У Аджамській громаді діти активно долучилися до підтримки української армії, розуміючи, що це люди, які їх захищають від загарбників. Деякі пишуть листи і малюнки, які потім передають на фронт, хтось створює обереги, а ось декілька дітей організували два блокпости в Аджамці, щоб допомогти волонтерам збирати гроші на необхідне для військових.
Село Аджамка свого часу до складу Слобідського козацького полку. З тих часів тут райони села називають на козацький кшталт сотнями. І влітку 2022 року тут на Сьомій сотні з’явився блокпост, яки влаштували четверо братів і сестер з однієї родини, а на Третій сотні – блокпост хлопчиків-школярів, які живуть на одній вулиці. Місцеві волонтери пояснюють, що це була виключно ініціатива дітей, і вони про неї навіть не знали спочатку.
«Якось приїхав чоловік до волонтерського центру і каже: вам тут діти гроші хочуть передати. Виглядаю – а там малеча стоїть з коробками для збору коштів і кажуть, що зупиняли автівки і збирали на ЗСУ», - згадує волонтерка Лариса Бабич.
Як розповів Володимир Самодуров, у нього четверо дітей: Злата, Софія, Сніжана і Денис віком від 6 до 12 років. Діти побачили в інтернеті, як їхні однолітки за допомогою таких блокпостів збирають кошти, і вирішили теж таке зробити.
«Ми з дружиною на всяк випадок зателефонували вчительці, голові громади і попередили, що це діти по своїй ініціативі збирають, і всі гроші волонтерам самі передають. Щоб не подумали, що це ми їх якось примусили або що зібрані кошти вони на телефони собі витратять. Ні, все чесно, це їхнє бажання і ми їх підтримуємо», – додав пан Володимир.
Тож сестри і брат Самодурови встановили блокпост біля дому обабіч дороги, зупиняють авто і закликають людей жертвувати гроші для потреб української армії. З часом до них долучилися і сусідські діти.
«Ми намалювали плакат, що збираємо на ЗСУ, повісили його на дерево, поставили коробку для зборів. Софійка з Денисом зупиняють машини, а я підходжу і кажу, що ми збираємо на ЗСУ. Моя молодша сестра Злата нам допомагає, і сусід Павло теж допомагає іноді», – розповіла Сніжана Самодурова.
Другий «дитячий блокпост» облаштували школярі на Третій сотні в Аджамці. Вони живуть всі на одній вулиці, ходять в одну школу, проте в різні класи. Чи не в кожного з них хтось з родини наразі захищає український народ від російських загарбників на фронті. Хлопчики зізнаються, що спочатку зробили блокпост заради забавки:
«Ми просто зробили блокпост і гралися так: зупиняли авто і просили водіїв сказати перевірочні слова «паляниця», «укрзалізниця». А потім придумали, що так можна збирати гроші на ЗСУ, щоб допомогти. Ми вже передали волонтерам для ЗСУ 1530 гривень», – пояснив 9-річний Володимир.
Їхні рідні, які зараз в лавах ЗСУ, підтримали їхню ідею і передали їм форму кольору хакі, шеврони і навіть плитконоску (без плит, звичайно) по розміру – тож хлопчики з гордістю вдягають амуніцію під час чергування на блокпості.
«Ми вже зібрали і передали волонтерам 1530 гривень. І будемо стояти тут ще, аж до перемоги, щоб допомогти армії», – запевнив 9-річний Микола.
Місцеві волонтерки пояснюють, що діти самі приходять у супроводі дорослих до волонтерського центру, при них рахують гроші і дуже тішаться, що роблять свій вклад у підтримку захисників і захисниць України.
«Ми були вражені, що діти самі самоорганізувалися, самі все придумали і таким чином підтримують армію. Їм теж хочеться долучитися до спільної справи. В нас надійне майбутнє», – розповіла волонтерка Ольга
МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ
- Чому під час війни перейменування вулиць на часі пояснює історик (ПОДКАСТ)
- Як єдині правила для вивісок можуть змінити обличчя міста
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте