Ексклюзив

Майстриня з Кіровоградщини в'яже унікальні шапки для допомоги ЗСУ (ФОТО)

 Автор: Таміла Делюрман. 4948

 Алла Стоян із Добровеличківки, що на Кіровоградщині, з перших днів повномасштабного вторгнення займається волонтерством. А щоб мати змогу і самій вкладати кошти у діяльність своєї організації, продає свої вироби. Жінка виготовляє унікальні ексклюзивні шапки та брошки і прикраси.

 

s1

Пані Алла розповіла "Гречці", що волонтерити почала ще з 2014 року.

Тоді вона ще працювала у школі. Разом з колегами активно допомагала, чим могла для бійцям на сході країни.

З часом потреби армії трішки зменшилися, допомога волонтерів із школи, де працювала жінка, теж стала менш потрібною. Згодом вона взагалі змінила роботу, отримавши посаду головного спеціаліста у відділі освіти селищної ради. Так волонтерська діяльність Алли Стоян призупинилася.

Проте від початку повномасштабного вторгнення, в той же день, 24 лютого, жінка почала знову допомагати. Найперше відкрила збір коштів у соцмережі, аби закупити необхідне спорядження для бійців. Цього разу вона вже разом із Вікторією Яремчук, син якої Олександр Яремчук зник безвісти на сході країни у 2014 році , зібравши однодумців, створили волонтерську організацію "Вікторія", яку офіційно зареєстрували і яка наразі активно допомагає різним підрозділам на передовій.

308114248 5648477135216481 5975290675769631411 n

"Намагаємося дістати все, що тільки можна - від чаю до колес. Зараз, якщо все складеться, як заплановано, то плануємо придбати машину. Працюємо без посередників. Напряму зв'язуємося з бійцями, дізнаємося потреби і виконуємо їх. Кожного з них я знаю практично особисто. Щовечора я спати не ляжу, поки не повідписуюся до них і не дізнаюся як спраи, як день пройшов, що потрібно", - розповідає пані Алла.

Говорить, що від початку їхня організація майже повністю спорядила місцевих тероборонівців. Мешканці громади активно долучалися до збору коштів, завдяки чому вдалося це зробити. Наразі, бійців відправили вже "далі", от так надалі й продовжують допомагати і їм, й іншим підрозділам, з якими сконтактувалися вже в процесі діяльності.

В певний момент волонтерка зрозуміла, що потрібно повернутися до своєї творчості, адже це також зможе приносити гроші для допомоги армії.

Алла Стоян почала займатися рукоділлям із 2015 року. Спочатку виготовляла ляльки-мотанки, потім і різноманітні брошки та різні прикраси.

b1

"Із шапками все почалося, коли пішла з роботи з відділу освіти. Зрозуміла, що не зможу сидіти без діла. Вирішила, що почну втілювати в життя свої нові творчі ідеї", - згадує рукодільниця.

Так з'явилася перша шапка з котами.

s2

Жінка побачила таку в інтернеті. Вона коштувала понад 3 тисячі гривень.

"Для мене це було космічно дорого. Я тоді вирішила, що й сама зможу таке зв'язати. Отрималося. Діти мене одобрили. Сказали "мама - це круто, в'яжи далі", - посміхається пані Алла.

Перед війною, якраз за тиждень до повномасштабного вторгнення, чоловік навіть купив для неї в'язальну машинку, щоб мала змогу в'язати вже на більш професійному рівні. Проте з того часу рукодільниця навіть не розпакувала її.

"Відколи війна почалася протягом трьох місяців взагалі нічого із творчості не могла робити. Був такий стан, що не йшло воно мені. Аж поки я не зрозуміла, що цим я зможу допомагати нашим хлопцям", - зазначає жінка.

Так з'явилася нова шапка. Пані Алла спробувала її продати. Мала успіх. Тому вирішила продовжувати.

Шапки виставляє на продаж в соціальних мережах. Практикує проведення аукціонів, аби мати змогу побільше отримати грошей для покриття потреб бійців.

"Просто так не кожен собі може дозволити купити шапку за такою ціною, особливо якщо врахувати, які зараз часи. Але, коли мова йде про те, що ці гроші підуть на ЗСУ, то охочих багато. Нині чи не кожен намагається хоч якось допомогти нашим захисникам. А тут - й унікальну шапку отримаєш, і армії допоможеш", - коментує волонтерка.

s3

Унікальність шапок в тому, що пані Алла їх створює без спеціальних схем. Все в'яже "з голови". До всього, вони виходять ще й ексклюзивними, адже повторів жінка не робить.

"Не можу я повторити. В мене просять "дай схему", а як я її можу дати, коли її немає. Все йде "з голови", в'яжу так, як я його собі бачу. Тому й дві однакові теж не отримуються, бо двічі ті елементи по-однаковому в голову не прийдуть. Та й повторюватися я не люблю/"

Процес створення шапок відбувається у кілька етапів. Спочатку потрібно її зв'язати інтарсією (ред. - вид в'язки). Потім окремі елементи вивалюються вовною. Далі створюється вишивка, а взалежності від дизайнів, то застосовуються намистини, бісер, паєтки та подібне.

На створення одніє такої шапки Алла Стоян витрачає близько п'яти днів.

"Точніше ночей, адже в'яжу здебільшого вночі. Це може бути й до другої години ночі і більше. В залежності, як ввійду в процес. Іноді просто зупинитися вже не можу", - говорить з усмішкою майстриня.

308058686 5656380951092766 4150136285767246383 n

Наразі жінка акивно продовжує створювати нові вироби. Все, що є в наявності, реалізує у соцмережах, а всі виручені кошти направляє на допомогу ЗСУ.

307655144 5651347341596127 35857963133276162 n copy

Знайти та замовити вироби, а заодно й допомогти захисникам та захисницям, можна на сторінках Алли Стоян у соцмережах:

Instagram - за цим посиланням;

Facebook - за цим посиланням.

 

Таміла Делюрман

Фото зі сторінки Алли Стоян у Facebook

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте