Ексклюзив

Забуваємо про кам’яні джунглі: варіанти озеленення для Кропивницького

 Автор: Таміла Делюрман. 4696

 Питання озеленення міста не один раз піднімалось екоактивістами в довоєнний час, а в післявоєнний воно точно стане більш актуальним. Які нові “зелені оазиси” могли б з'явитися у Кропивницькому, якщо врахувати поради підготовлені експертами у «Довіднику відбудови міст».

 

ozelenennia

Фото умовне/Вулиця в Парижі

Фахівці «Урбанина», спираючись на вдалий досвід світових спеціалістів, радять створювати функціональні зелені зони, які зможуть підвищити привабливість міського середовища та будуть стійкими до змін клімату.

Смуги з багаторічними рослинами

02

Їх основна перевага в тому, що вони не потребують регулярних покосів, чого не можна сказати про звичайні газони. У таких смугах можна комбінувати найрізноманітніші багатолітні рослини, створюючи цікаві композиції. Наприклад, до суміші диких польових і лугових квітів додати трави газонного типу. Вони точно будуть стійкими до вигорання у найспекотніші літні дні та потребуватимуть мінімум води.

022

Де такі смуги можна зробити у Кропивницькому? Як варіант – вулиця Полтавська. Нова дорога, є узбіччя, де ростуть тополі, але газон зі звичайною травою потребує постійного догляду. І не завжди він виглядає охайно.

Смуги з кущами

03

Доречні в просторах, де є не так вже й багато місця для озеленення. Формуються із багатолітніх кущів та злаків, мульчуються тирсою, корою чи гранітним відсівом.

Чи потребують вони постійного догляду?

Перші два роки необхідно забезпечити їм хороший полив, а надалі достатньо виконувати нескладне підстригання всього лишень декілька разів на рік.

033

Як варіант, у нашому місті Велику Перспективну можна було б прикрасити такими смугами. Адже всі пам’ятають, як виглядають витоптані газони поміж дерев на центральній вулиці міста.

Окремі дерева у відкритих лунках

01

При правильному висаджуванні та догляді дарують вулицям красу і важливу для спекотних літніх днів тінь. Такий тип озеленення потребує грамотного підходу до вибору місця й облаштування лунки. Її типовий розмір – 1,5 м на 1,5 м. Зазвичай пристовбурову зону прикривають спеціальною решіткою, яка робить образ міських вулиць більш цілісним і стриманим.

0111

Дерева в закритій лунці точно б стали прикрасою нашого міста. Вони б гармонійно виглядали на площі Героїв Майдану, реконструкція якої планується вже декілька років. Доречно розмістити їх і біля супермаркетів, де мало хто приділяє увагу озелененню.

Для розвитку міського біорізноманіття спеціалісти «Урбанина» пропонують і інші варіанти озеленення, які можна знайти за цим посиланням. Проте, на три вищезгадані дійсно варто звернути увагу місцевим спеціалістам у плануванні оновлення Кропивницького під час післявоєнної відбудови. І тоді, ймовірно, такі «зелені острівки» з’являться у нашому місті. Вони сформують більш здорове міське середовище і зроблять його затишнішим та комфортнішим.

Зазначимо, раніше "Гречка" вже розповідала, якою б могла бути площа Героїв Майдану, якщо врахувати порали спеціалістів "Урбанини".

Нагадаємо, у Кропивницькому у Центральному сквері планують спиляти 18 дерев. Відповідний акт затвердила профільна комісія.

 

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте