Ексклюзив

"Лелека наче зниклий батько на війні": як на Кіровоградщині переселенці врятували пораненого птаха (ФОТО)

 Автор: Таміла Делюрман. 7199

 Переселенці із Харкова, які наразі живуть на Кіровоградщині, в одному із сіл області знайшли пораненого лелеку та доклали максимум зусиль, аби врятувати його. Наразі птахові вже зробили операцію в Дніпрі, але ще потрібно його за кілька днів перевезти назад у Кропивницький.

 9334589b 8bbf 4e8c 9a28 e582168f13ba

Євгенія живе з дітьми та чоловіком у селі неподалік Кропивницького. Сюди вони переїхали із Харкова після повномасштабно вторгення російських загарбників в Україну. Саме вона та її діти врятували лелеку. Історію порятунку жінка розповіла "Гречці".

"Днями зранку діти знайшли пораненого лелеку. Їм сусіди сказали, що лежить лелека, але до нього не можна підходити, бо виклює очі. Вони прибігли і покликали нас. Ми зараз шукаємо чоловікового батька, який безвісти зник під Лисичанськом. Коли він йшов на війну, у нього була зламана нога, яка погано зросталася після перелому і був постійний набряк і посиніння. А тут цей лелека - наче батько який намагається повернутися додому", - розповідає Євгенія.

Жінка одразу зрозуміла, що у птаха зламана лапа, бо вона аж висіла як палиця. Родичка Євгенії працює ветеринаром у Компаніївці, вона намагалася знайти допомогу тут, але через війну місцевий ветеринарний технікум зачинений, і не було кому рятувати.

39a42ddc 411a 4b3e bcd7 d8a97bd3d708

"Ми поїхали на роботу в місто, одна з актрис театру допомогла з пошуком і долучила свого племінника-ветеринара. Ми повернулися в село і забрали лелеку в місто, в клініку "Доктор Вет". Під час огляду стало зрозуміло, що перелом зі зміщенням, потрібно вставляти шпицю в кістку. Зробити це може тільки спеціальний лікар-орнітолог."

Клініка зустріла рятівників птаха привітно. Одразу знайшли лікаря, домовилися з ним, оглянули птаха, грошей не взяли, ще обіцяли допомогти грошима, а також надали спеціальний бокс-переноску.

0ebef1c0 00d6 4a37 90b2 e0fad5c6f9e5

"В клініці сидів чоловік з мопсом, пропустив нас першими, і коли вже виходили, всунув 200 грн на порятунок лелеки, сказавши, що він сам із Краматорська і дуже любить тварин", - зазначає жінка.

Все питання було в транспортуванні тварини до Дніпра. Через оголошення в соцмережі шукали варіанти. Багато хто відмовлявся, але знайшлися і небайдужі люди. І вже вчора о 9 ранку лелека поїхала на Дніпро.

Там йому одразу зробили операцію. Наразі лелеці потрібна реабілітація місяць і відкорм. В клініці "Звірятко"в Дніпрі його не можуть довго тримати, потрібне транспортування назад до Кропивницького. Тому рятівники лелеки знову шукають небайдужих, які відгукнуться перевезти птаха назад.

9af8e1d6 cb1f 42a8 a4a5 f9e4fa6b7546

"Птахам не можна отримувати наркоз через ін'єкцію, а інгаляційного у Кропивницькому немає. Тому довелося везти поранену аж у Дніпро. До речі, це дівчинка", - уточнює Євгенія.

Наголошуємо, лелеку потрібно буде транспортувати із Дніпра до Кропивницького. Для тих, хто має можливість і бажання це зробити варто написати про це Євгенії у коментарях під цим дописом у фейсбуці.

 

Автор: Таміла Делюрман

Фото: з особистого архіву Євгенії

Поширюйте

Коментуйте