Лонгріди

Командир батальйону УДА: «Українська Соборна Самостійна Держава – мрія і мета до якої ми йдемо» (ФОТО,ВІДЕО)

. 6161

Українська добровольча армія (УДА) утворилась у 2015 році на базі "ДУК"(Добровольчий Український Корпус) після виходу групи активістів «Правого сектору» з організації. Нині бійці УДА продовжують воювати за звільнення країни від окупантів.

На базі Добровольчого українського корпусу (ДУК), 5-го і 8-го батальйонів та медичного батальйону «Госпітальєри», що брали активну участь у бойових діях від початку війни на сході країни, зокрема обороні Донецького аеропорту, в боях у Кураховому, Пісках, Широкиному, Гнутовому тощо, у грудні 2015 року було створено Українську добровольчу армію.

uda2

Добровольчий батальйон заснований у 2014 році, четвертий рік на війні, один з батальйонів в структурі Української добровольчої армії Яроша. Виконує завдання з проведення бойових операцій зі звільнення нашої землі від московитів – московського окупанта.

Це добровольчий підрозділ, всі охочі мають можливість приїхати сюди й перебувати тут стільки часу, скільки можуть, але не менш як місяць. Прийти сказати: я українець, це моя земля, Крим, Донецьк, Луганськ – українські, я хочу вбивати московитів, я хочу звільняти нашу землю, робити її багатшою і найкращою в світі. Прийти і це робити.

— Друг ЧЕРВЕНЬ, командир 8-го батальйону УДА

uda18

Основними завданнями УДА визначила для себе захист України від зовнішньої збройної агресії, виконання бойових завдань у зоні проведення АТО у взаємодії зі Збройними Силами України та іншими силовими структурами, мобілізаційна робота, бойова підготовка, патріотичне виховання, підвищення обороноздатності країни.

Всі охочі, кому виповнилось 18 років можуть зголоситися до УДА. Після проходження медкомісії, вони мають пройти обов’язковий місячний вишкіл і вже тоді зможуть виконувати бойові завдання.

uda3

Бійці проходять обстеження на гепатит, туберкульоз, робимо флюорографію. При травмах, навіть побутових веземо хлопців до лікарні, робимо рентген. Щоб все було добре, щоб хлопці були в бойовому «здравіє і духє».

— Подруга СОНАТА, парамедик 8-го батальйону УДА (Кіровоградщина)

Українська добровольча армія, перебуває на забезпеченні волонтерів та небайдужих українців. Бійці УДА одягнуті та нагодовані власним коштом та завдяки простим українцям, яких і захищають добровольці.

uda4

Говорили: Навіщо ти йдеш, тобі немає що робити? Заробляй гроші – це війна олігархів! Але ні, не хочеться бути як всі. Ті хто хоче воювати - будуть воювати. Ті хто хочуть, але не йдуть – вони всі вдома сидять.

Я воюю за свою країну, в першу чергу – за людей. Я не хочу щоб у мене вдома було, як ви бачите тут: все знищено, людей тут немає, і не буде ще дуже довго.

— Друг ШТАЙНЕР, боєць 8-го батальйону УДА (Черкащина)

«Гречка» побувала в одному з населених пунктів Донецької області, який повністю контролюється українськими Збройними Силами та добровольцями. Більшість будівель в селі поруйновані, воно щоденно обстрілюється російськими окупантами та їх прихильниками з місцевих бандформувань.

uda7

Ми зараз знаходимось на лінії розмежування, до супротивника декілька сотень метрів. Зараз тут трохи спокійно, але це не завжди так.

— Друг ШТАЙНЕР, боєць 8-го батальйону УДА (Черкащина)

В складі УДА воюють добровольці різного віку з усіх куточків України - від східних до західних її кордонів. Є бійці і з Кіровоградщини. Жодної матеріальної винагороди за службу вони не отримують, добровольці запевняють, можливість служити своїй країні та народу, знищувати ворога - для них і є винагородою.

uda5

Я воюю з 2014 року. Грубо кажучи, з Майдану з хлопцями пішли на фронт. Тоді створилась 8-ма окрема рота і ми дружно поїхали в цей напрямок. Воювали в Пісках і всюди, де можна було воювати, не відмовлялись ні від чого.

— Друг ТИХИЙ, командир ІІ роти 8-го батальйону УДА (Львівщина)

Керівник медичного батальйону "Госпітальєри" - Яна Зінкевич. Підрозділ створено за аналогією з середньовічним Лицарським орденом "Госпітальєри", який вважається родоначальником перших європейських шпиталів. Сучасні госпітальєри - висококваліфіковані добровольці, які володіють навичками тактичної медицини й весь час вдосконалюють свої вміння. База батальйону знаходиться в Дніпропетровській області в місті Павлограді. Від липня 2014 року добровольці-парамедики, йдуть на передову під гаслом: "Заради кожного життя!". Вже рік поруч із побратимами воює Друг Соболь із Павлограда.

uda15

Моя робота полягає в тому, щоб діставати поранених з поля бою, безпосередньо з зони під обстрілом, та доставляти їх у шпиталь. Моє завдання – надати першу допомогу, довезти живим бійця.

За фахом я фельдшер, закінчував в Павлограді медичне училище. Подзвонив брат, сказав, що багато 300-х та потрібна допомога. Вже наступного дня я поїхав на війну: Світлодарська дуга (район села Луганське), і все інше – фактично район села Водяне.

Бувають кульові поранення, але основна маса – це осколкові мінно-вибухові травми.

— Друг СОБОЛЬ, боєць батальйону «Госпітальєри», УДА (Дніпропетровщина)

uda8

«Гречка» попросила бійців коротко пояснити мету діяльності «УДА», власного перебування на передовій та поділитися планами на майбутнє.

- Українська Соборна Самостійна держава – мрія і мета до якої ми йдемо. В розумінні кожного слова: Українська, Соборна, Самостійна, Держава. Все з великої букви.

— Друг ЧЕРВЕНЬ, командир 8-го батальйону УДА

uda10

Я пішов за тих людей, які не можуть себе захистити. Всі діти малі. Тому що війна – це дуже страшно.

— Друг ШТАЙНЕР, боєць 8-го батальйону УДА (Черкащина)

uda12

Після війни хочу бути реаніматологом, або військовим хірургом, їздити в складі миротворчих батальйонів. Бути миротворцем десь, але не в Україні, звісно.

— Друг СОБОЛЬ, боєць батальйону «Госпітальєри», УДА

Дівчата і хлопці, які є в батальйоні – це така сім’я велика, дружня. Навіть на передовій ти знаєш, що тобі не треба озиратись, оскільки там надійна людина, твій побратим, товариш.

— Подруга СОНАТА, парамедик 8-го батальйону УДА (Кіровоградщина)

uda13

Чому тут? Так за нами Батьківщина - це наша земля! Там наші сім’ї, батьки. Тут всі ми є, бо тут справжні патріоти, які ще з 2014 року… Тут сім’я, тут правда!

— Друг ТИХИЙ, командир ІІ роти 8-го батальйону УДА (Львівщина)

Фото, відео: Валерій Лебідь

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама