Ексклюзив

«Іду за Вас»: прем’єра документальної вистави «про все» у Кропивницькому (ФОТО)

 Автор: Валерій Лебідь. 19027

У Кропивницькому відбулась прем’єра документальної вистави заснованої на реальних подіях «Іду за Вас».

vist1

Втілювати новий для себе вид театрального мистецтва взялись актори академічного українського музично - драматичного театру ім. М.Л. Кропивницького. Режисер – постановник Євген Курман. Це спільний проєкт обласної влади, театру та 3-го окремого полку спецпризначення ім. князя Святослва Хороброго.

- Для кожної свідомої людини, яка має світоглядну і громадянську позицію, День Незалежності, мабуть, є найважливішим святом. І завжди хочеться, щоб він пройшов не лише урочисто і святково, а щоб обов'язково з ним був пов'язаний якісь зміст. І ось цього року для нас, для нашого театру, і мені здається, що для всієї Кіровоградщини цей День Незалежності завжди асоціюватиметься з поступом у новий простір. Сьогодні ми всі станемо свідками важливої мистецькі події в нашому театрі і, я переконаний, в Україні загалом. До 30 річниці Незалежності України ми шукали нові форми. Сьогодні ми відкриваємо для себе новий художній простір - простір документального театру, простір до якого ми ще не торкалися, - сказав, презентуючи виставу Євген Курман.

vist3

- Це важливо тому що всі ми відчуваємо, що живемо в епоху постправди, коли речі сприймаються не такими якими вони є насправді, а такими як про них говорять, як їх висвітлюють, як це подають і як це сприймається. А насправді сутність цих речей дуже часто залишається прихованою. І тому документальний театр - це інноваційний вид театру, який народився не так давно. І в цьому гібридному світі він звучить як голос правди: самі факти, без художнього осмислення. Вона все робить прозорим, все ставить на свої місця.

Цього вечора глядацьку залу заповнили військовослужбовці та члени їх родин, рідні полеглих героїв, волонтери, громадські діячі, представники влади. 

vist2

Актори театру Антон Адаменко, Ірина Ликова, Ілля Литвиненко та Євген Скрипник фактично розповіли чотири історії військовослужбовців полку Василя Петринки, Юрія Савельєва, Олександри Безсмертної та Сергія Глондаря. 

Людміла Глондар, сестра Сергія Глондаря, військовослужбовця 3-го ОП СпП, який провів в полоні ворога 5 років життя, розповідає:

- Документальна вистава про спецпризначенців нашого славетного 3-го окремого полку - про реальних людей, про трагічність і незламність, про біль і довгоочікувану радість, про горнила війни і «happy end»:

- Про молодих хлопців і дівчину, які в один момент стали дорослими та мужніми;
- Про те, як будучи воїном, починаєш вчитись читати і писати з 0;
- Про те, як переосмислюєш життя, і в один із моментів розумієш, як хочеться побути з сім'єю хоч хвилину;
- Про розуміння того, що і Ти можеш бути мішенню в цій злощасній війні;
- Про те, як у свої 30 познайомитися з донькою...
- Про все... написала Людмила на своїй сторінці у Фейсбуці.

vist4

Виступ акторів був настільки емоційним та справжнім, що навіть без імен можна було зрозуміти про кого мова. Актори настільки реалістично прожили історії своїх героїв, що я ніби поринула в ті страшні часи, і до секунди прожила все те ще раз. Важко було. Дуже. Та розуміння того, що праворуч від мене сидять Ті, кого грають актори, полегшувало біль пам'яті і той відчай, які ми всі пережили.

Пережили. Вистояли. Вигризли у суки-війни Тих, хто їй по праву не належить. У цій боротьбі - МИ ПЕРЕМОЖЦІ!

Вірю і знаю, що наша Україна обов'язково переможе і цю путінську навалу!

vist6

Велика вдячність режисеру, акторам театру, всій команді, яка працювала над цим документальним виступом. Це було сильно.

Дякую, що пишете історію з тими, хто її творить! Слава Україні»! 

За попередньою інформацією, показ вистави «Іду за Вас» для широкого кола глядачів заплановано вже на вересень.

- Сьогоднішня прем'єра - це чергова сторінка історії нашої країни. Історії долі та бойового шляху 3-го окремого полку - ровесників Незалежності. Історія справжньої боротьби сьогодення за Україну, - сказав Тарас Москаленко, заступник командира полку з морально-психологічного забезпечення.

vist5

Після фінального епізоду глядачі довго не відпускали акторів та стоячи аплодували. На сцену вийшли і самі герої, чиї життя присутні фактично прожили разом з ними заново протягом вистави. 

Поширюйте

Коментуйте