Ексклюзив

В Україні відкриваються масові центри вакцинації: Кіровоградщина думає чи треба

 Автор: Анастасія Дзюбак. 6879

У минулі вихідні травня у Києві, Львові та Одесі відкрилися масові центри вакцинації проти COVID-19. Кіровоградщина над таким варіантом ще думає.

 

vakcyna copy copy

Переймаючи світовий досвід

У Європі та США вакцинація проти COVID-19 уже давно вийшла за межі суто медичних закладів. Люди отримують щеплення на стадіонах, у парках розваг, виставкових центрах, храмах, музеях та інших публічних місцях. Так, в американському штаті Каліфорнія розгорнули гігантський центр вакцинації прямо на арені бейсбольної команди Доджерс, ще один – на паркувальному майданчику Діснейленду. У Нью-Йорку бригади з вакцинації розмістилися у природничому музеї, у Монреалі – на Олімпійському стадіоні, в Лондоні – у Вестмінстерському абатстві. А французькі Канни організували масову вакцинацію у палаці фестивалів та конференцій.

Україна також приєдналася до світової тенденції. Згідно з інформацією МОЗ, перші центри масової вакцинації запрацювали у виставковому центрі у Києві та на стадіонах у Львові та Одесі. За перші два дні роботи вони встигли щепити майже 5 тисяч осіб. Зокрема, 3467 щеплень зробили у Києві, 1041 - у Львові і 377 - в Одесі. Загалом у трьох містах працювала 21 медична бригада.

Вакцинація після телефонного дзвінка

Як повідомляє Центр громадського моніторингу та контролю, у центрах масової вакцинації зможуть щепитися ті, хто записався до листа очікування через додаток чи портал «Дія», а також через контакт-центр МОЗ. У міністерстві наголошують, що людей на вакцинацію запрошуватимуть, тож приходити потрібно після телефонного дзвінка. Поки що пріоритет матимуть люди старше 60 років.

Щоб вакцинуватися, необхідно взяти з собою паспорт, ідентифікаційний код, а також мобільний телефон для підтвердження запису на вакцинацію у додатку «Дія». Декларація із сімейним лікарем не є обов’язковою. Однак якщо вона підписана, то можна взяти копію з собою.

Як зазначають експерти, перевага центрів масової вакцинації над кабінетами щеплення у тому, що тут можна організувати безпечну відстань між людьми. Тут є окремі місця для внесення даних, проведення щеплення та очікування після нього. Потоки людей чітко розведені. Тож вакцинація відбувається з дотриманням усіх санітарних та протиепідемічних вимог.
Варто зауважити, що обирати вакцину в масових центрах щеплення не можна. Вакцинацію проводитимуть тим препаратом, який буде наявний в Україні.

За ініціативи місцевої влади

Урядовці стверджують, що масові центри вакцинації можуть з’явитися у будь-якому місті, де в листі очікування на вакцинацію записано понад 20 тисяч людей. Ініціатором створення таких центрів є винятково місцева влада.

«Відкриття центрів масової вакцинації за алгоритмом, розробленим міністерством, – це перш за все відповідальність міських голів та органів місцевого самоврядування», – наголосив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Масові центри вакцинації працюватимуть

  • в Одесі (ТЦ «Мегадом», ТЦ «Fontan Sky», ЗОШ №15),
  • Києві (Міжнародний виставковий центр)
  • Львові (стадіон «Арена Львів»),
  • Тернополі (Центр дозвілля та молодіжних ініціатив ім. Довженка),
  • Полтаві (Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого),
  • Кременчуку (ліцей № 11 «Гарант»),
  • Лубнах (кінотеатр «Київська Русь»),
  • Миргороді (будинок культури),
  • Горішніх Плавнях («Гірничо-збагачувальний комбінат»)
  • Рівному (обласний клінічний лікувально-діагностичний центр ім. В. Поліщука).

Власне, кожна область має об’єкти, де можна організувати масову вакцинацію жителів. За наявності великої кількості вакцини масові центри допоможуть швидко щепити українців і подолати розповсюдження коронавірусу.

Що на Кіровоградщині?

В Кіровоградській області поки немає таких пунктів вакцинації. За словами очільника департаменту охорони здоров'я, поки стаціонарні пункти цілком справляються і не перевантажені.

"За вимогою МОЗ ці центри мають бути відкриті в містах з населенням понад мільйон мешканців. Минулого тижня ми побачили досвід і нам дозволили вже відкривати в невеличких містах. В тому числі і на території нашої області можливо відкриття вакцинальних центрів, за умови сприяння органів місцевого самоврядування, оскільки приміщення для таких центрів мають визначити вони", - каже посадовець.

Зараз відпрацьовують це питання з місцевою владою.

"Якщо хтось зацікавлений і готовий надати майданчик ми готові туди залучити мобільні бригади, які можуть вакцинувати протягом вихідних днів всіх охочих", - каже Рибальченко.

У свою чергу міський голова Кропивницького Андрій Райкович під час апаратної наради 7 червня доручив знайти місце для центрів масової вакцинації за потреби.

 

Поширюйте

Коментуйте