Ексклюзив

Від Кропивницького до Маямі: як український бейсболіст прославляє Україну в США

. 6296

Девід Боске став першим в історії бейсболістом з України, який виборов трофей у бейсбольних змаганнях в США. Три роки тому він грав за кропивницьку молодіжну команду, тепер же розраховує на спортивну стипендію в одному з коледжів Маямі в Америці. Історію українського бейсболіста у перекладі з газети The Miami Herald опублікували на фейсбук-сторінці Ukraine Baseball Softball.

Devid Boske

Як українець з Америки грав за Кропивницький

Батько Девіда Боске, Адріан, народився на Кубі. Наприкінці 1980-х років він поїхав навчатися в університеті до України, де познайомився і одружився з майбутньою матір’ю Девіда, Наталією Опенченко. Девід народився і жив на Луганщині разом з трьома братами і сестрою до свого десятиріччя. Проте у 2014 році через напад Росії на Україну йому довелося переїхали до штату Флорида в США.

Там у місті Маямі Девід Боске декілька років був на домашньому навчанні. За цей час він вивчив англійську та іспанську мови і захопився бейсболом – грою, в яку до цього ніколи не грав. Так він став виступати за бейсбольну команду «Miami Christian», і навіть трохи навчив своїх одноклубників української.

«Він прийшов до нашої школи й добре адаптувався на полі та поза полем. Його тут дуже поважають, він чудовий товариш по команді. Йому подобається бути волонтером у нашій шкільній спільноті», – розповів тренер Miami Christian Кріс Куадра.

Попри те, що більшість членів його сім’ї зараз мешкають в США та інших країнах, Девід все одно відвідував Україну кожного літа. Так, у 2019 році він дуже хотів взяти участь у змаганнях в Україні, і кропивницька бейсбольна команда «BioTexCom-СДЮШОР» пішла йому назустріч. Саме в її складі він брав участь у вищій лізі чемпіонату України з бейсболу у 2019 році.

Davyd Boske 2019Девід Боске на бейсбольному полі «Діамант» у Кропивницькому. Фото: Юрій Ілючек

«Мене дружньо зустріли у команді, ми швидко зігралися, я себе почуваю вільно. Я дуже радий повернутися на батьківщину, знову відчути холод – бо в Маямі дуже спекотно. Цікаво побачити, як змінилася система тут», – розповідав Девід під час інтерв’ю у 2019 році.

Тоді він зізнався, що планує грати за збірну України.

Під американський гімн – з українським прапором

Про повномасштабне вторгнення Росії в Україну Девід дізнався з повідомлення від рідних. Він прочитав його за 15 хвилин до початку матчу, в якому мав дебютувати в сезоні у ролі стартового пітчера своєї шкільної команди.

«Це було справді жахливо – бачити, що відбувається у моїй країні. Але мені потрібно було зібратися, вийти на поле й грати. Це було дуже важко», – зізнався Девід Боске.

Коли на полі його команда вишукувалася перед грою і традиційно залунав гімн Америки, на плечах у Девіда був синьо-жовтий прапор на плечах. Тоді Боске провів один з найкращих своїх стартів сезону: за шість іннінгів проти команди Miami-Dade він віддав лише один ран та записав на свій рахунок перемогу.

«Я знаю, що у Девіда в Україні є друзі, які стали солдатами. Він запитав, чи можна йому виходити із українським прапором на кожну гру, а ми відповіли, що звісно можна. Наші гравці та їхні батьки підтримали Девіда», – додав тренер Кріс Куадра.

Боске продовжив виходити з прапором України на кожне шикування протягом послідуючих місяців, і тримав прапор протягом кожної гри, якщо перебував на лаві запасних.

А вже 24 травня Боске тріумфально підняв угору прапор України, коли він та його товариші з Miami Christian втрете за останні п’ять років виграли чемпіонат штату Флорида.

«Я сподіваюсь, що всі в моїй країні залишаються сильними та продовжують боротися, що врешті-решт повернемо нашу землю. Я щаливий, що можу прославляти свою країну через бейсбол, який я люблю. Сподіваюся, ми зможемо показати, що Україна має міць, що ми залишаємося сильними та переможемо», – зізнався Девід Боске.

Devid Boske2

Ця історія вперше була опублікована на сайті газети The Miami Herald 5 червня 2022 року Андре Фернандесом.

Всі фото з Флориди авторства Кріса Тіллі.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама