Ексклюзив

Марго Книголюбка: 8-річна дівчинка створила відеоблог про книжки (ВІДЕО)

 Автор: Анастасія Дзюбак. 6333

 8-річна Маргарита Частакова з Кропивницького вже майже два роки веде відеоблог про книжки. Знімати відеовідгуки про книги, що сподобались, допомагають батьки.

photo5251357033242933154

«Почала два роки тому, коли був карантин і було дуже нудно», - каже вона.

Тоді ще 6-річна Маргарита хотіла завести канал про хом’ячків.

«Але, на жаль, хом’ячки живуть не так довго як книжки. Так сталось, що тоді ми записали перший книжковий огляд для знайомої письменниці. Так сталось, що вона з дитинства завжди зі мною і знає багатьох наших письменників, і так воно у нас закрутилось», - розповідає мама Надія Гармазій.

Відео допомагають знімати батьки. Тато допомагає з відео і поширенням у соцмережах, а мама скорочує тексти оглядів.

Відео з Ютуб-каналу Марго Книголюбка

«Допомагаю трошечки скоротити огляди. Бо огляд має бути коротким і по суті, а в нас часом буває дуже багато деталей», - розповідає вона.

Каже, як мама підтримує це з одною метою: хоче щоб донька вміла висловлювати свою думку.

«Я працюю викладачем, починаючи від 5 класу до студентів і бачу як часто зараз важко дітям дається говорити, висловлювати думки зв’язно. Для цього інстаграмного покоління характерне кліпове мислення. І моя мета, щоб Маргарита вчилась висловлювати свою думку. Якщо їй це набридне – теж її підтримаю. Зараз це така корисна забавка», - каже Надія.

Окрім того, це стимулює до читання. Адже, якщо вона нічого не прочитає, то і відео немає про що робити.

Дівчинка розповідає про книжки, які сподобались.

Одна з останніх книжок, які прочитала Маргарита та зробила «Світ у вулкані» Ольги Максимчук. Їй подобаються книги, де є магія і пригоди. Щось вона читає сама, а десь допомагає тато. З ним у двох зараз читають п’яту частину «Гаррі Поттера».

photo5251357033242933245

«Мені подобається серія книжок про Джуді («Джуді Муді» вийшла у «Видавництві Старого Лева»), бо вона така дівчинка, яка не здається», - каже Маргарита.

У них у сім’ї навіть кішка читає: заглядає у книгу, коли читає хтось інший.

Зараз до дівчинки почали звертатись із різних видавництв і пропонувати книги на огляд.

«Нам нещодавно подарували збірку оповідань «Рятуйте, мене примушують читати». Довго сміялись, бо у нас в сім’ї нікого не доводилось примушувати читати. Дуже хочу, щоб нам вдалось це зберегти на майбутнє», - каже мама.

 

Про священика. який зібрав багатотисячну аудиторію у ТікТок читайте тут.

Поширюйте

Коментуйте