Ексклюзив

Від смерчу, вибуху газу чи затоплення: як застрахувати житло

. 4787

Практика страхувати квартиру чи будинок – досить нетипова для українців. В країні частіше можна почути про страхування автомобіля. Рідше зустрічаються розмови про страхування здоров’я і життя. Ще однією самостійною можливістю, якою можуть користуватися українці – страхувати своє житло від стихійних явищ чи банального затоплення квартири сусідами зверху. І на неї українці не звикли витрачатися.

strahovka

За останні кілька років у Кропивницькому сталось кілька випадків, коли оселі стали жертвами лиха: проносився смерч, стався обвал стелі в квартирі через ремонт, а минулого тижня вибух газу в багатоповерхівці на Попова. Власники помешкань не страхували своє житло і тепер хоч якось допомогти з їх бідою могло лише місто. Тому «Гречка» вирішила поцікавитися, які є нині варіанти страхування житла.

Страхові компанії пропонують окремі пакети виплат у разі пошкодження квартири чи будинку від стихійних явищ, крадіжок чи халатності сусідів. Це страхування в Україні – добровільне. Тобто кожен самостійно обирає чи страхувати своє майно.

Як купити страховку житла?

Нині придбати страховку на житло можна навіть онлайн. Для оцінки майна у такому випадку навіть не обов’язково викликати страховика для оцінки майна.

Зазвичай застрахуватися можна як від вибуху газопроводу, так і влучання блискавки чи урагану.
При цьому зазначають, що сума виплати залежить від розміру шкоди. До розміру збитків входить вартість матеріалів: клей, шпалери та вартість відновлювальних робіт.

Суму збитку визначає незалежний експерт коштом страхової компанії. До речі, сума виплати не може бути більшою за страхову суму.

Наприкалад, в Приватбанку, біцяють, що онлайн-оформлення поліса займає всього 5 хвилин, а відшкодування за ним – протягом 30 днів. За цей місяць мають провести експертизу й визначити суми збитків. Виплатити відшкодування мають протягом трьох днів з моменту ухвалення рішення.

Страховий тариф – ставка страхової премії з одиниці страхової суми за визначений строк страхового покриття – 0,48 % від страхової суми.

Один з популярних банків через компанії посередники, наприклад, пропонує три пакети:

 • «Економ» – страхова сума 50 000 гривень, щомісячний страховий платіж становитиме 20 гривень (240 гривень на рік);
 • «Стандарт» – страхова сума 125 000 гривень, щомісячний страховий платіж становитиме 50 гривень (600 гривень на рік);
 • «Еліт» – страхова сума 250 000 гривень, щомісячний страховий платіж становитиме 100 гривень (1 200 гривень на рік).

Окремо кожна страхова компанія пропонує свої варіанти пакетів.
Наприклад, можна застрахувати квартиру чи будинок від таких ризиків:
затоплення, пожежі, стихійного лиха, крадіжки зі зломом. Це комплексний захист одним договором квартири/будинку, рухомого майна, господарської будівлі та відповідальність перед сусідами.
При цьому не буде огляду майна, не потрібно заповнювати заяву на страхування та складати перелік майна.
При цьому страхування майна відбувається за його оголошеною вартістю, а не згідно з його дійсною вартістю.
Пропонують навіть розстрочку.
При цьому можна самостійно обрати вартість страхування.
На сайті достатньо залишити заявку онлайн і з Вами зв’яжуться.

Також можна розраховувати на відшкодування додаткових витрат:

 • на тимчасове проживання під час проведення відновлювального ремонту;
 • на відновлення документів на житло;
 • на оплату комунальних платежів за застраховане майно на період проведення
 • відновлювального ремонту.

Також варто із страховою уточнити список предметів майна, за які страхова не заплатить. Наприклад, за ювелірні вироби чи ноутбук. Це варто зробити перед тим, як укладати договір.
Можна оформити окремі договори страхування. Наприклад, зробити страхування відповідальності перед третіми особами (сусідами), гарантія виплати страхового відшкодування за збитки, завдані життю, здоров'ю та/або майну у результаті вашої провини та внаслідок:

 • пожежі;
 • вибуху газу;
 • витікання води, включно з акваріумів.

Вартість страхування залежить від виду нерухомого майна, розміру страхової суми та франшизи.

Скільки коштує страхування нерухомості?

На формування ціни страхування нерухомості впливає розмір страхової суми. Клієнт може самостійно вибирати його в рамках запропонованих варіантів, які пропонують страхові компанії. Наприклад, страхова сума на квартиру з внутрішньою обробкою може коливатися від 15 тисяч до 800 тисяч гривень. Як правило, вибирається сума, яка відповідає найбільш імовірним середнім збитків. Вона не може перевищувати ринкової вартості застрахованого майна. Якщо при виникненні страхового випадку представник страхової компанії засумнівається в заявленій вартості майна, він має право запросити незалежного оцінювача. В середньому, страхування нерухомості обходиться в 0,3-0,35% від її ринкової вартості.

Як отримати страховку?

Наперше треба буде повідомити страхову компанію про страховий випадок за номером телефону протягом 24 годин після його настання.

Протягом трьох робочих днів після настання страхового випадку ще треба повідомити в письмовому вигляді про подію (лист, факс).

Також треба буде овідомити про випадок до ЖЕКу, поліції, надзвичайникам.

Надати страховику можливість провести огляд.

Необхідні документи для отримання страховки

Крім письмових заяв і документів, що підтверджують особу страхувальника, необхідно буде надати:

 1. технічний паспорт на нерухомість,
 2. довідку з компетентних органів – поліції чи ДСНС,
 3. перелік пошкоджень,
 4. рішення експерта,
 5. документ, що підтверджує майновий інтерес страхувальника
 6. інші документи, які страховик має право вимагати на свій розсуд.

Довідка обов`язково повинна містити причину виникнення пошкоджень, перелік пошкоджених частин і розміри пошкоджень, а також їх фото.

Терміни виплати відшкодування

У різних страхових компаніях терміни можуть сильно відрізнятися. Розраховуйте мінімум на місяць. І обов'язково уточнюйте це питання до підписання договору страхування.

Зміни в законодавстві про страхування

Наприкінці 2021 року був оновленій закон «Про страхування». Фахівці вважають, що прийнятий закон може стати правовою основою для розвитку ринку страхування в країні. А в українців буде більше підстав довіряти страховим компаніям. Одна з них – гарантія страхових виплат. Повність закон вступить в дію в січні 2024 року. Як повідомляла Асоціація страховиків України, у найближчі два роки страховій спільноті разом з НБУ та ВРУ треба буде розробити, опрацювати та прийняти майже 50 нормативних актів пов’язаних з прийняттям законом про страхування.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама