10-річний Гліб Гонтаренко з Добровеличківки, що на Кіровоградщині, виготовляє NFT картинки з мавпочками, а виручені кошти передає волонтерам. Як розповів хлопець "Гречці", зараз він робить картинки з мавпочками у стилі Bored Ape Yacht Club, але поки вони не коштують так дорого як оригінал.
Що таке NFT?
NFT - вид токенів ( своєрідні замінники "цінних паперів" у цифровому світі), що існують лише у власних криптосистемах. Вони є унікальними, а їх кількість омежена.
Чому популярні NFT з мавпочками?
Чому мавпочки Bored Ape Yacht Club популярні?
Як пише Ilounge, Bored Ape Yacht Club(BAYC) або Яхт-клуб мавп, що нудьгують — це одна з найпопулярніших NFT-колекцій у світі, запущена у квітні 2021 року, яка складається з 10 000 картинок з мавпами. Кожна з них має якісь фішки чи особливості. Наприклад, у колекції є мавпи із золотою шерстю або герої-мутанти. Вартість деяких зображень сягає тисяч доларів. Власниками NFT з цієї колекції є Періс Хілтон, Джиммі Феллон, Стеф Каррі та Емінем.
Зараз для того, щоб стати членом клубу BAYC коштує близько 220 000 доларів, а на момент старту ціна одного малюнку була 200 доларів.
На ціну вплинула популярність. Наприкалад, американський актор та ведучий Джиммі Феллон у листопаді 2021 року купив свою мавпочку за 145 000 доларів та зроибв її аватаркою в Twitter. Мільйони його підписників зацікавились мавпочкою і ціна злетіла. Сьогодні мавпочка з колекції Bored Ape Yacht Club є ознакою статусу у криптовалютній сфері.
Добровеличківські мавпочки
Спершу Гліб почав донатити із власних коштів. За це юний благодійник навіть отримав грамоту, адже віддавав свої кишенькові гроші задля перемоги.
Згодом хлопець освоїв додаток-конструктор для свторення NFT картинок у ІТ-школі. Мавпочок обрав через їх популярність. Мама запропонувала не просто робити аватарки, а продавати їх, а гроші передавати волонтерам, аби підтримати армію.
Першими замовниками стали подруги мами.Вони написали про ініціативу хлопця у соцмережах і так пішли перші замовлення.
Одна картинка авторства Гліба - 500 гривень. Його мавпочки відрізняються одягом, аксесуарами, емоціями на мордочках.
Загалом у тиждень хлопцю поступає десь два замовлення. Таким чином він вже передав волонтерам 10 000 гривень і планує продовжувати.
Зараз юний айтішник розширює дизайни і робить картинки і в стилі аніме, а у майбутньому планує розвиватись у сфері криптовалюти.
Замовити картинки у Гліба можна через його Фейсбук чи ТікТок.
- 12 років в очікуванні вироку: хірурга з Кропивницького судили за смерть дитини
- Пам'ятаємо про Крути: історик розповів про учасників бою з Кіровоградщини (ФОТО)
Щоб дізнаватись новини першими підписуйтесь на нас у
Поширюйте
Коментуйте