Лонгріди

8 ідей як провести весняний день у Кропивницькому

. 10131

Теплі весняні дні та травневі вихідні, які наближаються, якраз час для мандрів. Якщо ви турист, який шукає бюджетних мандрів і прагнете побачити щось нове – приїжджайте у Кропивницький.

Якщо ви вирветесь у Кропивницький із великого міста, то вас чекає спокій і умиротвореність. Хоча місто і не туристичне, пропонуємо вам кілька ідей як провести час.

1. Подивитись на тюльпани


Тюльпани у місцевому Дендропарку, які зараз починають цвісти, вже стали фішкою весняного міста. Тисячі сортів висаджені на ошатних клумбах просто радують око і так і просять «сфотографуйся з нами». Тож, якщо на поїздці в Голландію ви вирішили зекономити – сміливо обирайте Кропивницький.

2. Сходити на екскурсію містом

Якщо ви любитель класичних екскурсій і вам цікава історія міста – заздалегідь забронюйте екскурсію.

Вам розкажуть і про Фортечні вали – залишки земляної фортеці, і про архітектурні пам’ятки створені Андрієм Достоєвським і Яковом Паученком, і про видатних містян. Екскурсія займе близько двох годин і дозволить сприймати місто більш глибоко.

3. Відвідати театр

Місто змінило назву зовсім не випадково, адже тут пишаються тим, що перший стаціонарний театр був збудований саме тут і на його сцені ставили постановки засновники українського театру Іван Карпенко-Карий, Марко Кропивницький, Марія Заньковецька, Панас Саксаганський.

На місці колишнього зимового театру у 2012 році відбудували новий театр, де регулярно дає вистави обласний академічний музично-драматичний театр ім.М.Кропивницького. Сходити на виставу і оцінити професіоналізм нащадків корифеїв – саме те, що варто зробити тут.

4. Сфотографуватись із «Птахом щастя»

Скульптура «Птах щастя», яку місцеві називають «стрекоза» розташований неподалік від центральної площі на вулиці Шевченка. Його в 2010 році творив місцевий майстер Євген Василевський у техніці арт-зварки. Його робота не з бронзи чи каменю, а з того, що більшість назвало б металобрухтом. Бензобаки, деталі автомобіля, старі чайники, барабани від пральних машинок – все це деталі скульптури. Торкнутись її покрутити, спробувати опізнати кожну частинку, ось що тут варто зробити. Ну і фото на пам’ять.

 5. Пошукати вірші на стінах

Минулого року у Кропивницькому почали реалізовувати проект «Поезія стін», тож тепер у різних куточках міста можна знайти рядки поезії класиків, а також сучасних авторів. Щоб було легше шукати навіть створили карту локацій.

6. Потанцювати і послухати музику на вулицях

З кінця квітня у Кропивницькому відбуватимуться танцювальні вечори під відкритим небом. Долучитись може кожен, незалежно від віку і цілком безкоштовно. До речі, у місті дуже багато танцювальних колективів і місцеві мешканці дуже пишаються перемогою у танцювальному телешоу «Майданс» у 2011 та продовжують вважати себе танцювальною столицею України.

Окрім того, з першим теплом на вулиці виходять вуличні музиканти. Більшість з них просто відривається, або збирає гроші на власну мрію. Але от 19 травня у місті відбудеться День вуличної музики і мелодій на вулицях стане ще більше.

7. Взяти участь у півмарафоні

Якщо ви людина спортивна, то 27 травня вас чекає міський пів марафон Kropyvnytskyi Half Marathon 2018.
Ви можете здійснити забіг на 1,8 км кошти за участь в яком підуть на благодійність, а також пробігти дистанції у 4,5 км, 10 км та 21,097 км.

 

8. Стрибнути з даху
Розваги є і для екстремалів. Наприклад, rope jump (стрибок на мотузці) із готелю «Турист», висотою в 41 метр. Перед стрибком ви ще й зможете оглянути міську панораму.

Якщо скористаєтесь нашою інструкцією – проведете день насичено і з новими враженнями.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама