Ексклюзив

Дозвіл на будівництво готелю в Лісопарковій вимагають через суд

 Автор: Анастасія Дзюбак. 21892

 

Фірма, що хоче збудувати готель біля озера в Лісопарку, через суд вимагає дозвіл
Ідею будівництва готелю біля озера Котяче око, що на Лісопарку, не покидає ТОВ «ГРІН ГОТЕЛЬ».

Навесні це підприємство звернулося до міської ради Кропивницького з проханням затвердити проєкт землеустрою шляхом зміни цільового призначення земельної ділянки по вул. Холодноярській (кадастровий номер 3510100000:067:04760246).

242086845 653623832211321 1787090037920488481 n

 

Проблеми з цільовим призначенням і судове рішення

Земля на березі озера, яка зараз має площу 3000 м кв. виділялась під будинок, проте фірма просила мерію визначити ділянку як призначену під громадську забудову (з видом використання – розміщення готелю). У міськраду навіть приносили проєкти майбутніх апартаментів.

29 190 1

Фірма підготувалася ґрунтовно. Ще у лютому через кадастрового реєстратора обласного управління Держгеокадастру ТОВ-ка змінила вид використання цієї землі з «будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» на «будівництво та обслуговування інших будівель громадської забудови (розміщення та обслуговування готелю)». Відтак, на Кадастровій карті ділянка вже видніється з позначкою «під будівництво готелю».

Ймовірна забудова «легень міста», як називають у Кропивницькому Лісопаркову, спричинила хвилю обурення містян та екоактивістів. Начальник міського земельного управління поспішив заявити ЗМІ, що підприємці без погодження мерії змінили вид призначення землі.

Проєкт рішення міськради про зміну основного цільового призначення вказаної ділянки навіть не знайшов підтримки у депутатів. Хоча до винесення проєкту на сесію, інше міське управління, а саме архітектури та містобудування, погодило його без зауважень.

Вже після розголосу міська архітектура відмовила ТОВ-ці видати містобудівні умови – документацію, що дозволяє почати процедуру будівництва об’єкту. Мовляв, бо фірма сама змінила цільове призначення.
Проте вже тоді це називали поганою міною при успішній грі. Адже такі відмови успішно оскаржуються у судах.
Тож очікувано «ГРІН ГОТЕЛЬ» пішов до суду. І так же очікувано Кіровоградський окружний адмінсуд в особі судді Юрія Пасічника після відзначення Дня незалежності України ухвалив визнати відмову управління протиправною та зобов’язав повторно розглянути заяву ТОВ-ки з урахуванням суддівських висновків.

У судовому рішенні від 26 серпня йдеться, що згідно з законодавством є вичерпний перелік підстав для відмови у видачі містобудівної документації. Міська архітектура відмовила фірмі через зміну тією цільового призначення ділянки із визначеної під будівництво житлового будинку на будівництво будівель громадської забудови.

Суд натомість дійшов висновку, що вказана ділянка за цільовим призначенням вже належала до категорії земель житлової і громадської забудови, а ТОВ «ГРІН ГОТЕЛЬ» змінив лише вид цільового використання землі в межах однієї категорії. До того ж обґрунтував суд, управління архітектури раніше саме погодило проєкт рішення міськради про зміну цільового призначення ділянки.

Як «воювали» за землю на Лісопарку

Окрім висновку у рішенні суду виписано деталі набуття цим підприємством вказаної ділянки у власність, історію виділення землі на Лісопарку та спроби цьому завадити. Вважаємо це показовим прикладом, який демонструє схему дерибану земель рекреаційного призначення.

Так, у липні минулого року ТОВ-ка прийняла до свого статутного капіталу три земельні ділянки (кадастрові номери 3510100000:06:047:0156, 3510100000:06:047:0155, 3510100000:06:047:0153). Надалі цю землю об’єднали в одну ділянку і вже під новим кадастровим номером подали до мерії документи для підготовки вищезгаданого проєкту рішення про відведення землі шляхом зміни цільового призначення для «будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови (розміщення та обслуговування готелю)».

Вказані ділянки фігурують в іншому судовому рішенні, яке поливає світло на історію виділення цієї землі та спроби правоохоронців оскаржити дії мерії.

Зокрема, ще у 2016 році Кіровоградська місцева прокуратура позивалась до мерії та власника однієї з вказаних ділянок Олександра Анатолійовича Яремчука. Прокуратура хотіла повернути землю громаді.

242223233 897670950858713 5107720978946990871 n

У рішенні Кіровського райсуду йдеться, що прокуратура вимагала визнати недійсним рішення Кіровоградської міської ради від 21.09.2010 № 3951 «Про передачу земельних ділянок у власність по вул. Московській» в частині затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво будинку. Ділянка площею 1 тис. м. кв. на той період оцінювалась у понад 200 тис. грн. Загалом цим рішенням виділялось 2,2 га землі 22 особам.

Вимогу ґрунтували на тому, що затверджений у 2010 році проєкт не відповідає рішенню Кіровоградської міської ради № 1254 від 16.09.2008 року, яким надано згоду на його розробку.

«Згідно з Планом зонування території міста Кіровограда, затвердженого рішенням Кіровоградської міської ради № 2456 від 17.09.2013 року, спірна земельна ділянка знаходиться в рекреаційній зоні активного відпочинку. Тобто використання її для будівництва будівель і споруд суперечить містобудівній документації, а тому передача даної земельної ділянки для потреб містобудування суперечить нормам земельного законодавства. Наведене вказує на відсутність у Кіровоградської міської ради достатніх підстав та недодержання вимог законодавства при прийнятті відповідного рішення та, відповідно, на відсутність підстав для оформлення державного акту на спірну земельну ділянку», - вказувала тоді прокуратура.

Представники мерії до суду не ходили і клопотали, щоб справу розглядали без них. Представник власника ділянки заявляв, що не згодний з позицією прокурорів. Він заявив, що органи прокуратури ще в 2009 році вносили протест на згадане рішення Кіровоградської міської ради, яким у 2008 році дозволили початки розробку проєктів щодо відведення землі на Лісопарку.

Але рішенням Кіровоградської міськради № 2531 від 15.09.2009 р. цей протест було відхилено. Також тоді прокуратура зверталася до Кіровоградського окружного адміністративного суду, аби скасувати висновок про погодження цього скандального проєкту землеустрою, але суд відмовив у відкритті провадження.

Крім цього, на суді представник відповідача заявив – на той момент місто не мало плану червоних ліній (визначені в містобудівній документації відносно пунктів геодезичної мережі межі існуючих та запроектованих вулиць). Через це на думку відповідача, були й відсутні чіткі межі земель загального користування. Також місто не мало визначених меж земель рекреаційного призначення, що згідно з законодавством має бути затверджене у вигляді меж природно-заповідного фонду. Мовляв, наявність проєкту з чітко визначеними межами є доказом існування в межах міста земель рекреаційного призначення. Тобто, насправді лісомасив є, але на паперах це не природно-заповідна зона.

242135038 258804119583079 7750716167573424144 n

Цікаво, що цей спірний проєкт землеустрою пройшов чи не всі міські інстанції та отримав погодження. В рішенні суду йдеться, що у 2009-2010 роках проєкт пройшов погодження обласних управлінь Державної охорони навколишнього природного середовища та Держкомзему, управлінням містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради, міської санітарно-епідеміологічної станції МОЗ та відділу охорони культурної спадщини Кіровоградської ОДА.

Лише обласна Держсільгоспінспекція повідомила прокуратурі, що згідно з Генпланом, земля знаходиться на території зелених насаджень загального користування. І таким чином міськрада порушила вимоги ч. 4 ст. 83 Земельного кодексу в частині заборони передачі у приватну власність земель загального користування.
Посилаючись вищезгадані юридичні нюанси, а також пропущені строки позовної давності, позивач просив суд відмовити прокуратурі у задоволенні позову. Що той і зробив.

242155564 2930985820472936 7084799365746085460 n

Who is ТОВ «ГРІН ГОТЕЛЬ»?

Схоже, фірма реєструвалась саме під цей проєкт. Вона створена рік тому, записана на кропивничан Сергія Леонідовича Тарана, Андрія Сергійовича Плохотнюка та Рабдєва Романа Олексійовича, він же й директор. Згідно з Держреєстром, вони зробили внески до статутного фонду по трохи більше 300 тис. грн кожен. Приблизно таким є грошовий еквівалент кожної земельної ділянки, які об’єднали в одну під місце для готелю.
Що про них відомо? При реєстрації бізнесу Сергій Таран зазначав прописку в багатоповерхівці по вулиці Попова. Раніше він значився співзасновником аграрного підприємства «Інвест Грін». Нині на ньому ще ФОП, основним видом діяльності якого вказана роздрібна торгівля.

Андрій Плахотнюк також має ФОП з кведом будівельно-монтажних робіт.

Роман Рабдєв є співзасновником ТОВ «Хозторг-Центр», основним видом діяльності якого вказані торгівля деревиною і будматеріалами, ТОВ «ЗР Груп», що займається інжинірингом, ТОВ «Сучасні технології тваринництва», кведом якого вказане розведення тварин, ВКП у формі ТОВ «Аміс-ЛТД», що займається будівництвом приміщень (його співзасновницею та директоркою вказана Наталія Рибалкіна, відома конфліктом щодо забудови торговельних рядів біля Критого ринку). Також пан Роман заснував ПП «Форест-Буд» та є директором ПП «Осмос-Буд», ця фірма займається будівництвом та активно бере участь у публічних закупівлях. Зокрема, освоює підряди управління ЖКГ Кропивницької міськради, департаменту капбудівництва Кіровоградської ОДА та ін.

Підсумовуючи відзначимо, що свого часу відсутність чіткої земельної документації дозволила депутатам роздати під забудову міську рекреаційну зону. Нині через юридичні нюанси приватні підприємці планують забудувати територію біля місцевого озера. Формально нинішні депутати й чиновники відхрещуються від підтримки забудови Лісопаркової. Проте реальних кроків, які б юридично унеможливили будь-які спроби будівництва в рекреаційній зоні досі не зробили. Проєкт встановлення меж природно-заповідної зони час від часу спливає на порядку денному міських посадовців, проте заговорюється в чергових комісіях та зібраннях. Востаннє про необхідність розробити такий проєкт говорили на міських громадських слуханнях з питань збереження зелених насаджень. Чекаємо на результат.

Анастасія Зубова

#досвід_регіонів
#досвід_регіонів_доступ_до_води

 

Поширюйте

Коментуйте