Ексклюзив

Закупівлі дитячих майданчиків у Кропивницькому: виграє улюблениця?

. 11394

 

Що відбувається дитячих майданчиків з закупівлями в рамках Громадського бюджету Кропивницького.

 

Depositphotos 12110182 S

Умовне фото


У Кропивницькому цей інструмент участі громади в залученні фінансування на громадські ініціативи почав втілюватися з 2018 року. З того часу змінювались сума коштів, передбачених на реалізацію проєктів, а також принципи й умови конкурсу. Зокрема, відбувались трансформації з обмеження участі в голосуванні ініціатив, що передбачають капітальні роботи на об’єктах благоустрою чи так званих «шкільних» проєктах. Або ж передбачалась окрема категорія соціальних проєктів. Втім, попри трансформації, левову частку усіх проєктів складають спортивно-ігрові майданчики. Хто у Кропивницькому є їх основним постачальником та як проходять такі закупівлі?

У переліку проєктів, які реалізуються в Кропивницькому у поточному році в рамках Громадського бюджету, заплановано будівництво близько 10 спортивно-ігрових комплексів. Частина з них у стадії підготовки, а деякі вже облаштовані. Замовниками робіт виступають міські управління молоді та спорту, а також освіти і житлово-комунального господарства. Почнемо наше дослідження із закупівель управління молоді та спорту.

Згідно з сайтом міськради Кропивницького, вказане управління є замовником робіт з облаштування 4 майданчиків. Усі роботи виконала ФОП Анашкiна Ольга Володимирiвна.

Закупівля спортивно-ігрового майданчика «Рости здоровим!» на прибудинковій території по вул. Юрія Коваленка, 9 проведена за процедурою відкритих торгів. Оголошена очікувана вартість – 250 тис. грн. На тендер окрім Ольги Анашкіної, яка запропонувала поставити обладнання для спортмайданчика на 249,7 тис. грн, подало свою пропозицію у 249,9 тис грн чернігівське ТОВ «Сіверспорт». Обидва учасники свої цінові пропозиції у ході аукціону не змінювали. Згідно з договором, укладеним з Ольгою Анашкіною у травні, в комплект майданчика увійшло 13 різних вуличних тренажерів та ігрових елементів, а також одна система відеоспостереження.

Спортивний майданчик на прибудинковій території ОСББ «Злагода-Люкс» обійшовся місту у 297,3 тис. грн. Окрім Ольги Анашкіної участь в тендері взяли ФОПи Кононенко Андрій Вікторович та Костенко Ірина Володимирівна. Їхні цінові пропозиції за результатом аукціону були дешевшими – 205 і 225 тис. грн відповідно. Але документи цих ФОПів відхилили. Андрій Кононенко, йдеться у рішенні тендерного комітету, не надав банківську гарантію про забезпечення тендерної пропозиції, а також підтвердження, що його технічний спеціаліст виїжджав на місце, визначене під майданчик для огляду з замовником. З другим ФОПом ще цікавіше. Ірині Костенко також відмовили з низки причин. Вона спробувала оскаржити відмову, але управління було невблаганним і уклало угоду з Ольгою Анашкіною, цінова пропозиція якої була дорожчою на понад 70 тис. грн. Згідно з договором, підприємиця поставила 10 різних вуличних тренажерів та ігрових елементів, а також лавку, штучне покриття під комплекс і огорожу.

Спортивно-ігровий майданчик на прибудинковій території «Молодіжний район «Попова» розігрували між Ольгою Анашкіною та Андрієм Кононенком. Як і в попередній закупівлі, пану Андрію не пощастило. Його цінова пропозиція у 299 тис. грн, була дорожчою від прайсу Анашкіної, що склав 298,232 тис. грн. Обидва учасники були принциповими і подані початкові цінові пропозиції не змінювали під час аукціону. Відтак, за вказану суму пані Ольга поставила 11 різних тренажерів та ігрових елементів, 3 паркові лавки, урну та огорожу.

За дитячо-спортивний майданчик на 101-му мікрорайоні місто заплатило Ользі Анашкіній 249 тис. грн, що на 700 грн менше ціни, яку пропонував інший учасник торгів ФОП Попенко Роман Володимирович. Хоч, торгами це назвати складно, адже обидва учасники не змінювали цінових пропозицій у ході аукціону. Та й вигравати другий ФОП, схоже, не збирався, адже в складі його тендерної пропозиції лише набір реєстраційних документів та формальних довідок без будь-яких даних про товар тощо. Ольга Анашкіна натомість підготувала кіпу паперів із довідками попередніх реалізованих угод, різноманітні свідоцтва та сертифікати на свої тренажери. Згідно з договором, вона поставила дитячий ігровий комплекс «Трибаштовий», гімнастичний комплекс, два вуличні тренажери, 5 паркових лавок і 3 урни.

У підсумку бачимо, що «улюбленицею» міського управління молоді та спорту є місцева підприємиця Ольга Анакшкіна. Конкуренція на подібних тендерах досить млява. І схоже, поодинокі учасники складають досить умовну конкуренцію, аби міські управління могли оперативно провести закупівлю та виконати проєкти Громадського бюджету. Крім ФОПа на Ользі Анашкіній значиться ПП «Чистий Єлисаветград» і ПП «Чистий Єлисаветград-2016», котре також надавало послуги з облаштування дитячих майданчиків на замовлення міських управлінь освіти та ЖКГ. З 2018 року ця фірма заробила понад 3 млн грн. Пані Ольга була помічницею Олександра Шаталова – кандидата в народні депутати по одномандатному мажоритарному округу від Партії Регіонів у 2012 році. В минулому - керівник громадської приймальні Кіровоградської обласної організації Партії регіонів. У 2014 році засвітилась в партдіяльності створеної на уламках ПР «Партії розвитку України», яку очолив ексголова ОДА часів Януковича Сергій Ларін. На місцевих виборах 2015 року балотувалася у Кіровську районну та Кіровоградську міську ради.

Анастасія Зубова

#досвід_регіонів
#досвід_регіонів_громадський_бюджет

#досвід_регіонів_бюджет_участі

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама