Ексклюзив

Як єдині правила для вивісок можуть змінити обличчя міста

. 3835

Після перемоги українські вулиці мають виглядати краще, ніж до війни, – стверджують спеціалісти Офісу міських проєктів «Урбанина». Для цього вони розробили Довідник із відбудови міст, до якого ввійшли найсучасніші практики світового містобудування. У цій статті пропонуємо фахові рекомендації щодо вибору вивісок.

 DSC007862

Вивіски у Кропивницькому

Для Кропивницького це актуально, зокрема й тому, що іноді дошки й таблички закривають фасади історичних будівель. А як має бути?

Загальні вимоги до вивісок

Вивіски розміщують у межах першого поверху, так, щоби їх центр не опинився вище середини між отворами – вікнами, дверима, – цього та другого поверху. Один власник може встановити не більше трьох дощок різних типів. Якщо у будівлі є декілька орендарів або приміщення не виходить на фасад, вивіски слід розташовувати на табличках або списках біля основного входу

На вивісці можна вказати назву, знак, логотип, вид діяльності або слоган компанії. Не можна розміщувати номери телефонів, адресу, вебсайти, перелік послуг.

Для підсвітки вивісок використовують нейтральне або тепле біле світло. Внутрішня підсвітка допускається лише у монохромних вивісках.

 img23 copy

Ілюстрація з Довідника

 Як є типи вивісок?

Вивіски з окремих літер

Використовуються як основний варіант. Така вивіска складається з окремих літер та знаків, за якими видно фасад. Вони можуть кріпитися окремо чи на спільному прозорому пластику, склі тощо. Також можна написати літери по тиньку або вбудувати в фасад, але обов’язково так, щоби не зачіпати оздоби.

У Кропивницькому цей вид вивісок можна було б застосувати в центрі, щоби не ховати за дошками фасади історичних будівель.

 

DSC008012

Вивіски з окремих літер у Кропивницькому

img41

Вивіска окремими буквами на історичній забудові в Меці, Франція 

Вивіски на суцільному тлі

Виглядають як дошки з будь-якого матеріалу, з намальованими або прорізаними зображеннями чи написами. Таку вивіску зробити пласкою чи об’ємною. В монохромних елементах дозволяється використовувати підсвітку.

У Кропивницькому вивіски на суцільному тлі трапляються досить часто.

DSC007802

Вивіски на суцільному тлі у Кропивницькому

img68

Вивіска на прозорому суцільному тлі у Києві

Таблички

Використовуються, якщо вхід до приміщення не виходить на головний фасад. Такі вивіски розташовують біля головних дверей або арки. Їх виготовляють на пласкій підкладці, з нанесеними або прорізнаними буквами.

На табличці можна вказати назву, знак, логотип, сферу діяльності, графік роботи компанії. Заборонено розміщувати номери телефонів, адресу, вебсайті, перелік послуг.

Таблички виготовляються однакового розміру, кольору та з однакових матеріалів. У Кропивницькому не всі власники приміщень дотримуються цієї поради.

DSC00807

Таблички у Кропивницькому


img80

Таблички у Києві

Списки

Використовуються там, де немає місця для всіх табличок. Список - це суцільна підкладка з логотипами та назвами компаній. За потреби ще можна вказати поверх та номер офісу. Не можна на списках вказувати номери телефонів, адреси, вебсайти, перелік послуг.

DSC008362

Список у Кропивницькому

img91

Список в одному дизайні у Києві

Кріплення вивісок

Кронштейн – це спосіб кріплення вивіски перпендикулярно до стіни. На таких дошках можна розміщувати назви, логотипи, знаки або слова, що вказують на сферу діяльності компанії. Не можна вказувати слогани, номери телефонів, адреси, вебсайти, імейли, перелік товарів або послуг.

Кронштейни слід центрувати так само, як і інші види вивісок, та бажано розміщувати на однаковій висоті в межах одного фасаду. У Кропивницькому це не завжди так.

DSC007872

Вивіски на кронштейнах у Кропивницькому на різній висоті

img100

Кронштейни розміщені на одному рівні в Києві

Вивіски в історичній частині міста

Будь-які вивіски на історичних будівлях мають бути виготовлені з природних матеріалів. Їх не можна розміщувати впритул до дверей, вікон, арок, декору та інших елементів фасаду. Також заборонено вбудовувати вивіски в ці елементи.

Це актуально для центральної частини Кропивницького, де є історичні будівлі. Часом на їх фасадах кріплять пластикові вивіски, які перекривають оздоби.

DSC008052

Вивіски в історичній частині Кропивницького

Якщо дотриматися порад фахівців, вивіски не зіпсують навіть історичну будову. Докладніше ознайомитися з ними можна за посиланням

Нагадуємо, раніше «Гречка» писала про облаштування балконів

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте


Реклама