Ексклюзив

Рослини й меблі: як можуть виглядати балкони у Кропивницькому

 Автор: Таміла Делюрман. 4375

Після війни українські міста мають стати кращими та зручнішими, — впевнені спеціалісти Офісу міських проєктів «Урбанина». Вони вже розробили Довідник із відбудови міст, до якого ввійшли найсучасніші практики європейської архітектури. Цього разу розглянемо, як фахівці рекомендують облаштовувати балкони.

 

IMG 20210915 142634 1

Для Кропивницького це актуальна тема, адже балкони міських багатоповерхівок іноді облаштовують стихійно, без певного загального плану. А між тим спеціалісти «Урбанини» зазначають, що оформлення елементів фасаду має бути одного зразка.

Тож як мають виглядати балкони?

img23

Зовнішнє та внутрішнє облаштування

Склити балкон або змінювати зовнішній вигляд можна, якщо це не суперечить паспорту фасаду будівлі.

Довідково: паспорт фасаду будівлі — це реєстраційний документ, який містить креслення цієї частини споруди, а також інформацію про кольори та матеріали оздоблення.

На балконі можна розмістити рослини, меблі, світильники чи обігрівачі, якщо заввишки вони не випинаються над огородженням. У Кропивницькому не завжди дотримуються усіх цих норм.

DSC00834 22

Зовнішній кондиціонерний блок належить розміщувати всередині балкону. У Кропивницькому ці блоки часто виносять убік або нагору.

DSC00816 22

"Дахи" балконів

Якщо це не суперечить паспорту фасаду будівлі, над балконом можна встановити маркізу. Це дашок із тканини або іншого легкого матеріалу, який захищає від сонця, дощу та снігу.

img23 1

Маркіза має повністю накривати балкон, і відступати від усіх настінних оздоб на 5–10 сантиметрів. Усі дашки в межах одного фасаду треба робити однаковими за кольорами та конструкцією.

У Кропивницькому балкони накривають по-різному.

DSC00822 22

Освітлення

Крім того, на балконі можна вбудувати світильник. Його треба розміщувати у центрі глухого простінку на рівні верхнього краю дверей або вікна, чи над ними, але не вище, ніж за 15 сантиметрів до стелі.

Можливо, було б доречно підсвітити відреставровані балкони деяких історичних будівель у Кропивницькому, та й загалом урахувати поради експертів щодо оздоблення фасадів.

Докладніше ознайомитися з ними та з Довідником можна на сайті «Урбанини».

Нагадуємо, що раніше «Гречка» вже писала про облаштування велодоріжок та озеленення

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте