Ексклюзив

Для допомоги армії: знам'янчанки створюють унікальні еко-сумки (ФОТО)

. 2374

Знам'янчанка Дарина Патиковська разом зі своєю мамою Інною Крижанівською виготовляють еко-сумки, які наразі називають популярним словом "шопери". Виручені від продажу гроші віддають на потреби ЗСУ.

sumka

Дарина розповіла "Гречці", що розпочали займатися цим від самого початку повномасштабного вторгнення, адже хотіли бути корисними для армії.

"Я керівник гуртка образотворчого мистецтва. Все моє життя пов'язане з творчістю, з малюванням. Моя мама теж творча особистість. Коли почалося вторгнення російської федерації, ми одразу задумалися про те, як ми можемо допомогти країні. Я розуміла, що я можу тільки малювати і навчати дітей малюванню. Тому могла допомогти лише грошима, проте моя зарплатня невелика, аби мати змогу донатити армії. Так ми вирішили створювати щось своє, аби мати змогу допомагати", - розповідає мисткиня.

Мама жінки, пані Інна, вже давно займається швацькою справою. Вона запропонувала, що буде шити сумки, а Дарина, щоб їх розписувала. Таким чином виготовляти і продавати свої вироби, аби виручені кошти направляти на допомогу ЗСУ.

 sumky 2222

"Ця ідея була не бізнесовою, а виключно на волонтерських засадах. Лишаємо лише невеличкий відсоток, аби мати змогу придбати необхідні фарби та матеріали для пошиття наступних сумок", - зазначає Дарина Патиковська.

Загалом справа не тільки благодійна, але й має екологічну складову, адже жінки здебільшого використовують тканини від вже існуючих речей на переробку: джинси, лляні штори і подібне.

Матеріали шукають самі. Проте, якщо хтось має, що запропонувати для переробки, то з радістю приймуть допомогу. Найголовніше, щоб тканина була міцна та якісна.

s33

"Використовуємо лише якісні тканини, адже хочемо, аби наші вироби не лише гроші на донати приносили, але й людині, яка придбає сумку, щоб вона служила довго та приносила користь. Тому тканина повинна бути цупкою, якісною та натуральною."

Крім того, і фурнітуру, в основному, рукодільниці беруть зі старих сумок, чи одягу, якщо вона якісна та має хороший вигляд. Адже часто блискавки та інші елементи сумок набагато витриваліші, ніж сам матеріал, з якого їх виготовляються для масмаркету.

На сьогодні деякі вироби є в наявності, але в основному жінки працюють на замовлення.

Вартість таких "шоперів" коливається від 250 до 350 гривень, в залежності від наявності кишеньок та фурнітури.

Одразу після продажу сумки, художниця переводить гроші на загальнодержавний спеціальний рахунок допомоги ЗСУ, або знам'янській волонтерці Дар'ї Валовій, яка збирає допомогу на певні конкретні речі, обладнання та інше для окремих військових підрозділів.

Продають еко-сумки на сторінці в Instagram за цим посиланням. Також можна замовити, зателефонувавши Дарині за номерами: 0994238196; 0683192907.

s44

Нагадаємо, "Гречка" розповідала історію кропивничанина, який від початку повномасштабного вторгнення почав писати пісні і наразі працює над своїм першим альбомом.

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама