Лонгріди

«Монотипія духу» – 2018: потужні виконавці та душевна атмосфера (ФОТО,ВІДЕО)

. 5607

Цьогоріч минуло 100 років від дня битви під станцію Крути. Вже традиційно у Кропивницькому про цю подію нагадують місцеві пластуни, які 14 років тому започаткували музичний фестиваль «Монотипія духу, або легенда про студентське військо».

«Монотипія-мистецький термін, це одномоментний відбиток фарби на аркуші паперу. Як в мистецтві так і в житті, події під Крутами стали тим «одномоментним відбитком» духу сотень хлопців, котрі героїчно встали на оборону державності України. І хоча багато з них загинули, їх вчинок залишив глибокий відбиток в свідомості сотень тисяч українців», - пояснюють організатори.

На самому початку вечора глядачі мали змогу пригадати історію фестивалю, переглянувши короткий ролік.

Цього вечора на гостей заходу, що відбувався в тайм-клубі «Берлога», чекали виступи Максима Кушніра (Партизан) та Марії Моренко. Серед іншого Максим виконав відому шанувальникам пісню «Партизан». Поезію про крутянські події читала співорганізаторка заходу Оленка Горобець.

monot1monot2

Окремо згадали під час заходу про Миколу Гордійчука, лідера гурту «Своєрідне», який майже три роки тому віддав своє життя за Україну, воюючи в лавах батальйону «Гарпун». Микола(Гриз) разом зі своїми музикантами двічі брав участь у "Монотипії". Марія Моренка заспівала пісню «Рушив поїзд» з репертуару гурту «Своєрідне».

monot4

monot6

Пластунка Надія Пільник розповіла присутнім про активного пластуна, музиканта, героя україно-російської війни Миколу Гордійчука.

Несподіваним сюрпризом для всіх присутніх став виступ у фіналі концерту лідера гурту «Широкий Лан» Святослава Бойка. Святослав виконав кілька пісень присвячених українським воїнам, які нині боронять Україну у війні з російським агресором.

monot5monot8

За 14 років існування фестивалю»Монотипія духу», в ньому взяли участь наступні виконавці та музичні гурти: «Весняний галас» (Кропивницький), «Дельтора» (Полтава)2004 – 2007 рр., «Температура»(Львів) 2004р., «Контрабас» (Полтава), «Сад» (Київ)2006р., «Архів»(Кропивницький), «Мотор’ролла» (Хмельницький)2007р., Богдан Кухарук та Слвко Юрчишин (Львів)2004 р., «Своєрідне»(Кам’янець Подільський) 2008, 2010, «ХУ4»(Львів), Сергій Василюк (Київ), Едуард Драч (Київ), «Телері»(Київ), Компот(Кропивницький), «Культ»(Кропивницький), «Закон ОМА»(Кропивницький).

Організатори заходу пообіцяли присутнім, що за рік запросять кропивничан та гостей міста на 15-й, ювілейний концерт. 

oliaia

monot7monot9monot10monot11

Фото: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама