна і об’ємна форма.

585baaa2 e795 4a96 ac6f 483fc1b77056

Потім батон відпочиває протягом години у вистоювальній шафі при необхідній температурі й вологості.
Перед тим як потрапити до печі, батони проходять через автоматичний наріжчик: апарат, який робить на батоні знайомі нам надрізи. За словами пані Світлани, це робили вручну працівниці з ножами. Сьогодні це автоматично, виходить однаковий наріз і стабільна якість продукції на виході.

Продукція випікається і потім вкладається в лотки для того, щоб хліб вихолонув.

249bd6ff 63a6 4506 9600 5cafed5a31e8

Через пандемію, хліб видають у торгівлю запакованим. Раніше пакували лише 50% продукції.

Пакувальна дільниця укомплектована новим німецьким обладнанням фірми Hartmann, а також новими прибалтійськими апаратами Dovaina. Це швидкісні лінії, де можливо нарізати і запакувати 50-60 хлібин за хвилину.

– Люди хочуть купити хліб в асортименті, – каже Світлана Шевченко. – Якщо раніше на підприємстві випускався хліб, як в народі кажуть: білий, сірий, чорний, тобто житньо-пшеничний з борошна першого і другого ґатунку, то зараз вибір величезний.

Покупцям пропонують шість видів батонів, паляниці з різного борошна. Для любителів тостів приготували: хліб з кропом та цибулею, висівковий, здобний, класичний. Хто дотримується дієти може скуштувати хліб «Фітнес» з додаванням висівок, насіння гарбуза, соняшника, льону та кунжуту.

Крім традиційних паляниць, тут є хліб з родзинками, курагою, волоським горіхом, є хліб «Гречаний».
Печуть на підприємстві і бездріжджовий хліб – це житньо-пшеничні сорти, чорний житній хліб, їх готують без використання пресованих дріжджів, а на житній заквасці. Також використовують пшеничні закваски.

Що треба знати про підприємство «Формула Смаку»?

36da2bb1 5f6d 4a66 9696 92745484df47

Компанія понад 85 років на ринку, підприємство входить в ТОП-10 виробників хліболулочних виробів України за обсягами виробництва та лідирує по впровадженню нових технологічних ліній і процесів.

ТОВ «Черкасихліб ТД» виробник широкого асортименту хлібобулочних та кондитерських виробів, виготовлених виключно з натуральних інгредієнтів, без синтетичних домішок і барвників. Широкий асортимент продукції, який постійно оновлюється. Постійно впроваджують новітні рецептури на виробництві.

Якість - на виробництві впроваджена та сертифікована система управління якістю на відповідність вимогам ДСТУ ISO 9001:2015.

Безпечність - впроваджена система менеджменту безпечності харчових продуктів ДСТУ ІSO 22000:2019.

– Ми постійно проходимо виробничі аудити 5-6 на рік. Наглядові аудити від фірми, яка видає сертифікат. Також перевірки Держпродспоживслужби і аудити від власних торгових марок, для яких підприємство випускає продукцію. Крім того, ми контролюємо виробництво і постійно проводимо наші внутрішні аудити, – каже Світлана Шевченко.

Підприємство постійно удосконалює технології виробництва, шукає нові рішення й успішно впроваджує їх. У роботі використовують досвід закордонних компаній і останні розробки власних фахівців.

«При цьому, нам важливо зберегти те особливе тепло хліба, що з'являється тільки тоді, коли до виготовлення продукту ставляться з душею».

Продукцію продають у національних, локальних мережах та роздрібних магазинах у Черкаській та Київській областях.

Реклама

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама