Ексклюзив

"Війну треба прийняти як факт і знайти себе в ній" - Іван Леньо(ВІДЕО)

 Автор: Таміла Делюрман. 8110

 

У Кропивницькому днями відбувся концерт гурту "Kozak System". Музиканти прямо посеред площі Героїв Майдану заряджали драйвом, патріотизмом та вірою в перемогу.

 photo 5309906182040828660 y

Про свій благодійний тур, про життя під час війни та про мотивації учасники гурту розповіли під час творчої зустрічі, яка відбулася перед концертом.

Найперше, на чому наголосив фронтмен гурту Іван Леньо, що не потрібно очікувати закінчення війни, а знайти себе в ній.

"На кожному концерті я завжди говорю людям, які до сьогодні ще себе не знайшли, що не потрібно очікувати закінчення війни. Її потрібно прийняти. Прийняти як той факт, що вона невідворотня і потрібно в ній себе знайти. Тоді життя зміниться. Тоді не буде панічних атак та страху, який багатьох супроводжує. Як правило люди бояться того, чого не знають. І ми всі на перший-другий день війни боялися, бо не знали що робити."

photo 5309906182040828663 y

За словами музиканта, на другий день війни він зателефонував своєму другу поліцейському і сказав, що з Києва не поїде, але йому потрібна зброя і ті люди, чи спецзагін професіоналів, з якими буде більш-менш зрозуміло як діяти. Адже він зовсім не мав військового досвіду.

"І ніхто з нас такого досвіду не мав - ми музиканти, а не військові. Але так чи інакше , на той момент ми розуміли, що будемо стояти до останнього, але повинні розуміти як стояти і що тримати в руках."

Три місяці музиканти гурту волонтерили, а фронтмен ніс службу з поліцейськими. Коли вигнали окупантів з Київської області, вони все-таки вирішили зустрітися.

"Бо все-таки в першу чергу ми музичний гурт і наш фронт - культурний. Але якими мають бути ці концерти ми ще не розуміли. Я, наприклад, був проти, тому що за цей час я набачився таких речей, які мене змінили. Разом з патрульними ми робили багато роботи. Возили зброю, евакуювали дітей. Заїжджали в щойно деокуповані Бучу, Ірпінь, Гостомель... Я побачив такі речі, чого раніше не бачив і мене це затягнуло, як і затягує кожного чоловіка. Я рвався далі. Проте з гуртом ми повинні були чітко зрозуміти, обрати як ми воюємо далі - на мілітарному чи на культурному фронті."

photo 5309906182040828655 y

Тоді вирішили зробити пробний концерт у Львові. Він неймовірно надихнув гурт на те, що треба продовжувати.
Величезна кількість українців були змушені покинути свої домівки на окупованих територіях і вивезти дітей. Вони всі до сьогодні не мають куди вертатися і це велика кількість людей.

"А коли ти відігруєш такий концерт і між піснями з ними спілкуєшся - вони відчувають, що не самотні. Ми їм розповідаємо про засоби війни, про стан речей на війні. Ми розповідаємо, щоб не чекали завтрішнього дня. Коли є можливість на пів години прийти у волонтерський хаб, поплести сітки, зварити хлопцям борщу, долучитися до якоїсь справи, тоді кожен себе зможе знайти і внього не буде докору сумління. Адже в перші дні війни такі докори відчували всі. Тоді людям стає легше і вони починають вірити, бачити на горизонті світло і переможний кіець війни."

Іван Леньо говорить, що після концертів вони фотографуються і вислухають багато історій, які на них дуже впливають. Це дає картинку того, як українці переживають цю війну.

Крім того, він зазначив, що виступи гурту - це не концерти, бо немає розважальної складової. А це виступи, які надихають, які допомагають щось зрозуміти. Дають можливість допомогти армії і відчуття людям, що вони щось зробили, вкинувши гроші у скриньку на нашому виступі.

Завдяки своїм благодійним концертам, гурту вдалося вже купити понад 20 дронів, декілька пікапів, генератори та інші необхідні для ЗСУ речі.

Також фронтмен гурту розповів про ціль концертів закордоном. Він говорить, що у європейців інше ставлення до війни, крім поляків, які одразу залізобетонно на наш бік. Австрійці, німці, французи - вони продовжують гратися в лібералізм, хочуть бачити дві сторони. Ціль виступів гурту сказати їм справжню правду.

"Ми переможемо. Ми переможемо однозначно мілітарно. Але надалі на нас чекає ще багато роботи. І чи не найважливішої роботи - це культурний та просвітній фронт. Діти користуються інтернетом і надалі їм будуть можуть попадатися якісь пропагандистські штуки. А росіяни - вони ж поки не розпадуться на молекули, то не дадуть нам спокою. Тому потрібно контролювати культуру, будувати її залізобетонно, щоб ніколи більше навіть натяку не було на те, що сюди якось просочиться рускій мір", - пісумував Іван Леньо.

photo 5309906182040828666 y

Більше деталей із спілкування з гуртом "Kozak System" дивіться у відео від "Гречки":

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте