Лонгріди

Кропивницький: поліція перевірила як паркуються в місцях для водіїв з інвалідністю (ВІДЕО)

. 7687

Від 26 жовтня цього року почав діяти закон України "Про внесення змін до законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за паркування, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю".

Відповідно до змін, власники всіх паркувальних майданчиків мали б виділити 10% площі всієї парковки для людей з інвалідністю, обладнати їх відповідними знаками та розміткою. Також законотворці посилили відповідальність для тих, хто не має законних підстав зупиняти або залишати транспорт в таких місцях.

parkk6

За два місяці дії нової редакції закону, у Кропивницькому притягнено до адмінвідпоідальності 22 водія.
Якщо за звичайне порушення правил парковки порушник має викласти близько 250 гривень, то після 26 жовтня, ті хто безпідставно зайняв місце призначене для паркування автомобілів людей з інвалідністю, сплатять від 60 до 100 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що складає від 1020 до 1700 гривень.

Як це все працює на ділі, «Гречка» спробувала дізнатись разом з патрульними Управління патрульної служби міста Кропивницького.

Обстеживши місця для парування біля кількох супермаркетів, ми вирушили до ТЦ «Епіцентр», тут чітко визначені місця для зупинки та стоянки автомобілів людей з інвалідністю, нанесена відповідна розмітка.
Першим на очі патрульних трапився легковик без жодних ознак того, що його водій - людина з особливими потребами. Проте після спілкування з водієм з’ясувалось, що він нібито забув посвідчення вдома. Чоловікові вірять на слово, але просять залишити майданчик на якому мають паркуватись виключно транспорт людей з інвалідністю.

parkk3

В неналежному місці зупинилась вантажна «Газель». Її водій повідомив, що не має інвалідності і пояснив, що мусить вантажити цеглу і це місце йому найзручніше для цього. Після перевірки патрульні з’ясували, що водій «Газелі» жодного разу не притягався до адмінвідповідальності за порушення ПДР, при цьому свою вину повністю визнав та пообіцяв більше так не чинити. Поліцейські обмежились усним попередженням.

В іншому місці парковки, патрульні побачив авто з відповідною позначкою, водій якого дійсно виявився людиною з інвалідністю. Чоловік пояснив, що сьогодні став на першому вільному місці, але часом дійсно не може припаркуватись на спеціально відведених місцях.

- Доволі часто спеціально відведені майданчики зайняті автівками тих, хто не має жодного відношення до людей з інвалідністю, в Європі я такого не бачив. Некультурні люди є повсюди, але в нас їх більше.

— водій з інвалідністю

parkk5

Водій автомобіля «Рено» залишив свій транспорт між двома майданчиками для стоянки автівок водіїв з інвалідністю, прямісінько на розмітці і між двома яскравими червоними табличками. Після нетривалих очікувань власнику автомобіля довелось поспілкуватись з поліцейськими. Він визнав свою провину, та сплатить мінімальний штраф за таке адмінпорушення – 1020 гривень.

parkk4

Заступник командира роти Олександр Заніздра переконує водіїв не порушувати прав водіїв з вадами здоров’я та ПДР, а гроші, що можуть піти на сплату штрафу, радить ліпше принести родині.

Дехто вважає, що це не є грубим порушенням, мовляв я не роблю нічого страшного, не створюю аварійну обстановку, але на те законодавець і передбачив таку серйозну, як на мене, відповідальність, тим самим, захищаючи права інших громадян, які мають певні вади зі здоров’ям. Краще тут тисячу принести додому, ніж сплатити за адмінпорушення.

— Олександр Заніздра

Всі подробиці дивіться на відео:

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама