Ексклюзив

«Нас всіх тримає віра в Україну» – як волонтери Новомиргородської громади працюють на перемогу (ФОТО)

 Автор: Ірина Требунських. 5347

З першого дня повномасштабного вторгнення жителі Новомиргородської громади об’єдналися одним прагненням: зробити якомога більше для української армії і таким чином допомогти зупинити загарбників і наблизити перемогу України.

Про допомогу вимушеним переселенцям, про згуртованість і дитяче волонтерство «Гречці» розповіла співзасновниця громадської організації «Волонтери Новомиргорода» Наталя Кучеренко.

volonteru novomurgoroda

Хочемо нової України – починаємо з себе

У Новомиргородській громаді, як і по всій Україні, повномасштабне вторгненн Росії не скільки налякало, але об’єднало мешканців у супротиві ворогу – доступними у тилу способами. Як пояснила Наталя Кучеренко, перше, що вирішили гуртом робити – це облаштувати блокпости і забезпечити їх всім необхідним.

«Підприємці вантажівками підвозили пісок, а всі – і жінки, і чоловіки, і діти – розсипали, грузили, передавали на укріплення. Перший час забезпечували їжею: наша школа №3 варила, а ми розвозили тричі на день. Потім забезпечували маскувальними сітками, буржуйками», – пригадує вона.

Після облаштування блокпостів волонтери взялися облаштовувати укриття по всьому місту – люди приносили подушки, покривала, теплі речі, посуд та інше, а волонтери їх розвозили по сховищах, облаштовували спальні місця у місцевій спортшколі для вимушених переселенців.

На цьому ініціативні мешканці вирішили не зупинятися: допомагали з розселенням людей з інших областей, а також забезпеченням захисників і захисниць на фронтах.

volonteru novomurgoroda ovo4i

Співзасновниця організації розповіла, що ось так вони у цьому пориві не сидіти, склавши руки, а робити щось для захисту у міру сил й утворили організацію.

«Ми одразу вирішили, що все має бути прозоро і чесно. Щоб наші воїни не дарма боронили нас, ми маємо тут робити все правильно. Тому створили ГО, щоб кожну копійку було видно», – підкреслила вона.

При цьому речі та їжу волонтери з Новомиргородської громади передають строго у порядку черги, без привілеїв. «Наприклад, у нас зараз черга за баулами 15 людей. І навіть якщо серед них мій родич-військовий буде п’ятнадцятим, то він так і отримає – без всіляких "зв’язків". Якщо ми хочемо жити у чесній країні, треба впроваджувати ці зміни на всіх рівнях, починаючи з себе», – додала волонтерка.

Церковні свічки – в окопні

В Новомиргородській громаді, як і по всій Україні, спочатку волонтерило дуже багато людей, проте з часом охочих ставало все менше з різних причин: хто пішов до армії, хто втомився, хто виїхав,у когось свої труднощі. Наразі кістяк організації складає 23 людини, проте мешканці громади постійно долучаються – хто грошима допоможе, хто овочі з городу принесе, а хто своїми руками.

«Серед нас багато підприємців. На сьогодні моє підприємство працює, то я маю зробити все, щоб забезпечити армійців необхідним. І так само має робити кожен і кожна: ми живемо і маємо можливість працювати саме завдяки їм», – наголосила вона.

Волонтерство у Новомиргородській громаді об’єднало різних людей: це і майстер по монтажу вікон, який допомагає облаштовувати оселі для переселенців, і підприємиці, які продумують логістику, як краще передавати посилки на фронт і де знайти ту ж тканину для плитоносок, і тато в декреті, який чи не щодня працює у волотерському центрі, і люди, які були вимушені виїхати з рідних регіонів. Допомагають і посадовці, і підприємства, і навіть місцеві церква та інтернат.

«Ми охоплюємо багато напрямків: їжа, амуніція і одяг для армії, а також допомога вимушеним переселенцям в облаштуванні житла. Тож потрібна допомога різна – і зовсім різні люди долучаються до неї», – розповіла пані Наталя.

Активно співпрацює з волонтерами місцева влада – від координації дій при підтримці людей, які приїхали з інших областей до приміщення, яке передали волонтерам для швейного цеху. у цьому цеху ініціативні жителі Новомиргородської громади шиють баули, плитоноски, наколінники, підсумки.

volonteru novomurgoroda sumka

volonteru novomurgoroda vukriyka

Всі викройки робить місцева швея Олена Лукомська: волонтери кажуть, що без неї вони як без рук, адже вона продумує кожну деталь, щоб виріб був якісним і надійним. Якось один військовий попросив зшити йому плитоноску – а це складний процес. Та Олена сказала, що якщо йому треба – значить, вони мають зробити. І розробила лекала для амуніції, яку зшили у Новомиргороді і передали воїну на східний напрямок.

«Через декілька місяців він написав нам з госпіталю: йому посікло руки і ноги. І він подякував за надійну плито носку, адже змогла захистити його під час обстрілу і що так ми врятували йому життя. Заради такого хочеться робити ще більше для наших і не зупинятися», – поділилася волонтерка.

І люди з психоневрологічного інтернату захотіли долучитися до доброї справи: вони в’яжуть багато носків та малюють гарні малюнки, які волонтери передають захисникам і захисницям.

volonteru novomurgoroda internat

volonteru novomurgoroda internat skarpetku

Місцеві умільці у Новомиргороді зварюють буржуйки з використаних балонів та гнуть скоби для облаштування бліндажів.
«І таких людей дуже багато, хто допомагає – не зможу всіх перелічити, бо боюся когось не згадати і тим образити. Але і місцеві жителі, і переселенці, і віряни різних конфесій, посадовці та підприємці, діти і дорослі – всі об’єдналися. Адже лише разом ми зможемо перемогти», - підкреслила співзасновниця ГО.

volonteru novomurgoroda burjuyka

Не залишається осторонь і церква. Так, місцеві віряни збирають і чистять волоські горіхи, які йдуть в енергетичні батончики та мед для ЗСУ. Один житель Новомиргорода вирішив робити окопні свічки і навіть автоматизував цю роботу. То баночки для них передали працівники Центру первинної медико-санітарної допомоги, віск – пасічники, а парафін зібрали у місцевих храмах та церквах.
«Ми зателефонували священику і сказали, що нам для окопних свічок треба парафін: що підійдуть і поламані свічки, і вже плавлені. То він зв’язався з іншим батюшкою і релігійна громада зібрали нам дуже багато парафіну», – додала представниця «Волонтерів Новомиргорода».

volonteru novomurgoroda svi4ka

volonteru novomurgoroda svi4ku

Дитяче волонтерство або маленькі Великі люди

«Гречка» неодноразово розповідала про надихаючі приклади дітей, які тим чи іншим способом збирали гроші для Збройних Сил України: це і семирічна Варя, яка продавала квіти, щоб назбирати на бронежилет, і десятирічний барабанщик Давид, який збирає на автівку для ЗСУ – прикладів дуже багато.

Як каже Наталя Кучеренко, діти у Новомиргородській громаді також активно долучаються до волонтерство, адже бачать приклад дорослих.

«Діти то цукерки продають і збирають кошти, то майструють і продають вироби, збирають каштани, горіхи, яблука. То вони малюнки роблять і обереги, які ми передаємо захисникам разом з речами і їжею. бачачи приклад дорослих, діти самі не хочуть бути осторонь. А іноді і навпаки – менші стимулюють своїх батьків допомагати армії», - пояснила волонтерка.

Так, родина Пузанових у Новомиргороді вирішили забезпечити чимось теплим захисниць і захисників, на що зібрали більше 2,5 тисяч гривень. Так, майстриня Марина нав’язала різних сувенірів, а її чоловік Олександр і син Максим продавали ці вироби, а виручені кошти передали «Волонтерам Новомиргорода».

«Ми чемно виконали побажання жінки і придбали хлопцям теплі носки. Вистачило якраз на 100 пар. Щиро дякуємо родині Пузанових – саме такі люди наближають нашу Перемогу», – прокоментували волонтери.

volonteru novomurgoroda Max Puzakov

Або Олександра Мішкой – дівчинка дізналася, що її однолітці Кірі, якій довелося з родиною покинути рідну домівку через напад росіян, немає на чому робити уроки у Новомиргороді. То дівчинка подарувала їй свою парту, на що Кіра записала відео з подякою.

А це Дмитро Невмитий – він надихнувся роботою волонтерів по виготовленню бліндажних скоб та самостійно погнув чималу бліндажних скоб, які передав у штаб.
«Щиро дякуємо Дмитру за прагнення допомогти та його батькам за виховання! Ми бачимо, якими чудовими людьми виросте нове покоління», – прокоментували у волонтерському штабі.

volonteru novomurgoroda Nevmutuy

«Діти постійно просяться у наш штаб. Вигадують, як своїми силами можуть збирати гроші на ЗСУ, роблять обереги та малюнки для воїнів. Скільки потім у них щастя, коли захисниця чи захисник надсилають своє фото, а на розгрузці чи формі висить маленький оберіг з нашої громади!», – додає Наталя Кучеренко.

Так в кожному ящику, який передають «Волонтери Новомигорода» у різні напрямки, обов’язково є малюнки, записки з вдячністю і побажаннями, обереги із солоної глини, лялькі-мотанки, плетені браслетики та інші начебто дрібні, але насправді дуже цінні для військових речі від українських дітей.

volonteru novomurgoroda oberegu

Нагодувати захисників і захисниць: від супів до пурпурівських яблук

Сухі супи і борщі спочатку робили а базі місцевої школи, проте перед початком навчального року довелося шукати інші приміщення – то поки волонтери розібрали по домівках сушки і заготовляють компоненти самостійно, а переселенка з Одеси Слава Норцова у штабі їх фасує і пакує для армії. Ще волонтери роблять окремо сухарики – кажуть, що зараз сезон застуд, тож сухарики здобрюють пахучою олією з часником і спеціями. Звісно, одними сухариками при хворобі не зарадиш, тому підрозділам передають також медикаменти.

Потім вирішили робити енергетичні батончики зі смажених горіхів і вівсяних пластівців, гарбузового і соняшникового насіння, какао, тертого шоколаду та меду, сухофруктів.

«Нас попереджали, що робити їх доволі дорого, і це справді так. Але армійці добре про такі батончики відгукувалися, адже це ситно і смачно. То ми вирішили, що ми тут без чогось можемо обійтися, а ось захисників потрібно забезпечувати по максимуму», – пояснила Наталя Кучеренко.

volonteru novomurgoroda baton4uku

До кожної відправки смачненького на фронти долучаються і місцевий бізнес: агрофірма постійно передає сушеними та свіжими пурпурівські яблука, а приватне підприємство «Шаруня» щотижня дає по 10 ящиків своєї кондитерської продукції.

Це літо вдалося врожайним, тож «Новомиргородські волонтери» змогли наконсервувати понад півтори тисячі банок овочів і фруктів. Також фермери передають м’ясо. Нприклад, зі свіжини від підприємця з Оситняжки волонтери за два дні зробили 500 банок різних тюфтельок, тушонки, каші з м’ясом, а ще паштети, сало, смалець – все передали нашим хлопцям і дівчатам.

volonteru novomurgoroda svununa

Це вже не кажучи про домашню випічку, яку з різних сіл громади передають армійцям через волонтерів.

volonteru novomurgoroda pe4uvo Lustopadovo

Печиво для армії від жителів села Листопадове

Тож обсяг роботи, який взяли на себе «Волонтери Новомиргорода», справді великий. Тим паче, що більшість людей в громадській організації також мають основні місця роботи, сім’ї, яким потрібно приділити час.

«Та нас всіх тримає віра. Ми віримо у наших захисників і захисниць, і люди відгукуються, допомагають. Коли стає дуже важко – нагадуємо собі, що на фронті ще важче. І якщо хочемо швидше перемогти, маємо щось для цього робити. Мене особисто дуже підтримує моя сім’я: без цієї підтримки я б, мабуть, давно вже зламалася», – зізнається пані Наталя.

«Волонтери Новомиргорода» передають амуніцію і смаколики армійцям у різних напрямках – як землякам, так і армійцям з інших областей, які звертаються із проханнями. Наразі волонтери закупають та шиють теплий одяг для військових, тому збирають кошти на тканину, термобілизну, медикаменти, на деякі компоненти для сухих супів і борщів та логістичні витрати. Звіти про свою роботу волонтери публікують на фейсбук-сторінці громадської організації, а долучитись до збору коштів можна за реквізитами:

Одержувач: ГО «Волонтери Новомиргорода»
Призначення: Благодійна допомога
Код: 44692222
IBAN: 973052990000026007005106240
АТ КБ «ПРИВАТБАНК», рахунок гривневий.

Ірина Требунських

Фото з фейсбук-сторінки «Волонтери Новомиргорода»

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте