Лонгріди

Резервісти 3-го полку прагнуть проходити вишкіл виключно в своїх підрозділах (ФОТО)

. 8099

На Кіровоградщині десятки резервістів продовжують проходити вишкіл на базі 3-го окремого полку спецпризначення. Всі вони приїхали добровільно щоб підтримати бойову готовність, ознайомитись та перевірити на собі новації українського війська та його еліти – Сили спеціальних операцій.

Мета таких навчань – отримати боєздатні групи колишніх військовослужбовців, готових в будь-який момент поповнити лави 3-го ОП СпП. Всі резеорвісти протягом 2014 – 2015 років пройшли чимало гарячих точок на сході України, зокрема брали участь в обороні донецького летовища.

rezerv2

Колишні військовослужбовці полку, які нині проходять вишкіл, відзначають високий рівень підготовки та загальний їх рівень у порівнянні з іншими підрозділами ЗСУ, в яких доводилось проходити подібну підготовку.

Чоловік з Херсонщини з позивним «Матрос», вирішив підписати контрак резервіста, згідно якої всі подальші вишколи проходитиме виключно на базі 3 ОП СпП.

rezerv3

- Я був мобілізованим в першій хвилі мобілізації. Потрапив до Донецького аеропорту і там моїм командиром був діючий командир частини Олександр Трепак.

Перед цими зборами я їздив до інших підрозділів з розвідки, а цього року запропонували пройти збори тут. Це навіть не можна ні з чим порівняти, адже те, що я бачив в інших підрозділах… Я вважаю, що ті командири мають прийти до нашого та запитати: «Чому так виходить, що тут армія, а там совдепія»?

Я був вражений від того моменту, коли мені подзвонили і спитали: «чи я бажаю? А не через військкомат сказали: «Йди до нас, бо ти стоїш в резерві».

Тут все дуже організовано: ми приїхали вночі, нам відразу виділили «койки», вранці всіх одягнули, ми все отримали в частині. Також були дуже вражені облаштуванням табору, в якому зараз базуємось.

На мою думку, дуже змінився рівень підготовки і ставлення офіцерів до солдатів, адже вони зрозуміли, що офіцер без солдатів – ніхто. Тож треба керувати правлитьно і матимеш належну віддачу. Саме такий підхід тут затосовується, - говорить «Матрос».

Розповів резервіст і про новації, з якими зустрівся під час підготовки на зборах.

rezerv4

- Вже четвертий день ми в полі, проходимо вдень до 15 кілометрів, спимо – де спимо, їмо те, що нам видали. Важко, але це така важкість, що подобається.

Для себе я відкрив багато нового, адже в порівнянні з 14-м роком все змінилося, починаючи від тактичної медицини, до дій групи. Скажімо, ми відпроцювали дії «групи в нальоті». З нами вже працював безпілотник, якась техніка – це вже схоже на армію. Видно, що армія розвивається і якщо буде таке ж ставлення, то ми обов’язково переможемо.

Я буду підписувати контракт у резерві, щоб жоден інший підрозділ не міг мене викликати на свої збори, і я проходив підготовку лише зі своїм підрозділом. І в разі якщо буде якась агресія, я готовий разом зі своїм підрозділом стати до виконання бойового завдання, - переконує резервіст з позивним «Матрос».

rezerv5

Прес-офіцер полку Валерій Голубенко запевняє, що всі учасники зборів резервістів прибули сюди добровільно і дійсно в полку розраховують на їх допомогу в разі гострої необхідності.

- На зборах присутня хлопці з багатьох регіонів України. Основне завдання, яке ми поставили перед полком – це практичне відпрацювання зборів резервістів. Щоб вони відбувались якісно, практично і з найбільшою користю для хлопців, адже існує багато зборів, на яких люди приходять, відсижують свій час і їдуть додому.

rezerv6

- Коли почалась війна на сході, були і перші втрати, і постало питання: Хто може замінити групи і відразу стати до строю і виконувати завдання за призначенням. Саме зараз ми робимо ставку на резерв, щоб у разі якщо знову будуть загострення на сході, резервісти змогли відразу стати до строю та виконувати поставлені завдання, - говорить прес-офіцер.

rezerv11rezerv7rezerv8rezerv9rezerv10

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама